Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8469
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cztery żywioły w Rynku

Wtorek, 27 lipca 2010, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Cztery żywioły w Rynku
Fot. Natasza
Wczoraj o 21.00 odbył się performance, efekt ośmiodniowych XV Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Młodzieży z Polski, Niemiec i Francji, którym patronuje Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu.

Projekt miał na celu stworzenie przez 192 godziny pokazu składającego się z elementów pięciu różnych dziedzin sztuki. 31 uczestników oraz 7 instruktorów w jednym z ośrodków w Karpaczu intensywnie pracowało nad spektaklem pracowało od świtu do zmierzchu. Odbywały się warsztaty z tańca prowadzone przez Anne Briant i Yves-Marie le Goff, pantomimy – (Monika Konieczna), filmu – (Marek Oleksy i Michał Kępiński), plastyki – (Marcell Kabsch) oraz muzyki – (Krzysztof Orłowski).

I w ten sposób powstał performance o nazwie „Żywioły” („4 ELEMENTS”), złożony z trzech etiud połączonych graną na żywo przez zespół popową muzyką oraz projekcji filmu. Powietrze, woda, ogień, ziemia przeplatają się pomiędzy śpiewem, tańcem, instalacją, brzmieniem gitar, rekwizytami. Performance nie ma konkretnej fabuły. Jego całość stanowią mocne, żywiołowe, barwne obrazy, francuskie piosenki oraz film o… zapewne o żywiołach.

Młodzieży najbardziej z całego cyklu twórczego podobała się jego forma, czyli międzynarodowe odizolowanie i praca pełną parą, kadra prowadzących a także bardzo swobodna i przyjazna atmosfera. Wiele z nich wybierze się na „XVI Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne Młodzieży”.

Organizatorem projektu jest Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu. Polsko – Niemiecka współpraca młodzieży odbyła się za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Dofinansowało Miasto Jelenia Góra. Szkoda tylko, że słabo zadbano o promocję przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group