Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5926
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Posyłają chore dzieci do żłobka, a te zarażają inne maluchy

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 5:58
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Posyłają chore dzieci do żłobka, a te zarażają inne maluchy
Fot. WAC
Rodzice maluchów, które uczęszczają do Żłobka Miejskiego w Jeleniej Górze przy ul. Różyckiego lekceważą zakaz przyprowadzania do niego dzieci zakatarzonych – mówi pan Tomasz.
Dzieci, które chodzą do żłobka ciągle chorują, a ich rodzice muszą brać kolejne zwolnienia, aby siedzieć z nimi w domu – mówi nasz Czytelnik. - Dzieje się tak, bo niektórzy nieodpowiedzialni rodzice oddają do żłobka maluchy z gilem pod nosem. Nikt tego nie kontroluje. Wprawdzie na drzwiach wiszą kartki z informacją, aby przyprowadzać do żłobka tylko dzieci zdrowe, ale co z tego skoro nikt się tym nie przejmuje.

Z zarzutami naszego Czytelnika nie zgadza się zastępca dyrektora Żłobka Miejskiego w Jeleniej Górze Katarzyna Szymczak.

Nasz personel na bieżąco reaguje, gdy dziecko przyprowadzone do żłobka ma objawy infekcji – mówi Katarzyna Szymczak. - Jeżeli opiekunka, która rano odbiera dziecko od rodziców widzi, że jest ono zakatarzone to maluch nie zostaje przyjęty do żłobka. Jeśli objawy infekcji pojawiają się w ciągu dnia, to dzwonimy wtedy do rodziców i prosimy o jak najszybsze odebranie go i kontrolę u lekarza. Jeśli w naszej placówce dochodzi do zachorowania na ospę lub różyczkę, to są o tym informowani inni rodzice z prośbą, aby obserwowali swoje pociechy. Oczywiście są dzieci, u których katar ma podłoże alergiczne i jeśli ich rodzice przedstawią nam odpowiednie zaświadczenie lekarskie nie mamy podstaw, aby ich nie przyjąć do naszej placówki.
Zapis o zakazie przyprowadzania dzieci z objawami chorobowymi do naszej placówki znajduje się także w umowie o świadczenie usług żłobka jaką zawieramy z rodzicami. Informacje o tym, żeby przyprowadzać do nas wyłącznie dzieci zdrowe znajdują się także na drzwiach do każdej sali - dodaje K. Szymczak.

Twoja reakcja na artykuł?

11
13%
Cieszy
28
32%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
14
16%
Złości
31
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group