Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5752
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy otworzą żłobek i przedszkola?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 maja 2020, 9:29
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2020, 9:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Decyzją rządu, od 6 maja będzie można otworzyć żłobki i przedszkola, zachowując zasady określone przez polityków. Czy miejskie placówki są na to przygotowane?
Prezydent miasta wystąpił dziś do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o wskazania i zalecenia dotyczące zakresu ochrony sanitarnej w przedszkolach i żłobku po ponownym ich otwarciu. Na poniedziałek (4.05) została zaplanowana wideokonferencja z dyrektorami wszystkich tych placówek, zebranie informacji o możliwościach przyjęć i potrzebach w świetle obowiązujących przepisów. Po tych konsultacjach zostanie podjęta decyzja o dacie ponownego uruchomienia miejskich przedszkoli i żłobka - powiedział Cezariusz Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Przypomnijmy. Premier ogłosił, że dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może też zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Twoja reakcja na artykuł?

15
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
5
8%
Złości
38
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~ 1-05-2020 9:55
Będzie selekcja czyje dzieci będą chodzić , na pewno dzieci Kowalskiego będą na zapisy i do kolejki
~Grażka 1-05-2020 17:37
do: ~ (9:55)
Tak zaprowadźcie dzieci i niech przyniosą Wam zarazę. Najgorszy pomysł dzieci się ze sobą bawią wszystko dotykają i są potencjalnymi cichymi roznosicielami do tego wzrost zachorowań i coraz większa liczba zgonów. To jeszcze nie czas ! Rząd umywa ręce daje zielone światło ... ale to niech sobie prezydenci decydują ! Paranoja to jest testowanie ludzi i igranie z życiem Obejrzyjcie film z UK jak rozkładają się ciała w ciężarówkach bo nie mieszczą się w kostnicach !
~ 1-05-2020 18:53
do: ~Grażka (17:37)
Albo zainstalujesz rządową aplikację ProteGO Safe albo nie wejdziesz do sklepu To znaczy w końcu wejdziesz, ale później niż ci z zainstalowaną apką. Długo się zastanawialiśmy jak rząd będzie przymu, tfu, zachęcał Polaków do instalacji niegwarantujących prywatności a często wręcz niedopracowanych aplikacji mobilnych służących do śledzenia kontaktów i lokalizacji obywateli w imię walki z koronawirusem. I właśnie mamy odpowiedź. Bez zainstalowania aplikacji ProteGO Safe od 4 maja będziesz klientem drugiej kategorii w niektórych sklepach… Opublikowane właśnie przez Ministerstwo Rozwoju zasady “luzowania” ograniczeń w handlu (EDIT: są już także tej rządowej stronie. EDIT2: …i już ich nie ma — patrz aktualizacja na dole artykułu) zawierają następujące punkty: Dopuszczalne jest jednoczesne wpuszczenie do danego obiektu o 10% wyższej liczby osób o ile ponadnormatywne osoby posiadają aplikację ProteGO Safe. Takie osoby w razie braku wolnych miejsc w sklepie/lokalu nie otrzymują przywilejów jeśli chodzi o stanie w kolejkach. Umieszczenie przy wejściu do obiektu urządzenia z zainstalowaną aplikacją ProteGo Safe w celu zarejestrowania przez urządzenie klienta, będącego użytkownikiem aplikacji wchodzącego do obiektu. W wypadku braku możliwości wystawienia takiego urządzenia – wydrukowanie kodu QR wygenerowanego z aplikacji ProteGO Safe do zeskanowania przez wchodzących klientów. Czy jesteście już zbulwersowani? To zostawcie sobie trochę przestrzeni na dodatkowe oburzenie. Oto dwa kolejne “zalecenia”:
~DarioX 14-05-2020 7:00
do: ~ (18:53)
Patrz, jest 14-ty i nie ma niczego takiego, po co straszysz ludzi bzdurami?
