Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2791
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czeska grupa zagrała w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 30 lipca 2018, 14:38
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2018, 20:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czeska grupa zagrała w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko
Cymbałkowa muzyka Duszana Kotlara to kolejna propozycja Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, w ramach polsko–czeskich pojedynków muzycznych. Cykl imprez podczas Letnich Koncertów Promenadowych jest okazją do zapoznania się z artystami zza naszej południowej granicy, a kolejne koncerty w sierpniowe niedziele w Parku Zdrojowym.

W niedzielne popołudnie na scenie Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym zaprezentował się zespół Cimbálová Muzika Dušana Kotlára. Artyści z Liberca 4 lata temu również występowali podczas Letnich Koncertów Promenadowych w Cieplicach, zatem mieszkańcy uzdrowiskowej części Jeleniej Góry mogli wiedzieć, czego się spodziewać.

Z muszli koncertowej popłynęła muzyka z klarnetu, cymbałek, kontrabasu oraz skrzypiec. Podobnie, jak cztery lata temu, muzykom towarzyszył Milan Kostenec, który obecnie ma 11 lat. Grupa występowała już wielokrotnie na scenach Polski, Niemiec, Słowacji i w rodzimym kraju - w sumie od ponad 30 lat.

Grupa Dusana Kotlara łączy różne gatunki muzyki i można śmiało powiedzieć, że podczas występu słuchacze odbywają razem z zespołem muzyczną podróż po świecie - od Izraela i Rosji po Amerykę.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 – 2020, oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa przy wsparciu z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Następny koncert w Parku Zdrojowym w niedzielę (5.08) o godz. 16:00. Tym razem będzie to Zamecke saxofonove kvarteto Josefa Zemlicky.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group