Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7395
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czterdzieści lat minęło ósemce

Wtorek, 3 listopada 2009, 8:25
Aktualizacja: Czwartek, 26 listopada 2009, 20:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Czterdzieści lat minęło ósemce
Fot. DTP/Archiwum
W tym roku jeleniogórska Szkoła Podstawowa nr 8 obchodzi swoje czterdzieste urodziny. Z tej okazji placówka już dzisiaj zaprasza wszystkich swoich absolwentów, nauczycieli czy pracowników administracyjnych na oficjalną uroczystość, która odbędzie się 27 listopada br. w JCK przy ulicy Bankowej.

Obchody rozpoczną się o godzinie 9.00 rocznicową mszą świętą w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa w Jeleniej Górze. Następnie o godzinie 12.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej odbędzie się uroczystość. Szkoła Podstawowa nr 8 swój początek datuje na 4 września 1969 roku, kiedy to w budynku przy ulicy Paderewskiego 13 zabrzmiał pierwszy dzwonek wówczas Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwszym dyrektorem został Stefan Stolicki.

W roku szkolnym 1969/70 w 27 oddziałach uczyło się 978 uczniów. Z powodu zmian granic administracyjnych miasta w 1975 roku nastąpiła zmiana numeru szkoły z 3 na 8. Placówce nadano imię Władysława Broniewskiego, który stał się patronem szkoły.

Od 1975 roku szkoła posiada też własny hymn, do którego muzykę skomponował Tadeusz Matysiak, a autorką słów była jedna z uczennic. 1984 roku Rada Rodzicielska ufundowała szkole sztandar, a w 1997 – 98 nastąpiła modernizacja budynku. Ważnym wydarzeniem szkoły było również utworzenie w 1999 roku pierwszej klasy integracyjnej, dzięki czemu niepełnosprawni uczniowie mogą realizować obowiązek szkolny z pełnosprawnymi rówieśnikami.

Placówka realizuje również wiele konkursów i imprez, w tym m.in. od 1998 roku jest organizatorem Festiwalu Piosenki Dziecięcej Ósemka, od 16 grudnia 2003 organizuje konferencje poświęcone integracji. W 2005 roku z inicjatywy obecnej dyrektor Marzeny Hryniewickiej powstało Stowarzyszenie Pomoc Integracji Uczniów SP nr 8, organizacja pożytku publicznego działająca w systemie non – profit. Od czterech lat szkoła jest też współorganizatorem konkursu „Uczę sie bezpiecznie żyć – pierwsza pomoc przedmedyczna”.

Obecnie placówka może się poszczycić czytelnią wyposażoną w pracownię multimedialną, pracownią muzyczną, nowoczesną pracownią językową, tablicami interaktywnymi, gabinetem Montessori, pracowniami komputerowymi, gabinetem rehabilitacji i windą. Szkoła organizuje też wiele kół zainteresowań.

Więcej informacji na temat obchodów zamieścimy niebawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group