~ 1-05-2020 19:07
do: ~Grażka (17:37)
koronapsychoza - czyli zmowa milczenia zaczyna pękać Amerykański dziennik THE WASHINGTON TIMES otwarcie pisze, że WHO nie miało zamiaru ogłaszać żadnej pandemii. Aż tu nagle bum i pandemia! Tak się składa, że dzień wcześniej niejaki Bill Gates – taki współczesny Adolf w białych rękawiczkach wpłacił do WHO pięćdziesiąt milionów dolarów. Dalej amerykańscy dziennikarze bez owijania piszą o „globalistycznym miliarderze, który wywołał obecny kryzys i chce na nim zarabiać szczepieniami”. Szczepienia mają zmniejszyć populację na świecie o 15% ludności, i tylko o to w tym chodzi. Prezydent Donald Trump otwarcie wzywa Amerykanów do protestów, tocząc nierówną walkę z zakulisowią mafią, odpowiedzialną za to co się dzieje. A u nas? Gdzie są media? Nasze media są jeszcze głęboko w PRL-u. Kłamią i łgają od świtu do nocy a rządząca nami banda powtarza jak naćpana – ZOSTAŃ W DOMU! Zastraszeni ludzie chodzą w debilnych maskach po ulicach a gospodarka pęka bo sługus Szumowski powtarza za Gatesem brednie o kwarantannach i szczepionkach. Coś mi się wydaje, że ten ludobójczy szwindel nie przejdzie bo zaczyna się kruszyć mur kłamstwa. Amerykanie na ulicy a Polacy gdzie? Polacy siedzą w domach bo są posłuszni i odpowiedzialni. W PRL-u byliśmy jeszcze narodem, dziś jesteśmy tylko t..pą zbieraniną, prowadzoną na smyczy przez zgraję u władzy. Kiedy polskie media zaczną mówić o faktach? Gdy będzie przyzwolenie z góry. Na razie jeszcze „niezależni dziennikarze” nie dostali koncesji. Trzeba poczekać aż sprawa tak się rozleje, że już nie będzie się dało milczeć. Zostań w domu!😁
~ 1-05-2020 19:08
do: ~Grażka (17:37)
Włoski Poseł: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!”Bańka pękła… Tam już skończyło się owijanie w bawełnę! Padają najcięższe zarzuty! Prawdę wypowiada się publicznie…. W najlepszym przypadku posypią się głowy… Napięcie rośnie. Włoscy przedsiębiorcy jednoczą się w mediach przeciwko polityce rządu pod hasłem: „”Noi il 4 maggio riapriremo le Nostre attività con o senza il tuo permesso.” „4 maja ponownie otworzymy nasze firmy za twoją zgodą lub bez niej.” Co najlepsze – mają olbrzymie poparcie obywateli… Do wielu włoskich domów starości wkroczyła prokuratura! Trwają śledztwa! Padają zarzuty… Zmarły tysiące starszych osób nie mających nic wspólnego z wirusem! To są ofiary kwarantanny, zdziesiątkowanej nią służby zdrowia, idiotycznych decyzji w domach opieki, oraz poza nimi! Ofiary polityki rządu, który dziś Włosi zaczynają rozliczać…
~ 1-05-2020 19:10
do: ~Grażka (17:37)
Profesor Klaus Puschel jest szefem wydziału medycyny sądowej w Klinice Uniwersyteckiej w Hamburgu (UKE). Wraz z kolegą wykonuje on obdukcje wszystkich osób zmarłych w Hamburgu na COVID-19. Jego zdaniem strach przed tym wirusem jest mocno przesadzony, a COVID-19 jest chorobą względnie NIESZKODLIWĄ. Mamy do czynienia z wirusem, który jest nam w zasadzie znany… normalny człowiek jak Pani czy ja nie musi się bać… Wszyscy, którzy zmarli w naszym regionie, a jest ich ponad 100 mieli ciężkie choroby już istniejące, byli w przedziale wiekowym między 50 a 100 lat. Średnia wiekowa wynosi 80 lat. Kiedy człowiek nie jest w całkowicie dobrym stanie zdrowia i tu muszę dodać, że oni wszyscy mieli przynajmniej jedną, a raczej kilka chorób jak np. choroby układu sercowo-naczyniowego, ZAWAŁ SERCA, jeden z nich miał zwapnioną tętnicę serca albo znacznie powiększone serce, przewlekła obturacyjna choroba płuc,niewydolność nerek, choroby metaboliczne jak cukrzyca… Wywiad z 21 kwietnia w niemieckiej telewizji SAT 1, film na yt z napisami PL
~ 1-05-2020 19:45
do: ~Grażka (17:37)
dlaczego w szkołach, przedszkolach,galeriach pod nieobecność dzieci i ludzi montowali nadajniki 5g
~pan Szatan 1-05-2020 20:24
do: ~ (19:45)
od tego 5G to krowy się nie niosą i kury mleka nie dają!
