Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8190
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy otworzą żłobek i przedszkola?

Piątek, 1 maja 2020, 9:29
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2020, 9:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czy otworzą żłobek i przedszkola?
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Decyzją rządu, od 6 maja będzie można otworzyć żłobki i przedszkola, zachowując zasady określone przez polityków. Czy miejskie placówki są na to przygotowane?
Prezydent miasta wystąpił dziś do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o wskazania i zalecenia dotyczące zakresu ochrony sanitarnej w przedszkolach i żłobku po ponownym ich otwarciu. Na poniedziałek (4.05) została zaplanowana wideokonferencja z dyrektorami wszystkich tych placówek, zebranie informacji o możliwościach przyjęć i potrzebach w świetle obowiązujących przepisów. Po tych konsultacjach zostanie podjęta decyzja o dacie ponownego uruchomienia miejskich przedszkoli i żłobka - powiedział Cezariusz Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Przypomnijmy. Premier ogłosił, że dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może też zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Twoja reakcja na artykuł?

15
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
5
8%
Złości
38
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group