Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarne chmury nad lokalówką

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 grudnia 2009, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 11 grudnia 2009, 7:59
Autor: Angela
Fot. TEJO
Połączenie jeleniogórskich zakładów gospodarki lokalowej w jednej organ i zmniejszenie w nich zatrudnienia – takie plany rysują się na najbliższe lata dla zakładów gospodarki lokalowej w Jeleniej Górze. Powód? Coraz więcej wspólnot chce być zarządzanych przez prywatne firmy zewnętrzne, a coraz mniej przez ZGL.

Brak chętnych na zarządzanie budynkami w stu procentach komunalnymi, które w większości przypadków są zaniedbane i wymagają sporych nakładów finansowych gwarantują jeleniogórskim ZGL-om przetrwanie. Ale nie zawsze.

Tam, gdzie tworzą się wspólnoty mieszkaniowe, coraz częściej mieszkańcy decydują się na zarządców zewnętrznych. Obecnie zarządzanie wspólnotami to około 25 procent wszystkich zadań ZGL – i, które pod swoją pieczą mają około tysiąc budynków.

Ta wartość procentowa spada jednak z roku na rok. Przez tę sytuację oraz fakt, że dzięki wprowadzonym bonifikatom na wykup mieszkań w Jeleniej Górze coraz więcej osób przejmuje je na własność i tworzy kolejne wspólnoty. W przyszłości zajmować miałyby się nimi komórki wydzielone z zakładów gospodarki lokalowej, działające na własnym rozrachunku.

– Chcielibyśmy, żeby wspólnoty się usamodzielniły, miasto nie powinno zajmować się działalnością komercyjną, a taką, choć deficytową, jest zarządzanie wspólnotami. Chcielibyśmy wydzielić z ZGL–u tę część, która zajmuje się wspólnotami, i która zaczęłaby to robić na własny rachunek. Uważam, że zarządca zewnętrzny, nie reprezentujący gminy będzie zarządcą skuteczniejszym – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

To sprawdziło się już w innych gminach. Skutek? Jeleniogórskie ZGL – e miałyby zostać w najbliższych latach połączone, a część osób pracujących w tych placówkach będzie zwalniana, jednak nie rewolucyjnie, ale naturalnie.
– Zatrudnienie w ZGL-ach będzie zmniejszane w systemie naturalnym. Nie chcemy tu robić żadnych rewolucji. Osoby, które w najbliższych latach mogą przejść na renty czy emeryturę, będą na nie przechodziły, a my nie będziemy zwiększali zatrudnienia o nowych pracowników – mówi wiceszef miasta.
Jeśli tych nieruchomości będzie mniej pod zarządzaniem ZGL- e, w przyszłości trzeba je będzie połączyć w jeden organizm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (86) Dodaj komentarz

~kgb 10-12-2009 8:28
Pierwszą osobą do zwolnienia jest pani technik !!!!!
~grzegorz1 10-12-2009 8:53
technik jest ostatnią osobą która może o czymkolwiek decydowac - ryba psuje się od głowy zapamiętaj!!!!!!!!!!
~ 10-12-2009 8:58
Uwazam,ze powinni zwolnic pana tylko zament i nic nie robi jak wiekszosc!!!!!!!!
~Jano 10-12-2009 9:10
Dawno trzeba bylo rozgonic te biurokratyczne nieroby , nic nie robia tylko kase od ludzi biora a budynki nie remontowane po 40 lat , gdzie pieniadze z czynszy,pewnie dyrektorzy tych DAMow wszystko na swoje pensje przeznaczaja , bo remontow to nikt nie robi
~ 10-12-2009 9:12
ZGL-e latami nie wykonują remontów,nie mówię tu o bieżących naprawach,a potem budynki niszczeją -koszty remontu rosną-a wtedy nie ma co już naprawiać,bo budynek nadaje się do rozbiórki.Nic dziwnego,że wspólnoty chcą być zarządzane przez prywatne firmy z zewnątrz.Dziwi tylko fakt,że w takich przypadkach remonty są wykonywane i lokatorzy nie muszą się martwić,że ich budynki są w fatalnym stanie.W większości przypadków stanowią zagrożenie!!!!!!!!!!
