Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6748
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy będzie debata?

Czwartek, 3 października 2019, 11:21
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2019, 21:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czy będzie debata?
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (2.10) Krzysztof Mróz zaapelował do swoich kontrkandydatów o debatę programową osób ubiegających się o mandat do Senatu RP.

Krzysztof Mróz (Prawo i Sprawiedliwość) zaapelował do Jerzego Pokoja (Koalicja Obywatelska) i Kazimierza Klimka (Polska Lewica) o debatę senatorską.

W tym roku odbywa się kampania wizerunkowa, której nie krytykuję, bo ja też taką prowadzę, ale chciałbym podyskutować o tym, co trzeba zrobić dla Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej - powiedział Krzysztof Mróz.

Aktualny senator, który 4 lata temu pokonał w wyborach Zbigniewa Skowrona, Andrzeja Dobrowolskiego, Kazimierza Klimka, Huberta Papaja i Jerzego Pokoja przypomina, że wówczas tego typu debaty się odbywały i liczy, że zarówno kandydaci, jak i media będą zainteresowane, dzięki czemu mieszkańcy lepiej poznają plany polityków.

Kandydat PiS zwrócił też uwagę, że prezydent nie wywiązał się z obowiązku udostępnienia bezpłatnych tablic wyborczych na terenie miasta. Lokalizacje są wymienione w zarządzeniu, ale fizycznie nadal ich nie ma.

Mnie to tak bardzo nie dotyczy, bo mam dużo płatnych reklam, ale prezydent jest zobligowany ustawą do realizacji tego. Art. 114 Kodeksu Wyborczego mówi, że Prezydent niezwłocznie po rozpoczęciu kampanii wyborczej zapewnia na obszarze gminy odpowiednią liczbę miejsc przeznaczonych na umieszczanie urzędowych obwieszczeń i plakatów wyborczych wszystkim komitetom wyborczym - cytował Krzysztof Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

19
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
2
6%
Smuci
2
6%
Złości
10
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group