Reklama
Poniedziałek, 8 czerwca
19°C Jelenia Góra

Czytelnik: Opuszczony park na Wzgórzu Kościuszki [foto]

Audio

Czytaj na głos

Na bałagan panujący jego zdaniem w parku miejskim na Wzgórzu Kościuszki zwrócił nam uwagę pan Wiesław z Jeleniej Góry.

Autor: WAC 1 min czytania

- Od jakiegoś czasu park ten został zapomniany. Połamane drzewa od miesiąca zalegają na ścieżkach i straszą spacerowiczów. Powodują też zagrożenie zwłaszcza od strony ul. Chełmońskiego, gdzie przy tak ciepłej zimie do parku maszerują maluchy z pobliskich przedszkoli. Pozostając przy wejściu do parku właśnie od strony tej ulicy, nie mam pojęcia kto wpadł na pomysł żeby nie zamontować tu właśnie latarni. A przecież to jedno z nielicznych miejsc, do których można dojechać samochodem (np. niepełnosprawni), a w listopadzie przetaczają się tędy tłumy odwiedzających groby bliskich – opowiada Czytelnik.

- Po ostatnich wichurach w mieście jest do usunięcia jeszcze kilkanaście drzew – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - W pierwszej kolejności wycinane są okazy zagrażające bezpieczeństwu. Tak między innymi jest z topolami przy ul. Podgórzyńskiej. Według naszych informacji w parku na Wzgórzu Kościuszki są trzy drzewa do wycięcia i jeden konar, które mogą sprawiać kłopoty podczas spacerów, ale w tej chwili nie grożą przewróceniem na pieszych.
Co do dodatkowego oświetlenia parku, to leży to w gestii Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Każde takie zadanie musi być jednak wcześniej zgłoszone do budżetu.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Elewacje Docieplenia Domów Usługi budowlane Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Dam pracę Cieplice Śląskie-Zdrój Cena Usługi Hydro-Bud Usługi Hydro-Bud Usługi budowlane Jelenia Góra Do negocjacji Brak zdjęcia Menedżer Recepcji / Zastępca Menedżera Obiektu - Turkusowa Wyspa - Dolina Bobru Dam pracę Jelenia Góra Cena

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka