Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6418
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czesko–polskie porządki w mieście

Sobota, 12 lipca 2008, 13:33
Aktualizacja: Niedziela, 13 lipca 2008, 14:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czesko–polskie porządki w mieście
Mieszany patrol posko–czeski przy Bramie Wojanowskiej.
Fot. TEJO
Podpraporcik Dana Bilaharkowa u boku z sierżantem Ryszardem Figurą i posterunkowym Tomaszem Cieplińskim zaczęli w sobotę nową erę w dziejach czesko–polskich relacji policyjnych. Czeszka z mundurowymi kolegami Polakami patrolowała w sobotę jeleniogórską starówkę.

Takie mieszane patrole będą od tej soboty pilnowały porządku na ulicach i drogach stolicy Karkonoszy, w górskich kurortach oraz wszędzie tam, gdzie jest wzmożony ruch turystyczny, także na szlakach.

– To efekt zawartego porozumienia pomiędzy komendantem miejskim policji w Jeleniej Górze, a jego czeskim odpowiednikiem – wyjaśnia kom. Bogumił Kotowski, oficer prasowy jeleniogórskiej policji. Mieszane patrole będzie miała także drogówka. Skupią się głównie na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Harrachovem, a Radomierzem.

– Pracuje nam się dobrze, dogadujemy się, więc mamy nadzieję, że nasza służba przebiegnie bez problemów – powiedziała nam Dana Bilahorkova, która wspólnie z polskimi kolegami przetarła szlaki międzynarodowym patrolom, sprawdzając w sobotę przed południem centrum Jeleniej Góry.

– Wspólne patrole i współpraca policji polskiej i czeskiej dotyczy przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji w zakresie przestępczości, pomocna ma być przy poszukiwaniu osób i utraconych przedmiotów – mówi kom. Bogusław Kotowski.

Osoby popełniające przestępstwa i wykroczenia, zarówno z Polski i z Czech, również nie będą mogły czuć się bezkarnie wyjeżdżając za granicę. Polska policja będzie ścigać przestępców i sporządzać wnioski na łamiących prawo, a w identyfikacji osób pomagać będą czescy stróże prawa.

Wszystkie te działania mają na celu poprawę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group