~Grażka 1-05-2020 20:57
do: ~ (19:45)
Tak tak ! Mam kolegę takiego samego zdania , że jest zdrowy że nic mu nie będzie , że to wymysł etc. Tylko jak robi zakupy to potem 20 min w wannie je myje ...
~ 3-05-2020 7:22
do: ~ (19:45)
A dzieci to nie ludzie? Dzieci to reptylianie!
~Człowiek kon 1-05-2020 10:01
Próżniak to najchętniej by te przedszkola i JEDEN MIEJSKI ŻŁOBEK zamknął!! Potem by sprzedał kolesiom i szafa gra :) zobaczcie co się dzieje z pałacykiem koło term przy parku. Zlikwidowali przedszkole (Complex zlikwidował) bo miał być hotel. I co jest? A gónwo jest!! Tak działają niszczyciele z PO!!!
~JJ 1-05-2020 13:36
do: ~Człowiek kon (10:01)
Kim jesteś człowieku któremu jad sączy się z ust ? Czy jesteś bezrefleksyjnym, zakompleksionym, sfrustrowanym aparatczykiem partyjnym nienawidzącym ludzi ?
~triceratops 2-05-2020 8:25
do: ~JJ (13:36)
na pewno nie jest kobietą i nie ma jaj...
~Hans 1-05-2020 10:03
Otworzyć dla każdego dziecka bo dzieci głupieją już w tych domach.
~Człowiek kon 1-05-2020 10:15
do: ~Hans (10:03)
Bo mają g..upich rodziców!!! 0 pomysłów 0 kreatywności rodziców!! Tylko tablety i gry!! Tak dzisiaj wyglada typowy rodzic!! Nie ma złych dzieci, są tylko ŹLI RODZICE!!
~123456 1-05-2020 11:41
do: ~Człowiek kon (10:15)
Ciebie chyba pogięło że będę cały dzień siedzieć i zabawiać bachory. Od tego są nauczyciele a nie ja że mam ich uczyć. Dzieciaki głupieją bo się nie mogą wyszaleć a to co czy ja im daje tableta to już moja sprawa, żaden lewak nie będzie mi muwił jak mam swoje dziecko wychowywać.
~JJ 1-05-2020 13:45
do: ~Człowiek kon (10:15)
Potwierdza się że jesteś frustratem który nienawidzi ludzi. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie życzę ludziom bezrobocia i siedzenia w domu - bo tylko wtedy mogą się zająć dziećmi. Pamiętaj człowieku kon ??? żeby jednak nie używać inwektyw w stosunku do ludzi którzy normalnie pracują w tych trudnych czasach i muszą zostawić dzieci SAME w domu bo nasz kochany rząd daje zasiłki opiekuńcze tylko dla dzieci do 8 roku życia.
~J23 1-05-2020 14:49
do: ~Człowiek kon (10:15)
Koniu Ty mnie utwierdzasz w jednej rzeczy jesteś d..il wszyscy wszystko źle robią a tu ideał jesteś a co mieli rodzice robić z dziećmi jak były zakazy nawet wychodzenia dla nich na dwór no co nie każdy jest takim psychopatom jak ty prosisz się żeby Ci m..dę oklepac kiedyś ktoś Ci oklepie
~Popieram w 100% 1-05-2020 19:51
do: ~Człowiek kon (10:15)
Popieram w 100%
~ 1-05-2020 10:12
W Jeleniej Górze która wg. danych oficjalnych ma podobno 79,5 tys. mieszkańców jest zaledwie jeden miejski żłobek i 8 miejskich przedszkoli. Kiedy w ogóle samorząd miejski ostatnio otworzył jakieś nowe przedszkole? W XXI wieku czyli ostatnie 20 lat chyba nie miało to miejsca, tylko likwidowano przedszkola?! I co się dziwić, że to miasto ma jedno z najszybszych temp wyludniania, skoro młodzi ludzie nawet z tak podstawową sprawą jak posłanie dziecka do przedszkola mają tutaj spore problemy.
Agnieszka 1-05-2020 10:12
Proponuję otworzyć żłobki i przedszkola! Bo dzieci się bardzo nudzą.
~ali 1-05-2020 20:22
do: Agnieszka (10:12)
Otworzyć, ale je najpierw trzeba przygotować. A oczekuje się przestrzegania procedur, które placówki mają stworzyć w oparciu o notatki od ministra. Czytaliście te bzdury? Czasu im nie dano na nic a oczekuje się , że Panie podzielą grupę na pół wedle nieustalonych kategorii, zabezpieczą zabawki, sanitariaty, stołówkę, podwórko itd a nie mają kupionych nawet rękawiczek i płynów odkażających do placówek. Na jakiej podstawie wybrać dzieci, jak rodzice mają poruszać się po placówce, jak zorganizować posiłki i najlepsze jak zachować odstęp miedzy maluchami...już to widzę w żłobku. Najpierw bezpieczeństwo dzieci, kadry, rodziców...później opieka...a rząd widać jak do bezpieczeństwa maluszków podszedł. Pochować pluszaki...a dzieci co mają nauczycielki, do grzejników przywiązać ? oczekuje się , ale nie pomaga, a roszczeniowy rodzić chce i już i w d,,,pie ma bezpieczeństwo własnego dziecka...Przykre że nie dba się o najmłodszych
użytkownik facebook 1-05-2020 10:41
Jest instrukcja w sprawie otwierania przedszkoli od Trzaskowskiego z Warszawy i tej mądrej z Gdańska: ,,Nie da rady, nie możliwe....” Samorządowcy pokazują swoją bezradność, brak gotowości do szybkich decyzji i działania. Nauczeni są tylko narzekania... PIS...PIS...PIS.
użytkownik facebook 1-05-2020 10:59
Mirosław Zglenicki brak wyobraźni że strony pis. Ogłosili zmiany w środę i w ciągu czwartku, poniedziałku i niedzieli każą szykować żłobki i przedszkola na ,,nową rzeczywistość". Raczej każdy o zdrowym rozumie wie, że to raczej niemożliwe. Czy pis dostarczył już wszystkie niezbędne środki ochrony dla tych ośrodków? Wymagania są, ale już coś dać lub pomóc w organizacji, to już wielki wyczyn dla tego rządu. Czas na zmiany ... Proszę jeszcze raz przeczytać wytyczne dla żłobków i przedszkoli, przecież to pisała osoba bez wyobraźni, która nie ma dziecka w wieku przedszkolnym. Kpina
~true story 1-05-2020 11:24
do: użytkownik facebook (10:41)
A do kogo będziesz miał pretensje jak ci dzieciak poczęstuje wirusem przyniesionym z przedszkola? Do przedszkola i samorządu, czy do rządu, bo pozwala na taki cyrk? Jeszcze 2 tygodnie temu nie można było do lasu wejść, żeby "drzew" nie pozarażać, a teraz można sped dzieci w żłobkach i przedszkolach zrobić, bez maseczek i rękawiczek. Nieźle, paranoja w czystej postaci 👌
użytkownik facebook 1-05-2020 11:27
Czy ona rozumie, że nie ma nakazu? Jest zezwolenia i każdy właściciel decyduje sam. Ci bardziej rozgarnięci dadzą radę, przymuły z PO potrzebują prowadzenia za rączkę. Najlepiej to na rok zamknąć wszystkie przedszkola, szkoły i jęczeć o PIS. Dobrze, że te miernoty nie rządzą krajem bo byłaby tragedia podobna do zachodu Europy.
użytkownik facebook 1-05-2020 14:10
Mirosław Zglenicki No właśnie, typowy wyborca PIS,PIS,PIS, „ dej, dej wincej" , bo tamci nie dawali, a ci dają, a skąd maja,niego elektorat PiS nie wie.