~xyz 10-12-2009 9:13
Krótki opis działalności ZGL-u: Zbiór koleżanek i kolegów, którzy tak naprawdę mają gdzieś potrzeby ludzi mieszkających w lokalach komunalnych. Dzięki znajomością można załatwić sobie lokal np. dla niedorosłego jeszcze dziecka. Mało tego można mieć mega zadłużenie a wystarczy wpłacić np. 100 zł na kwartał i już ZGL nie ma problemu (pytanie co z resztą zadłużenia, odsetkami itp itd - zapewne pokrywają to sumienni najemcy). Na liczne interwencje mieszkańców budynku że lokal nie jest zamieszkiwany przez głównego najemcę tylko przez obce osoby ZGL odpowiada że wiadomo im o tym a osoba która przebywa w lokalu opiekuje się nim. Śmiechu to warte ale niestety prawdziwe. Co rusz się mówi ze nie ma lokali dla młodych potrzebujących itp. Oczywiście skoro lokale są rozdawane po znajomości. Co gorsza nie ma rzetelnej pieczy nad mieniem komunalnym - czyli tak naprawdę mieniem każdego z nas - mieszkańców jeleniej góry. Pytam się po co są te ZGL skoro nie potrafią nawet się zjawić w budynku i stwierdzić stan faktyczny. Zapewne Panie które są odpowiedzialne za te sprawy nie mają na to czasu bo albo widzi się je w godzinach pracy w marketach na terenie jeleniej góry albo siedząc w swoich pokoikach łupią słonecznik i są wielce obrażone na klienta który śmiał im zakłócić to łupanie. Od ponad 2 lat czekam na rozliczenie centralnego ogrzewania - i pewnie jeszcze poczekam bo Pani z wielką i przerażającą szczerością informuje, że nie wie kiedy zrobi. PARANOJA. Inna sytuacja jeśli chodzi o kasę dla nich. Potrafią przypomnieć sobie o jakiś kosztach sprzed 3 lat. I pouczają "grzecznie" że mogą się domagać na drodze komorniczej. Kończąc nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: Gdzie są pieniądze pobierane od każdego z najemców tzw. czynsz. Co rusz widzę jak kamienice będące własnością miasta a zarządzane przez ZGL są w opłakanym stanie, nic się nie robi. Kiedy przepali się żarówka na klatce schodowej to mieszkańcy muszą ją sobie wymienić. Gdzie są pieniądze z czynszów?????? Zapewne idą na pensje coraz to większej rzeszy darmozjadów i niekompetentnych pracowników którzy wyuczeni są jednej formułki i z jakimkolwiek problemem człowiek by się nie zgłosił jest ona recytowana z wielką rzetelnością i zaangażowaniem. Kiedy kamienica już tak naprawdę zaczyna się sypać jaśnie wielmożne kierownictwo ZGL postanawia pozbyć się problemu ( bo koszty doprowadzenia do stanu przynajmniej użyteczności są za duże) i pozwala mieszkańcom wykupić lokal. Reasumując: Pozwalniać tych wszystkich darmozjadów i stworzyć instytucje która będzie w stanie rzetelnie i sumiennie wykonywać swoją pracę.
~ 10-12-2009 9:33
do~grzegorz1-a może ta głowa nie wie jak pracuje"ryba",kiedy to podwładni /i nie tylko technicy/wychodzą w rejon do lokatorów,a czas spędzają na wielogodzinnych zakupach/żywnościowych;buty ciuszki,sprawy prywatne.../Może ta "głowa" byłaby takiego samego zdania jak~kgb i setki lokatorów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~rumcajs54 10-12-2009 9:40
Pani Angelo, "coraz więcej wspólnot chce być ZARZĄDZANYCH" !!!
~Stryjek 10-12-2009 10:00
To dobry pomysł, z tymi ZGL-ami. Najlepiej będą zarządzać Właściciele. Ale należy liczyć się również z tym, że początkowo, zanim oddadzą zarządzanie licencjonowanym zarządcom, Właściciele spróbują zarządzać sami. Zrodzi się z tego dużo nieporozumień, kłótni sąsiedzkich, zawiści, podejrzeń i policyjnych interwencji. Nastąpi również dalszy podział miniwspólnjot na jeszcze mniejsze. Dopiero potem pójdą po rozum do głowy i nastąpią połączenia oraz wybór zarządcy zewnętrznego. W zasobach komunalnych, starych i zniszczonych stawka za zarządzanie za 1m2 winna wynosić minimum 50gr do 1,- zł. W zależności od wielkości powierzchni do zarządzania. Nawet najwyższa stawka u licencjonowanego zarzący będzie niższym kosztem zarządzania niż w ZGL. Mieszkańcy jednak będą szukali jak najtaniej za jak najlepiej. Będą szukali zarządcy najczęściej w okresie zimowym i jesiennym, kiedy jest najwięcej pracy, za 25-35 gr/m2 Tak się nie da ! Tanio przyjmą zlecenia ci, którzy niczego w starych zasobach i samych Wspólnotach nie będą niczego istotnego zmieniać. Oby tylko nie było "zamieniś stryjek siekierkę na kijek".
~'''' 10-12-2009 10:13
ZGL Poludnie - obraz niemilej, opryskliwej techniczki,ktora na petenta patrzy jak na smiecia.Moze zwolnic niezadowolona pania, ktora i tak w godzinach pracy widywana jest w cieplickich sklepach!!!
