Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6352
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka wyróżniona w konkursie Jelonki.com

Czwartek, 8 grudnia 2016, 7:14
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2016, 10:29
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelniczka wyróżniona w konkursie Jelonki.com
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
„Łuna nad szpitalem” to zdjęcie Elżbiety Mółki z Jeleniej Góry, które jako pierwsze zostało wyróżnione nagrodą pieniężną w konkursie Jelonki.com. Autorka to pasjonatka, która z aparatem nigdy się nie rozstaje. Jej przepisem na wyjątkowe fotografie jest „uchwycenie chwili”.

– Jestem ogromnie zaskoczona tym wyróżnieniem – mówi zwyciężczyni. – To moja pierwsza nagroda, mimo że zrobiłam tysiące zdjęć. Dodaliście mi skrzydeł – wyznaje jeleniogórzanka, którą my z przyjemnością dodajemy do grona „Zwykłych – niezwykłych Jelonki.com”.

Elżbieta Mółka po odbiór nagrody przyjechała rowerem. – To moja druga pasja i moje zdrowie – mówi jeleniogórzanka. – Na rowerze jeżdżę do czasu kiedy śnieg nie blokuje mi kół – dodaje.

Podobnie jak z rowerem, nasza Czytelniczka nie rozstaje się z aparatem. – Nie ma dnia, żebym nie robiła zdjęć – mówi. To moje hobby, takie osobiste, bo nigdy tych swoich zdjęć nie wysyłałam na konkursy. Czasami podpytywałam znajomych czy im się podobają. Zawsze mówili, że tak, ale na tym się kończyło. Jednak tym razem zaryzykowałam i było warto. Codziennie wchodzę na Jelonkę.com by zobaczyć, co się dzieje w moim mieście. Trafiłam na informację o konkursie i dzieci przekonały mnie być coś wysłać. Nie spodziewałam się wyróżnienia. Jestem szczęśliwa i czuje się bardzo dowartościowana. To ogromna satysfakcja otrzymać takie wyróżnienie – mówi pani Elżbieta.

Jeleniogórzanka najchętniej fotografuje przyrodę, zdjęcia ludzi robi okazjonalnie. – Niebo i chmury to moje ulubione obiekty, ale fotografuję też zwierzęta, rośliny, a także zamki i pałace, których w naszym regionie nie brakuje, a które zachwycają przyjezdnych. Pomysłów na robienie zdjęć mam wiele. Wydaje mi się, że trzeba potrafić patrzeć. Ja chyba mam taki dar znajdowania się w odpowiednich miejscach w odpowiednim czasie. Tak powstało większość moich zdjęć i również to „Łuna nad szpitalem”. To był moment. Robienie zdjęć towarzyszy mi od szkoły średniej, kiedy to w swojej łazience wywoływałam je w ciemni – opowiada nasza Czytelniczka.

Tematów do robienia zdjęć dostarczają jej również wycieczki, na które w niemal każdy weekend wychodzi z mężem Janem i dziećmi: Łukaszem (23 l.), Sylwią (18 l.) i Adrianem (16 l.) – Turystykę zaszczepili mi moi rodzice, a ja przekazałam to swoim dzieciom. Mimo że nie są już najmniejsi, chętnie z nami wychodzą na wycieczki i co tydzień pytają co dla nich nowego wynalazłam, gdzie pójdziemy – opowiada jeleniogórzanka.
Pani Elżbieta jest obecnie „etatową mamą”. Zanim oddała się tej misji pracowała jako laborantka w Jeleniogórskich Zakładach Optycznych i szpitalu w Cieplicach. Jej marzeniem jest wyjazd do Ziemi Świętej, a jej cechą charakterystyczną – niepoprawny optymizm. – Wierzę, że każdy dzień jest niezwykły i wyjątkowy, dlatego tak ważne jest, by go nie zmarnować. Ja optymistycznie patrzę na świat niezależenie od tego co się dzieje – podsumowuje jeleniogórzanka. My dodajemy, że widać to, na jej zdjęciach, do obejrzenia których zachęcamy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. wystarczy napisać kilka zdań z życia Jeleniej Góry i okolic – od dziury w płocie, poprzez ciekawe zjawiska pogodowe, wydarzenia drogowe po informacje i komentarze polityczne czy społeczne, dodać zdjęcie i zamieścicie na stronie rykowisko.jelonka.com. A my co miesiąc będziemy nagradzać najciekawsze relacje. Za pierwsze miejsce nagroda wynosi 100 złotych, za II miejsce – 50 zł, będzie też nagroda specjalna Jelonki.com w wysokości 50 złotych. Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na stronie jelonki.com pod linkiem: https://www.jelonka.com/65960.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group