Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7419
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Czy zabraknie pielęgniarek

Czwartek, 1 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 0:18
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Z 20 tysięcy dolnośląskich pielęgniarek wyjechało do pracy zagranicą 1200 sióstr - to dane z ostatnich czterech lat. Każdego dnia do agencji rekrutujących zgłasza się po kilkanaście osób chętnych do pracy we Włoszech , Wielkiej Brytanii czy Irlandii jednak tylko 5 procent z nich ma szanse na zatrudnienie. Czy w dolnośląskich szpitalach zabraknie pielęgniarek? - raport na ten temat w Polskim Radiu Wrocław dziś po 17.

Najczęściej przeszkodą jest słaba znajomość języka i niewystarczające kwalifikacje. Najbardziej poszukiwane są instrumentariuszki, pielęgniarki anestezjologiczne i mające doświadczenie w pracy na intensywnej terapii. W Wielkiej Brytanii zarobią około 3 tysięcy euro to prawie 10 razy więcej niż w Polsce. Szpitale w Wałbrzychu przyjmą do pracy od dziś nawet kilkanaście pielęgniarek , wrocławski szpital imienia Marciniaka od dwóch lat ma wolne etaty - prace może tam od ręki znaleźć 15 kobiet.

Jednak pacjenci większości dolnośląskich szpitali mają zapewniona opiekę , choć jak mówią szefowie tych placówek -za tysiąc złotych miesięcznie - niech chcą się zatrudniać młode osoby. W dolnośląskim centrum onkologicznym we Wrocławiu na 200 sióstr pracuje tylko jedna tegoroczna absolwentka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group