~ 10-12-2009 10:24
jak bym miał posade w ZGl to też bym motał jak się z resztą każdy orze jak może,postwcie się na ich miejscu.Tak samo przydzielibyście sobie premie ,lokale itp. Ludzie przestańcie udawć świętych !!!!!!
~Mona 10-12-2009 10:51
Nareszcie - ktoś może weźmie sie za te ZGle! Na posiedzeniu jeleniogórskiej rady miejskiej dn,. 08 grudnia b.r. była poruszana sprawa ich "pracy". Miejmy nadzieje, że na gadaniu sie nie skończy!
ebee 10-12-2009 11:06
Trzy lata zarządzałem wspólnotą mieszkaniową. Wcześniej naszą wspólnotą zarządzal ZGL- Południe. To "zarządzanie" Zgl ograniczał do pobierania opłat i organizowania raz w roku zebrania członków wspolnoty. Panie z tzw "pionu własności" to obraz niekompetencji. Brak podstawowej wiedzy i znajomości Ustawy o współwłasności lokali. Pamiętam spór, kiedy ZGL, mnie, jako właścicielowi kazał placić Czynsz. Tłumaczono mi , ze zakup mieszkania , nie powoduje zwolnienia z płacenia czynszu !!!! Panie z tego działu nie znały pojęcia tzw opłaty eksploatacyjnej i zasad jej naliczania. Sprawa o mały włos nie skończyła się w Sądzie. Po prostu ZGL wykup mieszkań przez lokatorów rozumie jako całkowite zwolnienie siebie z odpowiedzialności za budynki, natomiast uważa, ze ma pełne prawo pobierać opłaty na podstawie wziętych z księżyca wyliczeń. Oczywiście te wyliczenia robione są bez konsultacji z członkami wspólnoty......... Dlatego nie dziwię się, że wspólnoty korzystają z uslug profesjonalnych i tańszych Zarządców zewnętrznych. Tak zrobiła też moja wspólnota. Teraz mamy fundusz remontowy i płacimy- TANIEJ !!Takie zarządzanie jest deficytowe tylko dla ZGL- li. Ale to wynika z ich niekompetencji i nieudolności. Jednak ZGL- li zlikwidować nie można, bo zarządzają nimi " swoi" ludzie. Widać to na każdym kroku i na zdjęciu do tego artykułu też. Pozdrawiam: EBEE
~ 10-12-2009 12:01
I BARDZO DOBRZE ZLIJWIDOWAC TE z g l -e,MOJ BUDYNEK STOI OD 1963 ROKU WTEDY JESZCZE ZGM DOSLOWNIE NIC NIE ROBIL RAZ BYLA POMALOWANA KLATKA SCHODOWA I RAZ ELEWACJA,teraz nie jest duzo lepiej bo sasiedzi nie moga sie dogadac ale to inna sprawa
~m 10-12-2009 12:16
NARESZCIE!!! Wyrzucić należy w pierwszej kolejności dyr.Lucynę Januszewską, niekompetentna kobieta!!! Jak się wchodzi do biura to się płakać chce ! Ekipa kumpli i nierobów !!!
~ 10-12-2009 12:39
bo te budynki w większości są zabytkowe i konserwator nie pozwala ich remontować
~rumcajs54 10-12-2009 13:01
Czytam to wszystko i smutno mi. Kiedyś przestrzegano mnie przed uogólnianiem. Np. widząc pijanego żołnierza na ulicy mówiono, że wojsko pije. Teraz wielu wypowiada się w imieniu narodu, chociaż gołym okiem widać, że partykularne interesy są w rozziewie z dobrem publicznym. Co do meritum, czynsz jest tylko procentowym ekwiwalentem za użytkowanie cudzego mienia i w niewielkim na razie procencie odzwierciedla wartość odtworzeniową 1 m2 p.u.m. (vide ustawa o ochronie praw lokatorów). I idzie to do jednego wora. Warto tu wspomnieć, że ZGL-e pośredniczą z konieczności w przekazywaniu ciepłą rączką comiesięcznych należności Wodnikowi i Pecowi na przykład. Mimo, że lokator nie płaci ani czynszu, ani za wodę (tam, gdzie brak wodomierza, ani za c.o i ciepłą wodę). A i gmina nie zawsze wywiązuje się w przekazywaniu kasy tam, gdzie zgl administruje jeszcze wspólnotą z mieszkaniami komunalnymi. To tyle.
~ammmm 10-12-2009 13:14
Tylko z rozwaga dobierac sobie profesionalnych zarzadcow, bo niektorzy to tylko narazaja swoje wspolnoty na ciaganie po sadach, wojny z Wodnikiem. Domicus czy jak im tam bardzo lubi kosztem wspolnot prowadzic boje sadowe z Wodnikiem. przyklad na Kiepurowie. Lecz podsumowujac, zawsze wspolnota lepiej wyjdzie na odejsciu od ZGL.
