Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 8206
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Wtorek, 22 września 2020, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Debata  o szlaku "Dolina Bobru"
Fot. WAC
O możliwościach utworzenia szlaku wodnego „Dolina Bobru” dyskutowano wczoraj (21.09) podczas posiedzenia Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu Jeleniogórskiego.

Wczorajsze spotkanie było pierwszym poświęconym temu tematowi. Poza radnymi powiatowymi brali w niej udział przedstawiciele powiatu lwóweckiego, spółki Wody Polskie oraz przedsiębiorców zajmujących się organizacją spływów kajakowych.

Według planów szlak wodny „Dolina Bobru” miałby mieć charakter transpowiatowy. Zaczynałby się w Siedlęcinie, a następnie biegł przez powiaty lwówecki i bolesławiecki. W przyszłości nie jest wykluczone jego wydłużenie na obszar Jeleniej Góry, a nawet powiatu kamiennogórskiego.

Szlak wodny „Dolina Bobru” jest kolejnym produktem turystycznym, mającym uatrakcyjnić ofertę turystyczną naszego powiatu – mówi przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Promocji Powiatu Jeleniogórskiego Maciej Gałęski. - Byłby też jedną z propozycji mających odciążyć Karkonoski Park Narodowy, który jest obciążony wielką rzeszą turystów do granic bezpieczeństwa. Na dzisiejszym spotkaniu ustaliliśmy, że temat jest warty realizacji. Ze względów bezpieczeństwa nie mogli być na nim obecni wszyscy zainteresowani, między innymi z gmin Jeżów Sudecki i Wleń. Ustaliliśmy w jakim kierunku muszą być skierowane nasze najbliższe działania. Przede wszystkim musimy podjąć rozmowy z spółka Tauron, aby rozwiązać pewne problemy z poziomem wody oraz z przyrodnikami z Natury 2000. Dużym problemem jest też brak odpowiedniej infrastruktury: stanic wodnych, pomostów i parkingów dla chcących skorzystać ze spływu. Dlatego podczas spotkania zastanawialiśmy się też w jaki sposób pozyskać środki na realizację naszych planów dodaje M. Gałęski.

Twoja reakcja na artykuł?

17
74%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group