użytkownik facebook 1-05-2020 14:13
Mirosław Zglenicki zastanów się nad sobą, człowieczku i jeżeli jesteś płatnikiem podatków / w co wątpię / spójrz nieco krytycznie „ przymule" na otaczającą cię krajową rzeczywistość.
użytkownik facebook 1-05-2020 14:24
Nie warto wchodzić w żadną polemikę z wyznawcami kaczego idioty. To ludzie tępi, których nobilituje postnazistowska polityka bandytów z pis
~Junaków 2-05-2020 18:23
do: użytkownik facebook (14:24)
No a ciebie leczyć się nie powinno bo i tak nienawiść cię zezre
użytkownik facebook 1-05-2020 22:30
Danuta Sokołowska Jaśnie Pani gdzie się nie pojawi, tam obraża ludzi, którzy myślą inaczej od niej. Sama się nad sobą zastanów. Niby taka ą, ę a odnosi się do ludzi z wyższością i pogardą. Tak zachowują się osoby zakompleksione, ktore wciąż muszą się dowartościowywać. Żenada.
~Iza 2-05-2020 3:52
do: użytkownik facebook (10:41)
Dokładnie nieudaczniki, jak jest problem to katastrofa totalna. I wszystkie niepowodzenia zganiaja na rząd. Ta z Gdańska to niech zaprzegnie ten rydwan co zakupili i niech wozi turystów. Hahaha, będzie miała zajęcie.
użytkownik facebook 2-05-2020 13:59
Mirosław Zglenicki ale ty jesteś tępy - kur... moja żona pracuje w żłobku - tu nie ma żadnego zabezpieczenia dla pracowników - kur.. mać czy ty myślisz że jak przyjdzie zarażone dziecko bezobjawowe to jak się moja żona ma zabezpieczyć - ten konus z PiSu co nigdy nie miał dzieci niech się walnie w ten głupi łeb - potrzeba nam kolejnych tragedii jak w ośrodkach dla osób starszych - jesteś taki mądry to mi napisz jak moja żona ma być zabezpieczona
użytkownik facebook 2-05-2020 14:04
Zbigniew Leszek Bicykl Co się plujesz? Pracownice Biedronek, Lidlów, kierowcy autobusów cały czas pracują i nie jęczą jak to PIS ich naraża. Nie ma obowiązku otwierania żłobków. Mogą być zamknięte i rok, tylko po co było tydzień wcześniej płakać, że rząd nie odmraża gospodarki tylko lasy otwiera. By ludzie mogli pracować muszą zrobić coś z dziećmi.
użytkownik facebook 2-05-2020 14:18
Mirosław Zglenicki kurw... co mnie obchodzą pracownicy biedronki - ja się pytam jak moja żona ma być zabezpieczona - choruje na nadciśnienie jest grupie bardzo dużego ryzyka - fajnie się pisze nie mając z tym nic do czynienia -
użytkownik facebook 2-05-2020 14:21
Jolanta Dobrzyńska pani Jolu pani to dziękujemy - po prostu włażenie pisowi w od.. t bez wazeliny ma pani już opanowane
użytkownik facebook 2-05-2020 14:26
Zbigniew Leszek Bicykl Niech zmieni pracę i weźmie kredyt
użytkownik facebook 2-05-2020 14:29
Mirosław Zglenicki głupszej odpowiedzi się nie spodziewałem
użytkownik facebook 2-05-2020 14:30
Zbigniew Leszek Bicykl To prezydent Komorowski tak radzi.
użytkownik facebook 2-05-2020 14:34
Mirosław Zglenicki a co radzi twoj konus
użytkownik facebook 2-05-2020 17:07
Zbigniew Leszek Bicykl Spadaj człowieku, odwal się ode mnie, raz na zawsze a co do włażenia w zad komu trzeba, to warto spojrzeć na siebie.
