Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3678
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dawna szkoła w Jagniątkowie będzie pensjonatem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 listopada 2014, 8:08
Aktualizacja: 14:20
Autor: Angela
Fot. AP
Obiekt, który po przeniesieniu szkoły podstawowej z Jagniątkowa do Sobieszowa stał pusty od ponad roku w końcu znalazł nabywcę. – Wczoraj (6.11) kupił go inwestor turystyczny – firma Arista ze Szczecina, która chce tu stworzyć mały pensjonat – informował prezydent Marcin Zawiła.

Po wyprowadzeniu z obiektu szkoły i przedszkola do Sobieszowa, a także znalezieniu mieszkania zastępczego starszemu małżeństwu mieszkującemu w budynku, nieruchomość została wystawiona do przetargu. Mimo trzech prób sprzedaży, nie znalazł się chętny do jego zakupu. Obecnie został on sprzedany w trybie negocjacji, podczas których ostatecznie jego cenę ustalono na 628 tys. zł.

- To potwierdza, że Jelenia Góra, która w części stoi na przemyśle i z niego nie rezygnuje, stopniowo zaczyna też rozwijać fundament turystyczny, a to oznacza kolejne wpływy w postaci podatków do kasy miasta i kolejne miejsca pracy - dodał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~kapitalizm 7-11-2014 9:54
Chcieliśta barany do Jelenij ,to macie pustynię .Zabrali wam wszystko ,a ten pensjonat ,będzie stał pusty w miejscu w ,który diabeł ,mówi dobranoc.A tego cyrk ,spowodoawny był obietnica jednej pani -przyłączycie się to zafundujemy telefonizacje .W czasie ,gdy za brama czekali wykonawcy ,których nie trzeba było namawiać.
~jj 7-11-2014 10:25
600 tys! A ile to ma m kw?
~KIbol2 7-11-2014 10:51
Wartość działki i obiektu minimum 2 miliony. Panie Gajewski i Zawiła Brawo
~do kibola 2 7-11-2014 10:56
Czy to oznacza robote dla ceba?
~abc 7-11-2014 11:12
Istne wariactwo. Sama bym to kupiła za takie pieniądze. Ciekawe ile wzięli pod stołem.
~ajwej 7-11-2014 11:53
Do Kibol2, Możesz to sobie wycenić na 20 milionów, to bez różnicy, rynek weryfikuje, " Mimo trzech prób sprzedaży, nie znalazł się chętny do jego zakupu. " - Poza tym 2 miliony za to, to bardzo ambitna cena :-] Niedługo zobaczysz mieszkania, za które ludzie chcieli po 200/300k sprzedawane za 100k z pocałowaniem ręki. Wszędzie sprzedam/wynajmę, rozejrzyj się.
~aaa 7-11-2014 11:54
To mogłeś dać te dwa miliony....
~ 7-11-2014 11:57
Oj, będzie piknie.
~s. 7-11-2014 12:45
Kupiono za psie pieniądze - fakt. Kiedyś przyjdzie boom i będzie sprzedane za sumę kilkanaście razy większą - to będzie, fakt. A jak tam teren po targowisku przy Kilińskiego ? Miasto odzyskało miliony czy jeszcze zapłaci ?
~Kibol2 7-11-2014 12:52
Nowy wyremontowany Dach, nowa instalacja grzewcza. Byli chętni ale miasto nie podjeło z nimi negocjacji. Tylko z wybranym. Po pewnym czsie jak się cicho zrobiło
~Leniuszek_Sosnówka? 7-11-2014 16:55
Pensjonat? A może kryjówka dla złoczyńców?
~sobieszowianin 7-11-2014 17:38
Dobrze, że Zawiła nie oddał budynku Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu (tak jak zrobił m.in. z pałacem w Sobieszowie), bo mielibyśmy kolejną ruinę zarastającą chaszczami.
~Ach... 7-11-2014 18:11
Śmieszne komentarze, obiekt był wystawiony do sprzedaży od kilkunastu miesięcy na oficjalnej stronie miasta i każdy mógł go kupić, ale nie było chętnych. Zapytania do Gajewskiego jest śmieszne, przecież on nie jest Prezydentem Miasta, ani sołtysem Jagniątkowa. Osoba, która kupiła ten obiekt, sama będzie decydować jaką działalność chce w niej prowadzić i to jej ryzyko, czy na tym zarobi, czy straci. Po fotografiach widać, że obiekt nie był w tak doskonałym stanie jak tu niektórzy opisują. Stojąc niezagospodarowany, niszczał i dobrze się stało, że tak ładny budynek nie będzie następną ruina, tak jak choćby dawne PPO.
