Czwartek, 25 czerwca
29°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Czytelniczka wyróżniona w konkursie Jelonki.com [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angelika Grzywacz–Dudek 2 min czytania

„Łuna nad szpitalem” to zdjęcie Elżbiety Mółki z Jeleniej Góry, które jako pierwsze zostało wyróżnione nagrodą pieniężną w konkursie Jelonki.com. Autorka to pasjonatka, która z aparatem nigdy się nie rozstaje. Jej przepisem na wyjątkowe fotografie jest „uchwycenie chwili”.

reklamy
reklamy

– Jestem ogromnie zaskoczona tym wyróżnieniem – mówi zwyciężczyni. – To moja pierwsza nagroda, mimo że zrobiłam tysiące zdjęć. Dodaliście mi skrzydeł – wyznaje jeleniogórzanka, którą my z przyjemnością dodajemy do grona „Zwykłych – niezwykłych Jelonki.com”.

Elżbieta Mółka po odbiór nagrody przyjechała rowerem. – To moja druga pasja i moje zdrowie – mówi jeleniogórzanka. – Na rowerze jeżdżę do czasu kiedy śnieg nie blokuje mi kół – dodaje.

Podobnie jak z rowerem, nasza Czytelniczka nie rozstaje się z aparatem. – Nie ma dnia, żebym nie robiła zdjęć – mówi. To moje hobby, takie osobiste, bo nigdy tych swoich zdjęć nie wysyłałam na konkursy. Czasami podpytywałam znajomych czy im się podobają. Zawsze mówili, że tak, ale na tym się kończyło. Jednak tym razem zaryzykowałam i było warto. Codziennie wchodzę na Jelonkę.com by zobaczyć, co się dzieje w moim mieście. Trafiłam na informację o konkursie i dzieci przekonały mnie być coś wysłać. Nie spodziewałam się wyróżnienia. Jestem szczęśliwa i czuje się bardzo dowartościowana. To ogromna satysfakcja otrzymać takie wyróżnienie – mówi pani Elżbieta.

Jeleniogórzanka najchętniej fotografuje przyrodę, zdjęcia ludzi robi okazjonalnie. – Niebo i chmury to moje ulubione obiekty, ale fotografuję też zwierzęta, rośliny, a także zamki i pałace, których w naszym regionie nie brakuje, a które zachwycają przyjezdnych. Pomysłów na robienie zdjęć mam wiele. Wydaje mi się, że trzeba potrafić patrzeć. Ja chyba mam taki dar znajdowania się w odpowiednich miejscach w odpowiednim czasie. Tak powstało większość moich zdjęć i również to „Łuna nad szpitalem”. To był moment. Robienie zdjęć towarzyszy mi od szkoły średniej, kiedy to w swojej łazience wywoływałam je w ciemni – opowiada nasza Czytelniczka.

Tematów do robienia zdjęć dostarczają jej również wycieczki, na które w niemal każdy weekend wychodzi z mężem Janem i dziećmi: Łukaszem (23 l.), Sylwią (18 l.) i Adrianem (16 l.) – Turystykę zaszczepili mi moi rodzice, a ja przekazałam to swoim dzieciom. Mimo że nie są już najmniejsi, chętnie z nami wychodzą na wycieczki i co tydzień pytają co dla nich nowego wynalazłam, gdzie pójdziemy – opowiada jeleniogórzanka.
Pani Elżbieta jest obecnie „etatową mamą”. Zanim oddała się tej misji pracowała jako laborantka w Jeleniogórskich Zakładach Optycznych i szpitalu w Cieplicach. Jej marzeniem jest wyjazd do Ziemi Świętej, a jej cechą charakterystyczną – niepoprawny optymizm. – Wierzę, że każdy dzień jest niezwykły i wyjątkowy, dlatego tak ważne jest, by go nie zmarnować. Ja optymistycznie patrzę na świat niezależenie od tego co się dzieje – podsumowuje jeleniogórzanka. My dodajemy, że widać to, na jej zdjęciach, do obejrzenia których zachęcamy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. wystarczy napisać kilka zdań z życia Jeleniej Góry i okolic – od dziury w płocie, poprzez ciekawe zjawiska pogodowe, wydarzenia drogowe po informacje i komentarze polityczne czy społeczne, dodać zdjęcie i zamieścicie na stronie rykowisko.jelonka.com. A my co miesiąc będziemy nagradzać najciekawsze relacje. Za pierwsze miejsce nagroda wynosi 100 złotych, za II miejsce – 50 zł, będzie też nagroda specjalna Jelonki.com w wysokości 50 złotych. Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na stronie jelonki.com pod linkiem: https://www.jelonka.com/65960.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka