Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5828
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czesi docenili szefa SG w Jeleniej Górze

Sobota, 15 lutego 2020, 8:00
Aktualizacja: Wtorek, 18 lutego 2020, 11:07
Autor: SG
Jelenia Góra: Czesi docenili szefa SG w Jeleniej Górze
Fot. Użyczone/Straż Graniczna
Komendant Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze został odznaczony honorową odznaką za zasługi dla Administracji Celnej Republiki Czeskiej przez Generalnego Dyrektora Służby Celnej Republiki Czeskiej.

Podczas Międzynarodowego Święta Służb Celnych, które odbyło się pod koniec stycznia w Pradze, ppłk SG Lesław Siwka Komendant Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze został oznaczony przez Generalnego Dyrektora Służby Celnej Republiki Czeskiej honorową odznaką za zasługi dla Administracji Celnej Republiki Czeskiej, a także za współpracę w walce z międzynarodową przestępczością. Wśród odznaczonych byli również funkcjonariusze Policji z Bułgarii i Hiszpanii. W uroczystości uczestniczyła Minister Finansów Republiki Czeskiej Pani Alena Schillerowa, która podziękowała wyróżnionym za dotychczasową współpracę.

Placówka SG w Jeleniej Górze systematycznie prowadzi wszechstronną współpracę ze stroną czeską skupiającą się na walce z przestępczością zorganizowaną o charakterze międzynarodowym. Współpraca ta głównie dotyczy zapobiegania i zwalczania nielegalnej migracji, zwalczania przestępczości akcyzowej jak również przewozu przez granicę narkotyków i prekursorów do ich produkcji - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zabezpieczyli w 2019 roku nielegalny towar na kwotę prawie 7 milionów złotych. Między innymi były to narkotyki o wartości bliski 26 tys. złotych, tytoń i papierosy warte 5 321 050 zł, a także maszyny do cięcia tytoniu, podrabianą odzież i kradziony pojazd. Zatrzymali również tabletki z pseudoefedryną o wartości ponad 60 tys. złotych. Dodatkowo funkcjonariusze PSG w Jeleniej Górze zatrzymali 359 osób. Przeprowadzili również 58 kontroli legalności zatrudnienia i 514 kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski oraz wydali wobec nielegalnie przebywających w naszym kraju cudzoziemców 246 decyzji zobowiązujących ich do wyjazdu z Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

35
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
10%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group