Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5674
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debata o mapach bezpieczeństwa

Czwartek, 11 lutego 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: 112
Jelenia Góra: Debata o mapach bezpieczeństwa
Fot. Archiwum Policji
W Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (10.02) spotkanie w ramach konsultacji społecznych, poświęcone jeleniogórskiej mapie bezpieczeństwa, będącej elementem krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce".

Do udziału w debacie, którą poprowadził komendant miejski policji insp. Zbigniew Markowski, zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele samorządu jeleniogórskiego, wójtowie i burmistrzowie z powiatu jeleniogórskiego, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, lokalnych stowarzyszeń, straży miejskiej, pożarnej, inspekcji transportu drogowego, straży ochrony kolei, a także przedstawiciele lasów państwowych oraz przedstawiciele innych instytucji, zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Mapy zagrożeń bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służący aktywizacji społeczności lokalnych. Wczorajsze spotkanie to pierwszy etap obejmujący konsultacje między instytucjami współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego. Kolejny etap będzie dotyczył spotkań z samorządami gmin i miast oraz społecznością lokalną. To właśnie opinie społeczne będą miały duży wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia informatycznego, służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa oraz kontaktu z mieszkańcami. Po konsultacji z wójtami, burmistrzami komendanci komisariatów przedstawią harmonogramy spotkań z mieszkańcami.

- Rozpoczynając debatę, insp. Zbigniew Markowski podkreślił ważną rolę konsultacji społecznych i dyskusji w zakresie opracowania oraz wykorzystania mapy zagrożeń na danym terenie. Istotne są też dotychczasowe doświadczenia i stosowane rozwiązaniami w różnych instytucjach. W trakcie spotkania naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Tomasz Szczurowski przedstawił szczegóły założeń wdrożenia krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Podczas debaty podkreślano m.in. współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa obywateli – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group