~Dangerous 7-11-2014 18:29
Mieszkańcy Jagniątkowa / Sobieszowa , głosować na Tadeusza Lewandowskiego , bo Gajewski i Zawiła nam wszystko zabiorą , nie ma ani przedszkola , ani świetlicy , ani żadnego obiektu sportowego , czy placu zabaw , wszystko wyprzedadzą , albo zniszczą i nic nie będzie . A co do budynku to mieszkam 100 m od niego i wiem , że wszystko w nim jest do remontu (dach jest niby nowy ale już dachówki odlatywały , drabinki , które zabezpieczają przed śniegiem też były źle rozstawione i było ich za mało i już zostały zniszczone przez śnieg i sobie przez jakiś czas wisiały , elewacje też są do remontu , w środku to już też masakra jest , izolacja fundamentów jest w połowie zrobiona , ale tylko tam , gdzie było przedszkole . Więc ogólnie rzecz biorąc budynek w super stanie nie jest.
~do 17:38 7-11-2014 18:44
Krytykować wszystko dla zasady jest śmieszne. Wiele razy dodajesz krytyczne wpisy o KPN, wstrzymaj się i poczekaj na realizację projektu i wtedy go krytykuj. Przeczytaj na ten temat zamieszczane informację w lokalnej prasie, czy telewizji lub na stronie internetowej Parku, tam na bieżąco są zamieszczane informację o realizacji projektu. Mamy pretensję do wszystkich, bo nie robią tak jak nam się podoba. Najlepszy sposób - samemu zabrać się do pracy i za własne pieniądze zrealizować pomysł, który będzie służył wszystkim mieszkańcom Sobieszowa.
~do 18:29 7-11-2014 18:55
Jeśli mieszkasz w pobliżu i to wierze Ci, że obiekt nie jest takim super stanie. Jeśli chodzi o wybory, każdy wybierze kogo zechce - najważniejsze, aby w nich wziąć udział i mądrze zagłosować ;)
~Jan 7-11-2014 18:55
Do 18:44: Szanowny panie rzeczniku KPN, ale czego znowu pan się czepia? Czy nieprawdą jest, że prezydent Zawiła oddał pałac w Sobieszowie KPN? Czy nieprawdą jest że teraz pałac zarasta chwastami pod panowaniem KPN? To są wszystko właśnie informacje z prasy. Jeśli masz jakieś inne informacje - podziel się z nami, zamiast ciągle obszczekiwać niewygodną krytykę. Na stronie Parku też nic konkretnego nie widziałem - jeśli gdzieś coś zamieściliście, to poproszę o konkretnego linka. Proszę nie wymagać, żeby mieszkańcy "samemu zabrali się do pracy", bo od tego opłacamy urzędników. I mamy obowiązek pilnować, żebyście swoją pracę wykonywali dobrze. Żałosne, że zatrudnia się takiego rzecznika w Parku, który nawet nie ma odwagi się podpisać imieniem i nazwiskiem.
~ 7-11-2014 18:59
@ "klient": Największym problemem jest właśnie to, że dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego nie wybiera się, tylko "namaszcza" go odpowiedni polityk, o czym zwykle decydują układy. Gdyby wybierali go mieszkańcy, zapewne pan Raj nie dostałby nawet etatu stróża w portierni, o czym dobitnie świadczą MIAŻDŻĄCE opinie o obecnym dyrektorze np. w tym wątku: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,54567 . Nawiasem mówiąc, tam pan się jakoś nie udzielał - zabrakło odwagi w obliczu tak dużego nawału krytyki?
~Dangerous 7-11-2014 20:47
Trzeba nowych ludzi do wyboru i to nawet tych mniej znanych , bo poprzedni prezydenci byli znani niby obiecanki cacanki a tak na prawdę nic dobrego z tego nie wyszło , więc tak jak mówi 18:55 mądrzę zagłosować i nie na tych samych , pozdrawiam ;p
~do( 83.30...) 7-11-2014 20:47
Och... nie jestem pracownikiem KPN-u, a tym bardziej jego rzecznikiem i nie zamieszczam żadnych informacji. Jestem tylko i aż mieszkańcem Sobieszowa. Ja też mam dużo pomysłów, ale nie posiadam odpowiednich finansów, by to zrealizować - dlatego nie marudzę i nie krytykuję tych co chcą coś zmieniać w Sobieszowie. Wystarczy poczekać, czy inwestycja zostanie zrealizowana i tyle.
~do 20:47 7-11-2014 20:52
Tu Cię popieram - wybierajmy młodych, mądrych, wykształconych... Panom w słusznym wieku - dziękujemy !!!
