Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7082
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czyszczenie miasta z brudów

Sobota, 18 września 2010, 8:36
Aktualizacja: 10:55
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Czyszczenie miasta z brudów
Fot. ...
Wczoraj, podczas dorocznej ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”, której hasło brzmi „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”, uczniowie jeleniogórskich szkół zbierali śmieci znajdujące się poza miejscem ich składowania.

Właściwie tegoroczne zbieranie śmieci w parkach, lasach i na ulicach odbywa się w dniach 17-19 września, czyli trzeci weekend września. W szkołach natomiast akcja miała miejsce w miniony piątek podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych z zakresu edukacji ekologicznej. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Na chętnych do sprzątania czekały niezbędne akcesoria - foliowe worki i rękawice.

Proekologiczne postawy młodych jeleniogórzan pomogły w jakimś stopniu chociaż na chwilowe oczyszczenie naszego miasta. A co za tym idzie, udział w akcji zapewne wpłynął na wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, że lepiej wyrzucać pojedyncze śmieci do kosza, niż potem sprzątać ich całe mnóstwo.

W Polsce ta ekologiczna akcja odbywa się od szesnastu lat. Akcję ochrony środowiska pod nazwą „Sprzątanie Świata” (Clean Up The World) koordynuje warszawska Fundacja Nasza Ziemia. A sam pomysł na sprzątanie świata powstał dwadzieścia jeden lat temu w Australii, gdy ponad czterdzieści tysięcy mieszkańców Sydney zbierało śmieci na terenie portu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group