Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6597
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czystka na Kubsza

Wtorek, 17 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 kwietnia 2007, 11:21
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czystka na Kubsza
Fot. Krzysztof Knitter
Wyburzono dawny pawilon po sklepie chemicznym.

Zmienił się krajobraz na rogu ulic ks. Kubsza i 1 Maja. To z powodu rozbiórki pawilonu, w którym przez lata był sklep z artykułami chemicznymi. To już druga budowla w tym rejonie, która znika z powierzchni miasta.

Teren został kupiony przez prywatnego inwestora, który – po uzyskaniu zgody konserwatora zabytków – dokonał rozbiórki zarówno kamienicy jak i wspomnianego pawilonu. Według planu zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkalno-usługową.

Będzie ona musiała architektonicznie nawiązywać do pozostałych budynków w tej strefie, głównie do bryły tzw. domu pastora, czyli obecnej siedziby parafii garnizonowej i sąsiadujących z nią obiektów. Konkretne zamierzenia inwestora nie są na razie znane.

Na nabywcę czeka także grunt położony naprzeciw ulicy Kubsza, gdzie stoją pawilony handlowe. Miasto także przeznaczyło go na sprzedaż pod zabudowę mieszkalno-usługową, a zbudowane kilkanaście lat temu sklepy mają tylko lokalizację tymczasową. Z możliwości ich sprzedaży nie są zadowoleni kupcy. Na szczęście dla nich trudno znaleźć nabywcę nieruchomości.

We wspomnianym rejonie są jeszcze dwa place (jeden zabudowany), których miasto już się pozbyło. Pierwszy znajduje się na rogu 1 Maja i Wojska Polskiego. Do 2001 roku stał tam wyburzony wówczas dawny hotel, a później biurowiec. Drugi jest w pobliżu fontanny koszmarka przy ulicy 1 Maja. Obejmuje część zabudowań dawnego browaru (później baza PKS). Miał tam powstać hotel z zapleczem, ale na razie zamierzenia pozostały na papierze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group