~anty zetgielowy 10-12-2009 13:22
Tak to jest jak ; jaki Pan taki kram ktos na to pozwala mimo wielu pretensji lokatorów oraz petentów zgle nadal panoszy sie na calego a Panie zatrudnione tam na podstawie "umowy znajomosci" w nosie maja wszystko bo czy zrobia dokumenty dzis czy jutro to jedna pensja i jedna premia(niemała).A nasi Władajacy doskonale o tym wiedza i rece umywaja ,aże zbliza sie czas wyborów to rzucili temat ZGL na tapete i po kilku m-cach temat nadal zostawia w spokoju poniewaza zatrudnieni tam ludzie to w 50% ich rodziny znajomi itd.
~ja 10-12-2009 13:24
o kompetencjach i wykształceniu tych osób juz nie wspomnę.Żenada
~Kononowicz 10-12-2009 13:39
Wszystkich zwolnić, wszystko zlikwidować nie będzie niczego - to na pewno Polaków zadowoli ;)
~rumcajs54 10-12-2009 14:18
Miło Pani Angelo, że moja uwaga została przyjęta. Bo nie sztuka zabić kruka, sztuka śpiewać jak ŁAZUKA ;)Pozdrawiam
~ 10-12-2009 15:00
Całkiem zlikwidować to dziadostwo, bo faktycznie nic nie robią by zadbać o sypiące się ruiny, a tylko ciągle podwyżki ładują!!!
~ 10-12-2009 15:45
To prawda,że wszystkich jedną miarą nie można mierzyć.W ZGL można też spotkać osoby kompetentne takie co to śniadanko ze sobą wezmą do pracy,a kurtkę,czy buciki kupią po pracy... Takich to na palcach jednej ręki można policzyć.Po co faktycznie są technicy w ZGL skoro wszystkie dotychczasowe zadania lokator musi wziąć na siebie i sięgać cały czas do kieszeni,żeby zapłacić/rozumiem w prywatnych lokalach ale w komunalnych?/ a to za kosztorys a to za kominiarza a to za ...KIEDYŚ TAKIE DECYZJE WYDAWALI TECHNICY a teraz...Ile taki lokator musi się nabiegać,żeby coś załatwić/do różnych instytucji/to jakby pododawać te różne opłaty to wtedy wyjdzie dopiero ile płacimy tak naprawdę czynszu.Siedzi sobie taka pani technik za biurkiem a jak przyjdzie lokator coś załatwić to soi przed panią technik jak przed Wysokim Sądem/nie mówiąc już o osobach starszych o lasce/nawet krzesła niema żeby usiąść.... i czym tu mówić rozpacz i najgorsze,że nie ma władzy,która by ten stan rzeczy zmieniła
~xXx 10-12-2009 15:50
przed zniesieniem ZGL-i powinniśmy wysłać tak NIK niech sprawdza gdzie się podziewają nasze czynsze,wiekszosc budynków w jeleniej test w opłakanym stanie GDZIE DO CHOLERY JEST TA KASA Z CZYNSZÓW????
~ 10-12-2009 15:54
do ammm : a Pan z Wodnika czy z konkurencji ?
~ 10-12-2009 16:07
do ammm : a Pan z Wodnika czy z konkurencji ?
~bolek 10-12-2009 16:32
straszne rzeczy
~ammm 10-12-2009 18:17
Akurat ze wspolnoty poszkodowanej przez omawianych specow od zarzadzania :). Domicusowi mowimi stanowcze nie :)
~lokator 10-12-2009 19:01
A może by tak zainstalować w ZGL-ach elektroniczne karty wejść/wyjść ! Wtedy niektórzy zamiast latać po sklepach siedzieliby przy swoich biurkach!
Cień 10-12-2009 20:01
Ja, to już nawet nie chodzę do ZGL-u po łaskę, sam dokonuję napraw, przynajmniej oszczędzę na zdrowiu, samo spojrzenie tamtych bab odbiera człowiekowi miesiące życia.
~potozło 10-12-2009 20:33
ZGL Relikr PRL I jeszcze Spółdzielnie
rymcycymcy 10-12-2009 21:31
A ja mam pięknie pomalowaną klatkę, nowe okna, drzwi antywłamaniowe i zadbany skwerek pełen kwiatów. A wiosną mają mi postawić piaskownicę i huśtawki, a potem wyremontować garaże dla wszystkich mieszkańców ...czyli dla mnie :)
~:( 10-12-2009 21:53
w ZGLach pracuja rózni ludzie, niektórzy naprawde przejmuja sie lokatorami i sa w porzadku, nie mozna uogólniac! niestety z tego co wiem to jest tam zła organizacja i podział pracy, dlatego tyle spraw nie jest załatwianych na czas!
