Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7651
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cztery kąty za jeden procent

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 marca 2008, 7:39
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Opłaca się kupić mieszkania „za grosik” – przekonują ci, którzy zainwestowali w przejęcie lokali na własność. Mogą szybciej remontować i udoskonalać lokum.

Tak przynajmniej twierdzi poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska pisząc o możliwości wykupu mieszkania komunalnego za jeden procent jego wartości. Jak podaje dziennik, prawie 400 mieszkańców Jeleniej Góry czeka na tę sposobność.

Czekali na remonty przez dziesiątki lat, ale dopiero teraz, kiedy większość mieszkań jest ich, mogą je realizować, bo miasto przestało mieć decydujący głos. Tak oto korytarze przestaną straszyć brudem, a teraz klatki schodowe będą lśniły nowością.

– Mieszkańcy, którzy wykupili swoje lokale, odkładają co miesiąc od kilku do kilkudziesięciu złotych na fundusz remontowy. Wspólnie decydują, co zrobią za uskładane pieniądze. Wcześniej przez lata również płacili spore czynsze dla gminy, jednak żadnych remontów na klatkach schodowych nie mogli się doczekać – czytamy w Polsce Gazecie Wrocławskiej.

Nie wszyscy są jednak optymistami. Nie brakuje ludzi, którzy twierdzą, że wykup mieszkania za grosze niewiele da, poza samą formalnością przejęcia lokalu. Kamienice komunalne są w większości w opłakanym stanie, a ich lokatorzy zbyt ubodzy, aby finansować drogie remonty. Często też, mimo powszechnego stwierdzenia, że własność jest święta, nie dbają o to, co własne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Patol 31-03-2008 10:13
Za kilka złotych dużo nie zdziałają...
cieplice 31-03-2008 10:42
Ja wykupiłam, co nie jest sparwa łatwa przy biurokracji i d... podejściem pracowników ZGL oraz wdszechogranijącym bu.. w ZGL. To parwda wyremontowalismy po 50latch klatkę, ulepszamy budynek, bo Zgl ma w dd.. wszytsko, sprzatającej osoby odkąd mieszkam nie widziąłm, sami to roimy. Inwestujemu. No cóz nie stań nas na ocieplenie budynku i zreobienie elewacji, ale i tak żyje się lepiej, bo kązdy dba o swoja własnośc. Fajnie by było, żeby wszyscy w budynku wykupili, ale i tak jest nas większość. Niestety nie zawsze większośc może zrobic więcej, bo jak jeden ciołek się oprze to trzeba iśc do sądu, a po co z drugiej stronie sąsiedzkie waśnie, skoro pod jednym dachem się żyje.
ebee 31-03-2008 12:08
A ja mieszkałem w kamienicy gdzie sasiedzi kupili mieszkania , tylko po to, aby nie płacić czynszu. Nie płacą, ale i nie zamierzają remontować.Stan budynku jest im obojętny .Mnie udało się stamtąd uciec ! Uważam, że wykup za 1% to błąd. Tylko właściciel, który ma świadomość kosztów budowy , czy remontu- jest w stanie polepszyć stan budynku. Napewno jednak nie lokator, który wszyskiego oczekiwał od aministracji. Pozdrawiam: EBEE
~xxx 31-03-2008 12:47
miasto pozbywa się ruder i ma święty spokój
~do ebee 31-03-2008 16:53
Wykupienie mieszkania nie zwalnia od niepłacenia czynszu , trzeba nadal płacić co najwyżej trochę niższy , no chyba że wszyscy wykupią to wtedy czynsz naprawde może być symboliczny .
~gemba 31-03-2008 17:02
No i mamy armię właścicieli . Biznesmeni - ale pusto w kieszeni!
ebee 3-04-2008 14:10
Mylisz się internauto IP dialog net. Za własnośc nie płaci się czynszu .Bo czynsz, to opłata za najem. A jeśli najmujesz, to nie możęszbyć rownocześnie właścicielem tego samego np. lokalu. Poszytaj Ustawę o Współwłasności lokali i o Wspólnotach Mieszkaniowych. Pozdrawiam: EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group