użytkownik facebook 1-05-2020 11:59
Miejskich? A co z prywatnymi? To znaczy że żądza się swoimi prawami? Nikomu nie podlegają i mogą podejmować decyzje na podstawie własnego "Widzi mi sie"? Tak nie może być, albo otwierają wszystkie placówki albo w ogóle. Dzieci to dzieci a ich zdrowie jest tylko jedno - tutaj nie ma podziału na publiczne czy niepubliczne.
użytkownik facebook 1-05-2020 14:08
Ania Rubis naucz się ortografii, ignorantko, o interpunkcji także nie zapomnij!
użytkownik facebook 1-05-2020 15:58
Danuta Sokołowska rodzice boją się o zdrowie i życie swoich dzieci, rodzin, są pełni obaw przez ten cały bałagan, który zafundował nam rząd, a Pani nazywa mnie ignoratka...? Jeśli dla Pani obecna sytuacja jest obojętna, dlatego że to Pani nie dotyczy to proszę w bezsensowny sposób nie zabierać głosu i nie obrażać nikogo.
użytkownik facebook 1-05-2020 17:36
Ania Rubis Jedź na zachód. Tam zobaczysz bałagan i śmierć. Tu masz luksus, o którym mieszkańcy Lombardii marzą.
użytkownik facebook 1-05-2020 22:22
Danuta Sokołowska Zwracanie komuś uwagi publicznie na np na temat ortografii to niestety ale objaw braku kultury. Można napisać wiadomość na priv. Wywyższanie się wcale dobrze o nas nie świadczy.
użytkownik facebook 9-05-2020 9:11
Danuta SokołowskaA moze ty sie naucz ,,,odzywac do ludzi ,,PUDERNICO,,
użytkownik facebook 9-05-2020 9:14
Mirosław Zglenicki Juz bez przesady tam Sobie sami takie pieklo storzyli
użytkownik facebook 9-05-2020 10:49
Jolanta Dobrzyńska „wywyższanie się" ? Raczej moja niezgoda na nieuctwo i lekceważenie języka,pani też ma kłopot z ortografią , w ogóle ze stosowaniem poprawnej polszczyzny?
~Tak 1-05-2020 12:15
Nawet nie wiecie jakie są oszczędności z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli. Epidemia paniki trwa, jeżeli ktoś mówi inaczej to jest uznawany za wariata. Na dziś jest prawie 13 000 zarażonych i prawie 700 zgonów w skali Polski. Na 38 000 000 Polaków. Jaka to epidemia? To sztuczna medialna s...zka! Do tego te niepewne testy. Nie wiadomo w którą stronę kłamią.
~Logo 1-05-2020 14:32
do: ~Tak (12:15)
ale bzdury piszesz, dane wyciągnięte z kontekstu, banda ignorantów sieje ferment w internecie. Baranku mamy dzisiaj około 50 tyś zarażonych tak szacują specjaliści w tym prawie 13 tyś z potwierdzonym testem. Gdyby nie ograniczono rozprzestrzeniania sie wirusa w marcu mielibyśmy obecnie około 8 mln Polaków z czego około 2 mln potrzebowało by pomocy w szpitalu. Tylko mała część otrzymałaby pomoc, reszta by umierała w domach. Samo zapalenie płuc nie jest śmiertelne, ale musimy je zazwyczaj przejść w szpitalu, jeśli nie to śmiertelność z obecnych około 1% wzrasta do około 15%. Rozumiesz baranku???? manipulujecie danymi, nie możesz twierdzic że niepotrzebnie wprowadzono ograniczenie bo w sumie mamy przez ponad miesiąc kilkanaście tyś przypadków. BARANIE mamy około 50 tyś przypadków ponieważ wprowadzono ograniczenia BARANIE.
~Tak 1-05-2020 17:12
do: ~Logo (14:32)
Sam jesteś baran i nie chce mi się z tobą gadać.
~Logo 1-05-2020 17:40
do: ~Tak (17:12)
Ależ rozmawiaj, czekam na argumenty......
~Tak 2-05-2020 12:36
do: ~Logo (17:40)
Specjaliści uznali że obrażanie innych osób w trakcie dyskusji porównując adwersarzy do zwierząt lub używając wobec nich słów ogólnie uznanych za wulgarne, świadczy o ich niskim poziomie rozmowy i braku przekonujących argumentów. Debata z osobą o tak niskim poziomie kultury sama w sobie była by dla mnie obraźliwa. A argumenty przeze mnie użyte z pewnością nie przebiłyby się przez twe nadęte do granic ego podszyte cynizmem wobec innych przekonań. Dlatego nie chce mi się z tobą gadać.