~ten 10-12-2009 22:12
Pewnie ,że zla organizacja pracy, jak od podpisywania f-r jest 1 czlowiek drugi od ukladania , trzeci od ich noszenia , a 4 kierownik wiecznie nieobecny i olewajacy sprawe to jak ma byc inaczej.a potem umartwianie sie ze az 8 godzin sie pracowalo z dłogopisem i kartką.
~Jeleniogórzanin1984_1 10-12-2009 22:58
No pewnie. Najlepiej od razu wszystko zlikwidować. Zlikwidujmy też policję, pogotowie i inne instytucje pożytku publicznego. A tak poza tym, widzę, że większość komentujących tutaj nie zna realiów pracy w ZGL. ja robiłem tam staż i wiem jak to wygląda od kuchni. Ja proponuje, aby wszystkich tak negatywnie komentujących funkcjonowanie ZGL posadzić za biurkiem i niech zarządzają, przyjmują petentów i wtedy zobaczymy, czy wszystkim będzie lepiej :)
~007 10-12-2009 23:10
A jeszcze odnośnie organizacji, jak jedna osoba ma dopilnować spraw około 100 wspólnot to choćby siedziała w biurze 24h na dobę, niedziele i święta to i tak nie da rady wszystkiego ogarnąć a dla przykładu prywatni zarządcy mają po 20- 40 wspólnot.
~do 11-12-2009 8:52
do jeleniogórzanin 1984 Mlody Człowieku Jak napewno udalo Ci sie zauwazyc dzis juz nie te czasy co 10-20 lat temu jesli ktos chce coś osiagnąc , to pracuje i nikt sie go nie pyta czy ma nieudolnego peracodawce czy tez nie posiada kompetencji. dzis Swiat i konsumenci sa wymagajacy i stad ZGL nie ma prawa utrzymac sie na rynku.To zadowolenie mieszkancow jest czynnikiem decydujacym o jakości pracy Pozal sie Boże urzednikow ZGL-U. Jesli sa udolni i nieudolni to nalezy zweryfikowac ten uklad i pozostawic wlaściwych .ps masz juz tam pracę?......
~seeeman 11-12-2009 10:33
Swoja droga szybko art zniknal z glownej strony z listy :), czyzby ZGL mial dlugie lapki :)
~Z.G.L "kołchoz 11-12-2009 10:41
Praca w ZGL'u polega na wyłapywaniu tych lokatorów którzy nie mogli się doczekać aż ZGL cokolwiek zrobi i zrobili to to samowolnie bez zgody zarządcy. A zarządca wtedy wchodzi do akcji i zaczyna się szantażowanie najemcy, donosy do UM, pomówienia, skłucanie lokatorów itp. Sam najemca skazany zostaje zaocznie przez pomówienia bez wyroku sądu na odstrzał, i wtedy zaczyna rozumieć że lepiej jest nic nie robić -samozagłada.
~Koja II 11-12-2009 11:07
Do wszystkich zainteresowanych: ten temat był ( próbowano) omawiany dn. 08.12.b.r. na posiedzeniu jeleniogórskiej radym miasta i..........
~aqnonimowy 11-12-2009 11:18
proponuje odejśc z ZGL-U i nareszcie wzjąść sie do roboty.MAdrale zacznijcie coś robić.Do iluż mieszkań jest obrzydzenie weść .Wiele mieszkań jest zapuszczonych a ludzie tak żyją jakby nie umieli sprzątać.Brud i smród .Ile mieszkań jest zdewastowanych.Polak nienauczony jest dbać uważa płace i wymagam.Ileż lat za PRL płaciło się znikome czynsze.Stan budynków jaki mamy dzis to poniekąd spuścizna z tamtych lat.Spółdzielnia mieszkaniowa wcale nierozpieszcza swoich lokatorów w mieszkaniach nierobi nic.Spóldzielcy musza niejednokrotnie robić sami.U nas w sółdzielni niema sprzątaczki więc sprzatamy sami i myjemy okna.Praca w ZGL do łatwych nienależy dobrze sie kazdemu mówi jak stoi z boku.Przyjdzie do ZGL -u i wyrzyje się na pracownikach.Ile mozna miec cierpliwości i każdą arogancje spokojnie przyjąć.Zarządzajcie sami to zobaczycie jak pójdzie wam super po co utrzymywać darmozjadów w ZGL pkarzcie jacy to jesteście herosi.POWODZENIA
~ooo1 11-12-2009 12:34
O widzimy ,że ZGL najpierw kazal znieść artykul z 1 strony(cos bardzo szybko go przesunięto) a teraz przelało się i głosu użyli.... Aqnimowy ty nie mieszaj pojęć i tego co sie działo za czasów PRL-u bo to nie o tym temat , tylko o olewatorskiej pracy paniusiek na posadkach oraz innych im podobnych min zarządzajacych naszym Miastem.U was w społdzielni nie ma sprzataczki bo chcecie sprzatac sami to i wasza wola.Ale to nie o tym mowa bo juz wielu odeszlo z ZGL a kolejni w kolejce , nie martw sie ,zmiejszy sie haracz dla ZGL-u.
