Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8409
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat karkonoski: Czujna seniorka nie dała się oszukać

Czwartek, 9 września 2021, 14:00
Aktualizacja: 14:02
Autor: 112
Powiat karkonoski: Czujna seniorka nie dała się oszukać
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta, który próbował wprowadzić w błąd 78-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego i wyłudzić od niej 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna zadzwonił do pokrzywdzonej i w trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, więc koniecznie trzeba wpłacić kaucję. Pokrzywdzona zachowała czujność i skontaktowała się z synem, który zaprzeczył, że doszło do takiego zdarzenia.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują również zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
3
23%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group