~gość 1-05-2020 12:41
Nie otwierać ani żłobków ani przedszkoli i szkół, to jest w 100% rozszerzanie się pandemii. To niemożliwe aby dzieci w przedszkolach zachowywały odstęp minimum 2 metry. Trzeba je wszystkie odseparować od siebie zakładając kombinezony ochronne .Jak to zrobić.Ten g..upi rząd z tymi ministrami oszalał Tych i podobnych uwag są setki. Ludzie opanujcie się .W dodatku całą odpowiedzialność zrzuca na prezydentów,burmistrzów,wójtów i w końcu bezpośrednio na dyrekcje poszczególnych żłobków, szkół i przedszkoli. Ten rząd chce Nas wszystkich uśmiercić. Paranoja.
~Zenekkk 1-05-2020 14:58
do: ~gość (12:41)
czyli postulujesz otworzyć za 5 lat?
~Logo 1-05-2020 15:09
do: ~Zenekkk (14:58)
pewnie cieplutko sobie siedzi na opiekuńczym (zgaduję) osobiscie znam kilka osob ktore chciałyby sobie posiedzieć jak najdłużej z pieniążków podatników.
~rom 1-05-2020 12:52
"tak" spotkaj się z "gość" i ustalcie opinie , bo w końcu s...zka czy usmiercenie ?
~mieszkaniec 1-05-2020 13:12
Znając tych nieudsczników acz mocnych w gębie to napewno NIE !!!!!!
~zwykla@baba 1-05-2020 16:53
Dzieciaczki porozstawiać po kątach albo przywiązać w przepisowej odległości aby nie chciały przytulać się do swoich pań. Zakaz zbliżania się do narzeczonej...
~tymczasem we włoszech 1-05-2020 18:56
Włoski Poseł: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!”Bańka pękła… Tam już skończyło się owijanie w bawełnę! Padają najcięższe zarzuty! Prawdę wypowiada się publicznie…. W najlepszym przypadku posypią się głowy… Napięcie rośnie. Włoscy przedsiębiorcy jednoczą się w mediach przeciwko polityce rządu pod hasłem: „”Noi il 4 maggio riapriremo le Nostre attività con o senza il tuo permesso.” „4 maja ponownie otworzymy nasze firmy za twoją zgodą lub bez niej.” Co najlepsze – mają olbrzymie poparcie obywateli… Do wielu włoskich domów starości wkroczyła prokuratura! Trwają śledztwa! Padają zarzuty… Zmarły tysiące starszych osób nie mających nic wspólnego z wirusem! To są ofiary kwarantanny, zdziesiątkowanej nią służby zdrowia, idiotycznych decyzji w domach opieki, oraz poza nimi! Ofiary polityki rządu, który dziś Włosi zaczynają rozliczać…
~czy to prawda? 1-05-2020 19:02
Covid-19: spisek Rockefellerów?W 2010 r. centrum naukowe Fundacji Rockefellerów opublikowało scenariusz obecnej pandemii. Prognoza wydarzeń jest dokładniejsza od wizji prezentowanych przez Billa Gatesa. – Pandemia, której oczekiwał świat, w końcu wybuchła. W odróżnieniu od wirusa H1N1 z 2009 r. nowa mutacja grypy okazała się nadzwyczajnie zaraźliwa i śmiertelnie agresywna. Nawet kraje najlepiej przygotowane pod względem epidemiologicznym zostały błyskawicznie powalone na kolana – to cytat z naukowego biuletynu: „Scenarios for the Future of Technology and International Development”, opublikowanego przez The Rockefeller Foundation w 2010 r. W dalszej części ponury scenariusz szacuje, że pandemia wirusa nowego typu porazi 20 proc. globalnej populacji, zabijając 8 mln ludzi. Co prawda, naukowcy przewidzieli, że zbierze największe żniwo w krajach Trzeciego Świata. – Infekcja rozleje się na cały świat, ale nieproporcjonalnie wysokie straty poniosą Afryka, Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Południowa, gdzie choroba będzie buszowała na podobieństwo pożaru z powodu braku odpowiednich procedur – można przeczytać w biuletynie. Z drugiej strony, Fundacja zaznaczyła wyraźnie: – Powstrzymywanie okazało się ogromnym problemem nawet dla państw wysokorozwiniętych. Na przykład: – Początkowa polityka Białego Domu polegająca jedynie na ostrzeganiu obywateli przed krajowymi i międzynarodowymi podróżami lotniczymi okazała się fatalnie nieskuteczna. Przyczyniła się jedynie do szybkiego rozlania epidemii na całym terytorium Stanów Zjednoczonych.