TEJO 11-12-2009 12:45
PT Internauci! Losem każdego tekstu jest wczesniejsze czy późniejsze zniknięcie ze strony głównej. Jak zapewne większość z Was zauważyła, tekst ten został przesunięty do rubryki "Temat tygodnia", więc jeszcze na głównej witrynie przez czas jakiś pobędzie:-) Tak ku uwadze niektórych z Państwa - z poważaniem Konrad Przezdzięk
~? 11-12-2009 13:23
dziwnie szybko się przesunal Panie kondradzie.... wczoraj jako pierwszy a dzis juz na 3 stronie, nono nieladnie,,, a pozostale wczesniejsze z dnia wczorajaszego "nie poszły" tak daleko... bez komentara to pozostawiam......
~galla 11-12-2009 18:00
pytanie - jelonka to komu wlasciwie ma sluzyc i czemu skoro jezeli ktos sie krytycznie wypowiada o wladzy albo instytucjach to albo usuwaja komentarz albo zaraz zdejmuja z pierwszej strony jezeli skargi obywateli posypia sie jak z rekawa
~galla 11-12-2009 18:00
w zgl-ach sa i fachowcy i p...py takie jnp w eksploatacji zgl poludnie pani zaprzecza ze czarne to czarne a biale to biale i jeszcze sie chwali ze jest technikiem budowlanym , przez co zbudowala konflikt miedzy sasiadami a gdyby tak jeszcze chciala zapoznac sie z ustawami i prawem budowlanym to nie byloby klopotu. ONi tam wszyscy chetnie wysluch...ja plotek na temat sasiadow i wowczas albo spelnia twoja unizona prosbe albo odesla cie zkwitkiem a czas przeznaczony na tak zwane wizje lokalne wykorzystuja na prywatne zakupy. Oj biedna ta pani dyrektor bo i brak fachowosci i jej pracownikow sciaga na jej glowe tylko gromy rozzalonych petentow. wg mnie ci pracownicy nie sa wobec niej lojalni na co wskazuje procent ludzi niezadowolonych, a jezeli idzie o sprawowanie przedstawicielstwa jako gminy przez te sama persone ktora jest d/s wspolnot to faktycznie czyjego interesu faktycznie pilnuje taki pan ktory na prawie budowlanym sie nie zna i nie respektuje dziennikow ustaw, robiac tylko zamet i biorac podwojna kase
TEJO 11-12-2009 19:09
do niektórych PT Internautów prośba o dokładne przeczytanie tego zdania: <b> Artykuł "Czarne chmury nad lokalówką" jest na stronie startowej (pierwszej) portalu w dziale "Temat tygodnia". </b> z szacunkiem Konrad Przezdzięk
~taki mądry jak wy 11-12-2009 20:00
Odsuwa
~Instruktor Z.G.L. 11-12-2009 20:14
W przypadku gdyby Państwo chcieli coś załatwić w Z.G.L."Południe" To podaję instrukcję: 1) Pismo z potwierdzenie odbioru (konieczna pieczątka). 2) Nie należy oczekiwać że Zakład Gospodarki Lokalowej odpisze na pismo. 3) Po uzyskaniu maksymalnej ilości pieczątek (braku miejsca na pieczęć), trzeba spokojnie czekać aż urzędnik zawiadomi Policję lub Straż Miejską a ta sporządzi odpowiednią notę (protokół) petent zostanie wyprowadzony z Z.G.L. i poinformowany że przeszkadza w pracy urzędnika, kolejka jak w stanie wojennym. 4) Jednak gdybyś chciał otrzymać stałą przepustkę od Policji do urzędu to nie liczcie na to, niestety. Osobiście mam już kolekcję czterech pism zapełnionych na max pieczątkami. Zarejestrowany jestem w policji jako osoba konfliktowa. Nie udało mi się załatwić żadnej sprawy przez okres 33 miesięcy. Wcześniej ADM pod pretekstem kapitalnego remontu wykradł dorobek Niemca (miedzy stropami) i odpuścił plac budowy następnego dnia. Obecny Z.G.L. rozpoczął planowaną elewację budynku betonując zamiast tynkując zachodnią stronę budynku, prace zostały zakończone natychmiast jak firma zakładająca rynny zamontowała je bez łączeń lutowania. A może otrzymacie Państwo jedyną uniwersalną odpowiedz przez zastępcę dyrektora "ERROR" brak papieru w drukarce, proszę przyjść pod koniec roku jak będzie papier do drukarki. W razie podwyżek za wodę "Proszę nie lać wody"
~Rejestr 11-12-2009 20:46
Każdy budynek zarządzany przez Zakładu Gospodarki Lokalowej powinien być oznakowany czytelną tablicą od frontu o wymiarach np (L1,2m x H1m) informacyjną kto jest jego gospodarzem. Winien zawierać również Rejestr wykonanych remontów.
