Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7363
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czerwona kartka dla nieposłusznych

Piątek, 19 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czerwona kartka dla nieposłusznych
Fot. Jelonka.com
Patrole policji w nieoznakowanych radiowozach będą pilnowały kierowców poruszających się ulicą Wolności. Najdłuższy w mieście trakt wciąż jest pokusą, aby dodać gazu i łamać obowiązujące ograniczenie prędkości i zakaz przejazdu na czerwonym świetle.

– Są dni i godziny, kiedy na Wolności odbywają się prawdziwe wyścigi – powiedział nam podinspktor Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Dzieje się tak zwłaszcza w soboty i niedziele oraz w godzinach popołudniowych niemal codziennie.

Czteropasmowa jezdnia i na całym jej odcinku ograniczenie do 50 km na godzinę. Policja i tak jest tolerancyjna. Jeśli ktoś jedzie nieco szybciej, może liczyć na pobłażliwość patroli. – Ale już przekroczenie tego ograniczenia o 20 km/h jest i będzie rygorystycznie karane – ostrzega naczelnik Dyjach. Złapani „rekordziści” mieli na liczniku ponad setkę i więcej.

Problemem jest przejeżdżanie przez kierowców na czerwonym świetle. Dochodzi do tego bardzo często na ulicy Wolności, gdzie jest kilka sygnalizacji na przejściach dla pieszych.

Kierowcy – widząc, że nikt nie przechodzi – po prostu wciskają pedał gazu i przejeżdżają. A to wbrew przepisom. I może zagrażać ludziom, którzy niespodziewanie w tym miejscu wejdą na jezdnię widząc zielone światło.

– Dzieje się tak także u wlotu ulicy Wolności w plac Niepodległości oraz na skrzyżowaniu przy aptece „Pod Koroną” – mówią policjanci. Miejscem występku jest także ulica Jana Pawła II.

Drogówka zapowiada wzmożone działania w tych miejscach. Będą one patrolowane przez nieoznakowane radiowozy. Nieposłuszni kierowcy dostaną karne punkty i mandaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group