Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 10355
Zalogowanych: 80
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Czujni strażnicy

Wtorek, 28 listopada 2023, 13:36
Autor: Straż Graniczna w Jeleniej Górze
Dolny Śląsk: Czujni strażnicy
Fot. Straż Graniczna Jelenia Góra
Dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze udaremniono próbę przywłaszczenia terenowego SUVa Nissan X-Trail. Kierowcę pojazdu jadącego z Czech zatrzymano w Jakuszycach do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyźnie teraz grozi kara pozbawienia wolności do lat 5

W piątek 24 listopada funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, pełniąc służbę w Jakuszycach wytypowali do kontroli i zatrzymali jadącego z Czech osobowego Nissana na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu: 46-letni Polak nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu tłumacząc, że jest to samochód z wypożyczalni. Funkcjonariusze SG ustalili, że nissan figuruje w bazach danych jako pojazd przywłaszczony.

- Jak się okazało, kontrolowany przez funkcjonariuszy Nissan dzień wcześniej zniknął z parkingu jednej z dolnośląskich firm - wyjaśnia ppłk Lesław Siwka, Komendant Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze.

Kierowcę zatrzymano. Usłyszy on prokuratorskie zarzuty przywłaszczenia pojazdu, co podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 250 tys. zł. Po zakończeniu czynności pojazd został przekazany właścicielowi, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi jeleniogórska policja.

Twoja reakcja na artykuł?

37
62%
Cieszy
14
23%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
5
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
1052
Żadnej
30%
Jedną
8%
Dwie
8%
Trzy lub więcej
54%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy szczepionka na COVID sprzedała nam raka? Prawda czy mit?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Wojcieszyce: młodzi kierowcy mieli sporo szczęścia
 
112
Wjechała w barierki na moście
 
Jelonka wczoraj
Jelenia Góra 100 lat temu i hotel "Pod Brązowym Jeleniem"
 
112
Do rowu przed Przełęczą Kowarską
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group