~Inwenaryzacja 11-12-2009 21:00
Bardzo ważne. Wszystkie ruchy co zawiera najemca lokalu, zamiany lokatorów i daty zmian gospodarza to podstawa własności. Eliminator konfliktów.
Cień 11-12-2009 23:48
Do ZGL kołchoz. Jak przyjdą do mnie i się przyczepią, to polecą ze schodów.
~irena 12-12-2009 8:02
prosze nie liczyc na oszczednosci na zabobrzu 2 zlikwidowano administracje ze wzgledu na oszczednosci a wszystkie nieroby sa ulokowane w administracji na zabobrzu 3 a tam dopiero lenistwo
~lokator 12-12-2009 9:43
Z tego wszystkiego najciekawsze są tak zwane komisje Urzędu Miasta powoływane na wniosek ZGL-UM (doborowa grupa reakcyjna) bez negocjacji bez sądu jesteś skazany, załatwiony na cacy. Na pytanie co może ZGL ? Otrzymasz odpowiedz - wszystko ! Udostępnię Film osobie zainteresowanej.
~lokator 12-12-2009 10:53
Proste wyjście nic Wam się nie podoba - wykupić i być panem na swoim. Po co sie o coś prosić, tak chyba jest lepiej
~Profesja 12-12-2009 11:43
Z upoważnienia kolejnych Prezydentów Jeleniej Góry wyrocznią w sprawie sprzedaży najemcy mieszkania jest Zakład Gospodarki Komunalnej. On (Z.G.L.) jest jedynym Prawem i Władzą RUJNUJĄCA zabytki Jeleniej Góry. Bez negocjacji do biurokracji.
Cień 12-12-2009 16:38
Dzisiaj się przekonałem jak skutecznie decyzje ZGL-i wpływają na konflikty sąsiedzkie, zwłaszcza między właścicielami mieszkań prywatnych a najemcami mieszkań komunalnych. Okazuje się, że taki kut.s co sobie kupił mieszkanie myśli, że jest panem całego budynku, ja jestem spokojny, nie dewastuje, itp, nawet przyczyniam się dla klatki schodowej, a taka szmata jedna z druga się mnie dopie...la o byle g..., ale banda ćpunów, im nie przeszkadza.
~kk 12-12-2009 22:57
W ZGL Północ pani Januszewska zrobila ze sprzataczki z-cę dyr d/s komunalnych to woła pomste do nieba
~nie 13-12-2009 9:00
nie, to tylko nasza rzeczywistość.....
~lokator 13-12-2009 11:53
Najlepszy jest ZGL Jelenia Góra zamknięty i niedostepny dobre
~Lokaotr 13-12-2009 11:54
W Cieplicach to chociaż chodzisz to wychodzisz a Jelenia bagno Co się dziwić ......
~Lokator 13-12-2009 11:57
Inaczej to wygląda ze strony drugiej.Łatwo jest oceniać i krytykować jak ktoś nie może się obronić.
~lokator 13-12-2009 13:02
Można się wyżyć ale kobieta kobiecie ? to dziwne.
~Najemca 13-12-2009 13:05
Czy to TY napisałaś?Chyba tak
~Najemca 13-12-2009 13:09
Dajcie spokój tym ludziom ktoś musi to robić. A że mają wady to tylko ludzie. Robią co muszą a każdy ma nie raz zły dzień i jest zły.Dlaczego to od razu brac do siebie
~najemca 13-12-2009 13:20
ZGL Jelenia "super" halo
~kt. 13-12-2009 13:37
Dobrze, że istniejen możliwość sprawdzenia kto to pisze, oczywiście za zgodą odpowidnich władz.