~Dangerous 7-11-2014 21:13
Do mieszkańców Jagniątkowa : Trzeba wybrać mądrego prezydenta JG i radnego , oszustom dziękujemy , przypatrzcie się Michałowicom jak pięknie wyglądają a w Jagniątkowie przydało by się sołecznictwo , było by więcej pieniędzy z Unii Europejskiej a tak tylko patrzymy co nam skapnie , jak pieski czekające na jedzenie ...
~ 7-11-2014 23:30
Wybierzcie Wilka on chce podziału Jeleniej Góry na dzielnice i takiego podziału budżetu obywatelskiego. Wtedy mieszkańcy dzielnic będą decydowali o tym co jest dla nich ważne i nasze pieniądze nie pojadą do Wrocławia albo Warszawy.
~do 'klient' 7-11-2014 23:39
Chyba jednak jesteś... W każdym wątku ujadasz na każdego, kto ośmieli się skrytykować pana i możnowładcę Karkonoszy. Komu może tak zależeć, żeby obszczekiwać każdego kto skrytykuje KPN? Ty tak filantropijnie siedzisz na necie i śledzisz całymi dniami wszystkie wątki na temat KPN? Zauważyłam, że na innych forach też stale ktoś obszczekuje w ten sam sposób osoby krytykujące KPN. Co ci tak leży na sercu ten KPN? Szkoda, że stać cię tylko na pieniaczenie, bo konkretów nigdy nie potrafisz podać. Jesteś zwyczajnie niewiarygodny. Na dodatek oszukujesz, bo piszesz pod różnymi nickami (ale adres IP stale ten sam). Wykonujcie dobrze swoje obowiązki, to nie będzie krytyki. Proste?
~do 'klient' 7-11-2014 23:40
Cd. Poprzednik napisał prawdę, więc nie rozumiem dlaczego znowu pieniaczysz. Konkretnych faktów jak zwykle nie podałeś. Skoro nie wiesz to po co ujadasz?
~do 'klient' 7-11-2014 23:43
A teraz czekam na opinie "mamy", "gimnazjalistki", "zawodniczki" i Bóg wie kogo jeszcze (oczywiście wszystkie z tego samego adresu IP), tak jak mnożyłeś się pod różnymi nickami w wątkach poświęconych trasom narciarskim pod Chojnikiem (nawiasem mówiąc, też wielki bubel - który to już w KPN?).
~do 23"43 8-11-2014 0:27
Mylisz się, wielokrotnie podpisywałem się swoim imieniem i nie mogłem się podawać za w/w, nie jestem kobietą. Wielokrotnie Ci pisałem, że taki początek IP mają osoby korzystające z tej sieci.Trasy narciarskie bezpośrednio podlegają miastu, a nie KPN-owi. Nie zauważyłeś też, że to ty pieniaczysz a nie ja. Stwierdziłem tylko to, że trzeba poczekać jak inwestycja dobiegnie końca i wtedy możesz ją oceniać, a tak jest to puste gadanie.
~Do 00:27 8-11-2014 2:22
Buhahaha! Podpisywałeś się imieniem tak samo jak teraz. Kogo próbujesz w konia zrobić? Nie mierz inteligencji innych własnym poziomem. A trasy są na terenie KPN, panie rzeczniku. Kup sobie porządną mapę, bo w innym wątku dotyczącym KPN na stronie PRW też błyskałeś podobną "wiedzą".
~do 00:27 8-11-2014 10:27
do 83.4 i Klient , panowie umówcie się na piwko i pogadajcie. Nie zauważyliście, że artykuł jest o sprzedaży nieruchomości w Jagniątkowie, a nie o Karkonoskim Parku i Sobieszowie !
~do 10:27 8-11-2014 17:16
Ale ty "klient" jesteś śmieszny. Rozmawiasz sam ze sobą? Twoja głuрota po raz kolejny poraża. Nie wiedziałem, że w parku narodowym zatrudniają takich kabareciarzy.
~Dangerous 8-11-2014 19:34
Mieszkańcy Jagniątkowa nie można głosować na PO tylko na PiS bo jeszcze trochę i nic nie będzie PO jest dla ludzi bogatych i złodziei ...
~ekolog 9-11-2014 0:33
Pan Makowski z KPN-u tylko w błaznowaniu jest dobry, bo wiedzy o Karkonoszach nie ma żadnej! Poczytajcie ten wątek, tu też zrobił z siebie kompletnego tłumоka: http://www.prw.pl/articles/view/33957/Parki-narodowe-dla-narciarzy
~Dangerous 9-11-2014 21:08
Dlaczego mieszkańcy Jagniatkowa w ogóle się tutaj nie udzielają , chyba Wam nie zależy na niczym , możemy oddzielić się od Jeleniej Góry , stworzyć sołecznictwo i będziemy mieli wszystko ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group