Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2260
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czarny protest tym razem skromniejszy

Wtorek, 25 października 2016, 8:57
Aktualizacja: Środa, 26 października 2016, 14:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czarny protest tym razem skromniejszy
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (24.10) w 140 miastach Polski odbyła się II runda strajku kobiet, inicjowana przez środowiska będące w opozycji do obozu rządzącego w kraju. Na początku października (podczas I rundy) frekwencja zaskoczyła wielu, w tym rząd, który po protestach wycofał się z poparcia projektu bezwzględnie zakazującego aborcji. Tym razem – również w Jeleniej Górze – były to mniej liczne manifestacje.

Kwestia aborcji – przynajmniej na jakiś czas – została uciszona, ale organizatorzy postanowili wykorzystać potencjał czarnych protestów z 3. października do sprzeciwu wobec kolejnych planów i decyzji rządu. To mogło być powodem, dlaczego wiele osób, które wzięło udział w pikietach na początku miesiąca, tym razem pozostały w domach lub w pracy.

W akcji na Placu Ratuszowym nie uczestniczyli opozycyjni parlamentarzyści, z wyjątkiem posłanki Nowoczesnej z... Wrocławia. - W dużych miastach liczba osób zaangażowanych jest olbrzymia, a problem z informowaniem o tym, co robi PiS jest w mniejszych miejscowościach – stwierdziła Joanna Augustynowska, która po krótkiej obecności na jeleniogórskim Rynku udała się na strajk do Świdnicy.

- Jako opozycja niewiele mogę zrobić w Sejmie, nasze ustawy lądują w zamrażarkach, zabrania nam się wypowiadania na mównicy sejmowej, obraża i poniża – mówiła posłanka Nowoczesnej. - Dziś w poczuciu kobiet nie dzieje się nic takiego stresującego – przyznała J. Augustynowska tłumacząc niską frekwencję godzinami pracy. - Rząd dał nam 500 plus, a zabiera 750 – stwierdziła.

Podczas 3-godzinnej akcji skandowano antyrządowe hasła, niekiedy personalne w stosunku do premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także znane z poprzedniego protestu – odnoszące się do kwestii aborcyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (114)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group