Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2994
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski/ REPUBLIKA CZESKA: Czesi dyskryminują polskich turystów

Środa, 5 grudnia 2007, 14:03
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2007, 7:35
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski/ REPUBLIKA CZESKA: Czesi dyskryminują polskich turystów
Za tradycyjny czeski obiad w restauracji u naszych południowych sąsiadów Polacy mogą zapłacić znacznie więcej niż tubylcy.
Fot. Archiwum
Dwa cenniki: jeden dla swoich drugi – dla obcych proponują czeskie muzea i restauracje. Polacy odwiedzający naszych południowych sąsiadów muszą głębiej sięgnąć do kieszeni. Zdaniem specjalistów to łamanie zasad integracji europejskiej.

O problemie pisze środowa Polska Gazeta Wrocławska. Grupa młodzieży z Jeleniej Góry, która chciała odwiedzić wystawę w muzeum w Harrachovie, musiała zapłacić sześć razy więcej niż czescy rówieśnicy. Ulg wobec cudzoziemców nie stosuje się.

Zwiedzając inne zakątki Czech, gdzie za wstęp trzeba płacić, trzeba przygotować się na wyższe ceny. Chyba że zna się język czeski… Podobnie jest w restauracjach, gdzie obowiązują często dwie karty z takim samym zestawem dań, różniących się tylko cenami. Wyższe są dla obcych i – jak zaznacza gazeta – dla zmylenia przeciwnika, napisanymi słownie.

Gazeta powołuje się na opinię specjalisty z Katedry Prawa Międzynarodowego i Europejskiego, takie praktyki to rażące zaprzeczenie istoty integracji europejskiej. – Unijne przepisy zakazują dyskryminacji za przynależność państwową osób korzystających z jednolitego rynku europejskiego – cytuje Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group