Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6320
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Na Karpacz dalej przez Wojska Polskiego

Sobota, 20 lipca 2013, 7:40
Aktualizacja: Niedziela, 21 lipca 2013, 7:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnik: Na Karpacz dalej przez Wojska Polskiego
Fot. Angela
Taką informację przekazał nam jeden z kierowców, który za przykład podaje drogowskazy kierujące na Karpacz w prawo, zawieszone na ul. Złotniczej przed skrzyżowaniem z ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze. – Czy to przeoczenie czy celowy zabieg? – pyta Czytelnik.

- Obwodnica południowa Jeleniej Góry od ul. Wincentego Pola do ul. Sudeckiej miała właśnie odciążyć ruch na Alei Wojska Polskiego, a tymczasem tablice wciąż kierują ruch na nią, zamiast w prawo w ul. Wincentego Pola – tłumaczy nasz Czytelnik.

Sprawdziliśmy i rzeczywiście tak jest. Dlaczego?

- Głównym argumentem są pieniądze, których po prostu nie mamy – wyjaśnia Czesław Wandzel, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Koszt wymiany takiej jednej tablicy to od 3 do 5 tys. zł. Jeden metr kwadratowy kosztuje bowiem około dwóch tys. zł, a te tablice zawsze mają więcej niż metr – dodaje szef jeleniogórskiego zarządu dróg.

Dyrektor dodaje, że na jednej tablicy koszty by się nie skończyły. - Po zmianie tablicy kierunkowej na ul. Złotniczej, musielibyśmy wymienić około 10 innych, które są zawieszone po drodze z Zadobrza – wyjaśnia Czesław Wandzel. - Sprawdziliśmy, że ruch na tym odcinku wcale nie jest taki duży, dlatego nie jest to najpilniejsza potrzeba, mamy znacznie ważniejsze. Liczyliśmy na budowę kolejnego odcinka obwodnicy i pokrycie kosztów wymiany tablic na terenie całego miasta z pieniędzy zewnętrznych. Teraz po prostu czekamy na pieniądze – dodaje Cz. Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group