Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6533
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czytelniczka: Co z drogą w Dziwiszowie?

Środa, 28 czerwca 2017, 8:46
Aktualizacja: Czwartek, 29 czerwca 2017, 8:14
Autor: Joanna
Region: Czytelniczka: Co z drogą w Dziwiszowie?
Fot. Joanna
–Temat jest bulwersujący nie tylko dla mieszkańców, ale także dla dojeżdżających tą drogą do pracy w Jeleniej Górze – tak o remoncie drogi w Dziwiszowie napisała jedna z naszych Czytelniczek. Remont został nagle przerwany a mieszkańcy oraz uczestnicy ruchu drogowego muszą omijać dziury.

- Ekipy remontowej nie widać od miesiąca. Asfalt przy „Domu Ludowym” jest wyrwany i prowizorycznie zasypany tłuczniem. Kierowcy omijają ten odcinek wjeżdżając na przeciwległy pas co grozi wypadkiem – opowiada jedna z mieszkanek Dziwiszowa.

Remont drogi wojewódzkiej nr 365, podlegającej pod Dolnośląskie Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, na terenie Dziwiszowa, rozpoczął się w pod koniec 2016 roku. Miał powstać chodnik oraz miała zostać położona nowa nawierzchnia drogi. Niestety prace stanęły w miejscu. Wykonawca zadania przerwał roboty budowlane 28 kwietnia 2017 roku. Powodem miały być były błędy projektowe oraz opieszałość w podejmowaniu działań przez nadzór projektowy. W maju nastąpiło formalne rozwiązanie umowy z wykonawcą.

– Zostanie wyłoniony oferent w trybie pilnym, który w dniu podpisania porozumienia przez zamawiającego i wykonawcę, rozpocznie realizację zlecenia polegającego na zabezpieczeniu terenu i placu budowy w miejscowości Dziwiszów wraz z wyniesieniem w teren tymczasowego oznakowania drogowego oraz bieżącym jego utrzymaniem na podstawie zatwierdzonego projektu czasowej organizacji ruchu - poinformował dyrektor DSDiK we Wrocławiu Leszek Loch. Podkreślił również, że względy zachowania bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego oraz mieszkańców Dziwiszowa wymagają jak najszybszego zabezpieczenia terenu oraz placu po wykonanych w części robotach.

W tym tygodniu zostanie wyłoniona firma, która będzie utrzymywała drogę w stanie przejezdności. Następnie w wyniku przetargu nieograniczonego będzie wyłoniony nowy wykonawca robót budowlanych. Do końca lipca zostanie przeprowadzona inwentaryzacja dotychczas wykonanych prac i najprawdopodobniej prace remontowe ruszą ponownie we wrześniu. Zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na czerwiec 2018.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group