Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Czujne służby

Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 października 2006, 16:20
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Czujne służby
Fot. Jelonka.com
Pożary, fałszywe alarmy, pijący w miejscach publicznych. Tylko w górach było spokojnie. Mundurowi nie narzekali w weekend na brak zajęć.

W miniony weekend strażacy wyjeżdżali do dwóch pożarów. Jeden z nich był w Podgórzynie, gdzie zapaliły się na strychu trociny. Budynek uległ poważnemu zniszczeniu. Drugi pożar, jak informowaliśmy, wybuchł w Komarnie. Nikomu nic się nie stało

– Poza tym czyściliśmy plamy oleju rozlane na drogach, gasiliśmy płonące śmieci. W jednym z mieszkań spaliły się kable miedziane. Doszło do zadymienia pomieszczenia. Były też dwa fałszywe alarmy – mówi aspirant Marek Gołan z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Straż miejska wylegitymowała kilkanaście osób, które popijały alkohol w miejscach publicznych.
– Koło sklepu na ulicy Poznańskiej jak zwykle pojawili się nietrzeźwi amatorzy tanich win – mówi komendant SM Jerzy Górniak.

Pogotowie ratunkowe wyjeżdżało podczas weekendu ponad siedemdziesiąt razy. Poważnych zdarzeń nie było jednak wiele. Najczęstsze interwencje to wyjazdy do ludzi upojonych alkoholem, którzy leżeli na ulicach.

W górach było bardzo spokojnie. Powoli kończy się jesienny sezon i turystów na szlakach jest coraz mniej. Ratownicy karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie odnotowali żadnego zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group