~czy to prawda? c.d. 1-05-2020 19:02
Ciekawy fragment dotyczy również przebiegu epidemii w Chinach. Analitycy z zadziwiającą dokładnością przewidzieli wprowadzenie drakońskiej kwarantanny i zduszenie zarazy środkami policyjnymi w relatywnie krótkim czasie. Wizja pandemii jest tylko jednym z fragmentów szerszej analizy dotyczącej przyszłości świata. W ramach projektu „Lock Step” Rockefellerowie opisali następstwa masowej infekcji. – Powstanie świat kontroli państw nad gospodarką i społeczeństwem, który zahamuje innowacyjność i wywoła ostre protesty obywatelskie – czytamy. Między innymi dlatego, że populacja państw wysokorozwiniętych otrzyma epidemiczne identyfikatory, które umożliwią stały nadzór nad każdym krokiem jednostki w czasie rzeczywistym. Niezadowolony będzie również biznes, nadmiar bowiem państwowych regulacji stłumi aktywność przedsiębiorców”. Zatem około 2025 r. na świecie wybuchnie światowa rebelia, która zmiecie państwa narodowe i odda władzę globalnym władzom, które zostaną powołane, aby zarządzać całą ludzkością. Jak we wstępie napisali autorzy scenariusza z 2010 r. – Nie opuszcza nas przeczucie, że coś bardzo niebezpiecznego zaburzy globalny ład, w którym ogromną rolę odgrywają władze narodowe. I jak tu nie wierzyć w spisek globalistów? źródło: cai24
~ 2-05-2020 0:00
W naszym mieście jest tyle samo lub wiecej żłobków i przedszkoli niepublicznych realizujących to samo zadanie. Czy Pan Prezydent włączy je również w podjęte przez siebie działania i zadba o zabezpieczenie wszystkich mieszkańców, czy zrobi selekcję i zadba tylko o dzieci z miejskich przedszkoli? Przecież tu chodzi o takich samych mieszkańców miasta, dzieci i ich rodziców. Czy się mylę i są wyjątki?
~nasdomw 2-05-2020 8:49
uwazam ze otwieranie przedszkoli i zlobkow w obecnym czasie to szerzenie pandemii i bardzo niemadry pomysl,niby dystans,ostroznosc,a w przedszkolach brak przygotowania,bez masek,brak dystansu itd...nie wyobrazam sobie otwarcia teraz
użytkownik facebook 2-05-2020 9:41
Kur... a jak będzie wyglądać ochrona pracowników - przecież dzieci mogą chorować bezobjawowo - czy te placówki powinne być traktowane jak odziały zakaźne? jak mają być zabezpieczeni pracownicy? fajnie się ogłasza a realizacja jest niestety po stronie pracowników
użytkownik facebook 2-05-2020 23:37
Zmień profesje na polityka bo ja zawsze brzydzilo mnie to dwie partie kłócą się a potem piją wodę razem
~Eee 3-05-2020 11:27
Przecież jest jak chciała dobra zmiana. Kobiety opiekują się w domu dziećmi i czekają na mężów z obiadem. Wieczorem bara bara i kolejny króliczek. Jest 500+ żyć nie umierać.
~Hirschbergmen 3-05-2020 12:17
Do przedszkoli i żłobków należy przyjmować,w pierwszej kolejności,dzieci antyszczepionkowców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group