Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6077
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czyśćcie piece po sezonie grzewczym

Sobota, 30 kwietnia 2011, 7:47
Aktualizacja: 8:15
Autor: Agrafka
Jeden z naszych czytelników w liście do redakcji wyraził zaniepokojenie nieszczelnością pieca znajdującego się w jego mieszkaniu i brakiem reakcji Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe” na zgłoszenia.

– Zgłosiłem nieszczelność pieca i ulatnianie się czadu. W dziale technicznym przedstawiałem problem. A tu jak zwykle zostałem potraktowany jak intruz. Pani technik wykrzyczała mi, że to niemożliwe i ona mi to udowodni. Z mojego pieca nie ulatnia się czad i jest szczelny. Przecież to zagraża bezpośrednio życiu. Tym bardziej, że jestem po trzech poważnych operacjach serca i każde zmniejszenie ilości tlenu, a tym bardziej zatrucie krwi w organizmie jest dla mnie ryzykowne. Jestem osobą niepełnosprawną, i wciąż muszę się leczyć. Pani technik poinformowała mnie, że naprawa pieca należy do lokatora. Poprosiłem o pomoc, bo odbija się to na moim zdrowiu i co miesiąc ląduje w szpitalu – powiedział mieszkaniec ulicy Wyczółkowskiego.

Tymczasem pracownicy ZGL „Południe” reagują na każde wezwanie i tłumaczą jak powinno się dbać o piece.
– W domu tego pana nie mógł ulatniać się czad, jednak zareagowaliśmy na zgłoszenie i kominiarz przeprowadził kontrolę komina w tym budynku. Okazało się, że przewody były czyste. Natomiast piec po sezonie grzewczym powinien być czyszczony, a to należy już do lokatora, który najmuje mieszkanie komunalne. Jeśli ten lokator nie ma dostępu do rury za piecem, tzn. nie ma w tym miejscu rozetki, to w takiej sytuacji zlecimy jeszcze czyszczenie pieca. Jeśli jednak jest tam rozetka, wtedy lokator powinien sam zająć się oczyszczeniem pieca z sadzy. To wynika z umowy najmu – poinformowała Alicja Fronczak, inspektor od spraw technicznych Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group