Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8045
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Czas na budowę hali

Piątek, 25 lutego 2022, 6:28
Autor: WAC
Podgórzyn: Czas na budowę hali
Fot. WAC
Wczoraj (24.02) doszło do podpisania umowy pomiędzy wójtem gminy Podgórzyn Mirosławem Kalatą, a prezesem zarządu firmy Pre – Fabrykat z Miłkowa Grzegorzem Sadownikiem na budowę hali sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Orła Białego w Podgórzynie.

Firma Pre - Fabrykat, która będzie wykonawcą tej inwestycji jako jedyna wystartowała w przetargu ogłoszonym przez samorząd Podgórzyna. Przypomnijmy, że spółka z Miłkowa wcześniej wybudowała też obiekt szkolny, przy którym już wkrótce stanie nowa hala.

Obiekt przyszłej hali sportowej znajdować się będzie pomiędzy wschodnim skrzydłem szkoły podstawowej, a szkolnym boiskiem sportowym. Po stronie północnej i wschodniej obiektu hali zaprojektowany jest dojazd utwardzony, będący drogą pożarową (połączony od strony zachodniej z istniejącą drogą pożarową), natomiast od strony wschodniej połączony z drogą powiatową poprzez nowo projektowany zjazd. W projekcie bryły budynku wyróżniono architektonicznie trzy części: część centralną – najwyższą (w której zlokalizowana będzie arena). Budynek hali sportowej będzie połączony funkcjonalnie z budynkiem szkoły, w którym znajdują się szatnie sportowe z zapleczem sanitarnym. Poszczególne części obiektu posiadać będą stropodachy płaskie. Prace będą wykonywane na czynnym obiekcie szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi.

Cieszymy się, że możemy zakończyć ten projekt, bo to my budowaliśmy tę szkołę, a teraz dobudowujemy do niej salę gimnastyczną – mówi prezes zarządu firmy Pre – Fabrykat Grzegorz Sadownik. - Jest to kolejny obiekt edukacyjny jaki budujemy. W tej chwili realizujemy też szkołę w Mysłakowicach oraz w Środzie Śląskiej. Świeżo też skończyliśmy szkołę dla gminy Kobierzyce. W Podgórzynie prace rozpoczniemy bezzwłocznie po przekazaniu placu budowy, czyli w marcu. Zaczniemy od przygotowania terenu, jego ogrodzenia, przygotowanie biura budowy, a następnie przejdziemy do wykopów i fundamentów.
Według planów budowa hali zakończy się w maju 2023 roku – dodaje wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. - Jest to inwestycja oczekiwana przez wszystkich mieszkańców gminy i dopełnienie obiektu, który wybudowaliśmy dwa lata temu. Wartość inwestycji to 11 milionów złotych. Z Polskiego Ładu otrzymaliśmy 4,3 miliona złotych oraz z Ministerstwa Sportu 3 mln zł. Reszta to wkład własny gminy. Hala będzie dostępna dla każdego, także dla klubów sportowych, co jest jednym z warunków dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group