Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9522
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czołowe kluby Alniko A–klasy z nagrodami

Piątek, 9 lipca 2021, 19:25
Aktualizacja: 19:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czołowe kluby Alniko A–klasy z nagrodami
Fot. Przemek Kaczałko
Sezon 2020/2021 zakończony, więc w siedzibie Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie z udziałem tytularnego sponsora A-klasy.

Sponsorem minionych rozgrywek A-klasy była firma Alniko z Jeleniej Góry, która zajmuje się skupem stali i metali kolorowych oraz prowadzi skład opału. Młodzi przedsiębiorcy postanowili przeznaczyć na rozgrywki 15 tysięcy złotych, które zostały podzielone dla trzech najlepszych drużyn w każdej z trzech grup.

Zwycięzcy, czyli drużyny, które awansowały do okręgówki (Victoria Jelenia Góra, Cosmos Radzimów, Chrobry Nowogrodziec) otrzymali po 2 500 zł, zespoły z drugich miejsc (KS Łomnica, Piast Zawidów, Górnik Węgliniec) po 1 500 zł, a ekipy z najniższego stopnia podium (Pub Gol Jelenia Góra, Błękitni Studniska Dolne, LZS Brzeźnik) po 1 000 zł.

Udało nam się pierwszy raz w tej klasie rozgrywkowej uzyskać sponsora tytularnego, z czego bardzo się cieszymy. Będziemy prowadzić rozmowy z firmami, aby urozmaicić rozgrywki także w innych klasach - powiedział Kamil Wieliczko, dyrektor biura DZPN podokręgu Jelenia Góra.
Wielki szacunek dla sponsora, bo A-klasa nie jest wysoką klasą. Generalnie firmy szukają rozgłosu w wyższych ligach, więc bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę - powiedział Andrzej Jasiński, wiceprezes DZPN ds. Podokręgu Jeleniogórskiego.

Nagrodzone zespoły nie kryją, że każde wsparcie finansowe na tym poziomie jest bardzo ważne.

Super, że firma Alniko zdecydowała się zostać sponsorem tytularnym A-klasy. Każda złotówka się liczy i taki zastrzyk przed startem kolejnego sezonu na pewno będzie bardzo pomocny - wyznał Paweł Gluza, prezes Victorii Jelenia Góra.
Dzięki wsparciu rozgrywek A-klasy nasza marka stała się bardziej rozpoznawalna. Na pewno wielu nowych klientów, którzy do nas przyszli, byli związani z piłką nożną. To mocno wpłynęło na rozwój naszej działalności, aczkolwiek naszym celem bardziej było wspieranie klubów, niż reklama. Liczy się pozytywny odzew wśród ludzi, a kluby z niższych lig są najmniej dofinansowane, więc liczymy, że im pomogliśmy - wyznali przedstawiciele firmy Alniko - Patrycja Łukasiewicz i Dawid Łukasiewicz, którzy liczą, że przetarli szlaki i pojawią się kolejne firmy chętne do wspierania lokalnej piłki nożnej, a w przyszłości nie wykluczają, że znowu podejmą podobne działania.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
897
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group