Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 10237
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: DAGA DANA w JCK. Kameralnie i z humorem

Sobota, 12 listopada 2011, 10:57
Aktualizacja: 10:59
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: DAGA DANA w JCK. Kameralnie i z humorem
Fot. Petr
Wczoraj, 11 listopada w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej odbył się koncert formacji DAGA DANA – cieszącej się wielką popularnością w kraju i zagranicą, nagrodzonej Fryderykiem 2011 za swoją dotychczasową twórczość.

O ile koncerty kapeli DAGA DANA, czyli polsko-ukraińskiego trio tworzącego niepowtarzalną muzykę łączącą w jedno jazz, folk i elektronikę, w miastach w Polsce i zagranicą przyciągają całe rzesze fanów o tyle w Jeleniej Górze na koncert przyszło zaledwie kilkadziesiąt osób. Tak czy inaczej DAGA DANA zagrała świetnie i z dużym humorem, choć tym razem nieco bardziej kameralnie.

– DAGA DANA to świetny zespół grający równie świetną muzykę. Polsko-ukraińska mieszanka dająca ludziom to, czego chcą słuchać. Folk, elektronika, flety, jakieś kurki i koguciki, słowem coś, czego na co dzień się nie doświadcza. Przyjechaliśmy tutaj aż z Gniezna, aby uczestniczyć w koncercie DAGA DANA. Ja byłam „na nich” juz wcześniej, mój chłopak jest po raz pierwszy i jest zachwycony – mówiła nam Iza Tylkowska, jedna z uczestniczek koncertu.

Istotnie bowiem, z jednej strony ciepłe partie wokalne, z drugiej odważnie przetwarzane „na żywo” głosy i dźwięki; plastikowe brzmienia, transowy kontrabas i dziecięce instrumenty – to wszystko sprawia, że koncerty DAGA DANA są zawsze udane. Udane, bo niejednorodne, inne niż zwykle i w największym stopniu zaskakujące słuchacza kalejdoskopem stylów muzycznych oraz rytmiką, której nigdy dosyć. Innymi słowy, było warto.

DAGA DANA jest jedyną kapelą z Europy, która została zaproszona na Festiwal Ludów Pustyni w Maroko. W 2010 r. formacja zagrała ponad 80 koncertów i wystąpiła m.in. na festiwalach: Heineken Open’er, Olympus Jazz Nights, Folki, Przystanek Woodstock, Festiwal Europejskich Stolic Kultury, Songs of Songs, Flugery Lwowa czy FORTE Piano.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group