Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6399
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dary i siedem tysięcy złotych dla bezdomnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 grudnia 2007, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: Angela
Fot. Angela
Do jeleniogórskiego schroniska św. Brata Alberta trafiły dzisiaj leki, buty i środki czystości ufundowane przez Polsko–Niemiecki Krąg Przyjaciół Jelenia Góra – Aachen. Poza tym radni razem z posłem Marcinem Zawiłą zakupili placówce gaśnice.

– Mogłoby się wydawać, że środki czystości, które dostaliśmy czy buty, których zakupiono dla nas sto dwadzieścia par to tylko drobiazgi – mówi Aleksander Adamczyk, kierownik schroniska. – Ludzie przynoszą nam ubrania, ale nikt nie daje nam butów czy maszynek do golenia. U nas właśnie takie rzeczy są najbardziej potrzebne – podkreślił.

– Nie wspomnę już o lekach, które również przekazał nam Jerzy Lenard, radny oraz przedstawiciel Polsko–Niemieckiego Kręgu Przyjaciół Jelenia Góra – Aachen. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, podobnie jak naszym radnym i posłowi Marcinowi Zawile. Wyposażyli nasze schronisko w nowe gaśnice, które zapewnią nam bezpieczeństwo – dodał szef placówki

Swoją pomoc i zaangażowanie w funkcjonowanie schroniska poseł Marcin Zawiła zaoferował również na przyszłość. – Teraz moja głowa w tym, żeby ludziom, którzy przychodzą do mnie w ramach różnych spraw interwencyjnych z firm dostali wizytówkę schroniska i dowiedzieli się o jego potrzebach i istnieniu, ponieważ ludzie przebywający w schronisku potrzebują pomocy przez cały rok, a nie tylko jednorazowo – powiedział Marcin Zawiła. Wiemy, że najbardziej potrzebne są tu pieniądze i to właśnie o nie będziemy się starać.

W Jeleniej Górze działanie Polsko–Niemieckiego Kręgu Przyjaciół Jelenia Góra – Aachen z przewodniczącą Ursulą Etschenberg pomocne jest od kilku lat. Wcześniej swoje dary przekazano już do świetlic środowiskowych i najbardziej potrzebujących mieszkańców. Tym razem łączna kwota, jaką przekazano w darach do Schroniska Brata Alberta, to ponad siedem tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~aaa 29-12-2007 0:42
u mnie w pracy brakuje ludzi a pewno najlepiej lezec jak szlaf na budowie a dobrzy ludzie wszystko dadza a ze f...ry musza tyrac by dac
Patol 29-12-2007 18:18
Studnia bez dna Ci bezdomni. Zamiast im dawaćcały czas pogonićich do roboty na rzecz miasta!! Połowajest bezdomnymi bo cheleją i na własne życzenie sa bezdomnymi.Dobry bezdomny nie potrzebuje od nikogo pomocy bo zawsze coś sobie zoorganizuje.
kazimierzp 29-12-2007 23:15
Jak dzielnie wyglądają radni i pan poseł z gaśnicami! Jeszcze tylko hełmy strażackie!;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group