~Do13-12-200913:37 | ~kt 13-12-2009 17:21
Jesteś zdmaskowany gościu - bez odpowiednich władz . Rozmowa kontrolowana; rejestr wpisów użytkowników i IP 13-grudnia-2009 (stan wojenny - donosicielu)
~anonimowy 13-12-2009 19:38
najlepiej narzekać to jest nasza wada narodowa.Czas wziąść sprawe we własne ręce,Wszyscy którzy są niezadowoleni z ZGL-u bierzcie budynki we własny zarząd .Pokarzcie jak się gospodarzy w praktyce .Najlepiej sie pisze i można wyrzyć się na innych bo nas nikt niezna.Można dokopać takiej czy innej 'paniusi" z ZGL-u.Jestem wielki bo mogę naubliżac i ulżyć swoim niezadowoleniom ,mogę im dokopac .Jestem odważny bo mnie nikt niezna.Wstyd drogi Rodaku.Jacy to jesteśmy uciemiężeni przez te wstrętne ZGL-e
~sick 13-12-2009 21:24
Dobrze ze istnieje mozliwosc napisania tak, ze i odpowiednie wladze nie sprawdza :)
~n i c o do jeleniogórzanin 1984_1 13-12-2009 22:40
A ja ci życze, żebys był tak obsługiwany przez tych darmozjadów z ZGL-u jak ja, moja wspólnota i wiekszośc tu komentujących. Mam Na myśli ZGL przy ul. Wolności, niedaleko fontanny przy Wojska Polskiego. Technicy to ludzie, którzy dyplomy dostawali za przynależnosc partyjną w czasach komuny najwyraźniej - ZERO pojęcia o czymkolwiek.Oni nie wiedzą co wogólą mówią. To się nadaje do prgramu śmiechu warte :) pANIE za tymi biurkami, zachowują sie tak, jakby pracowały conajmniej w kancelarii Prezydenta Polski :) Poprostu jaja :) Raz w roku jak mamy tam zebranie, to powstrzymujemy się z sąsiadami, żeby nie śmiac się im w trwarz i nie robic przykrosci :) Obecnie jesteśmy na etapie szukania innego zarządcy. Czy ktoś z Państwa może kogoś polecic ? pozdrawiam
nico 13-12-2009 22:45
do jeleniogórzanin 1984_1 : A ja ci życze, żebys był tak obsługiwany przez tych darmozjadów z ZGL-u jak ja, moja wspólnota i wiekszośc tu komentujących. Mam Na myśli ZGL przy ul. Wolności, niedaleko fontanny przy Wojska Polskiego. Technicy to ludzie, którzy dyplomy dostawali za przynależnosc partyjną w czasach komuny najwyraźniej - ZERO pojęcia o czymkolwiek.Oni nie wiedzą co wogólą mówią. To się nadaje do prgramu śmiechu warte :) pANIE za tymi biurkami, zachowują sie tak, jakby pracowały conajmniej w kancelarii Prezydenta Polski :) Poprostu jaja :) Raz w roku jak mamy tam zebranie, to powstrzymujemy się z sąsiadami, żeby nie śmiac się im w trwarz i nie robic przykrosci :) Obecnie jesteśmy na etapie szukania innego zarządcy. Czy ktoś z Państwa może kogoś polecic ? pozdrawiam
~mniamm 14-12-2009 7:12
Odradzam Domicusa, my takze szukamy nowego Administratora.
~Polack 14-12-2009 8:16
Jaja to to są - w zgl południe sprzątaczka zarabia 1680,00 zł netto na rękę - naprawdę - sam widziałem bo to moja znajoma, pochwaliła się w przypływie alkoholowej szczerości i pokazała umowę oraz wyciąg z konta. To są jawne kpiny.
~Z.G.L "kołchoz 14-12-2009 10:18
Praca w ZGL'u polega na wyłapywaniu tych lokatorów którzy nie mogli się doczekać aż ZGL cokolwiek zrobi i zrobili to to samowolnie bez zgody zarządcy. A zarządca wtedy wchodzi do akcji i zaczyna się szantażowanie najemcy, donosy do UM, pomówienia, skłucanie lokatorów itp. Sam najemca skazany zostaje zaocznie przez pomówienia bez wyroku sądu na odstrzał, i wtedy zaczyna rozumieć że lepiej jest nic nie robić -samozagłada.
~nie wierzę 14-12-2009 15:44
Sprzataczka dostaje 1680 zł?????? Zarty chyba to jakies!
~Szukamy zarzadcę 14-12-2009 21:47
Proszę podać listę NAJLEPSZYCH zarzadców
~klonowica 6 20-12-2009 15:40
nasza wspólnota została przez zgl wykręcona przy remoncie dachu na podstawie jednego kwitku który podłożyli do podpisania dawno temu na jednym z zebrań, nie podpisujcie niczego, a na zebrania przyprowadzajcie prawnika!!!
~kk 22-12-2009 10:58
odradzam zarzadzanie NASZ DOM I TYCH Z GROSZOWEJ
~sroka 25-12-2009 11:07
wszystko sie zgadza,zalatwic cos w zgl-u, graniczy z cudem. pracownicy patrza z pogarda.nie wszyscy traktowani, sa jednakowo sa rowni irowniejsi. staram sie o wykup,i sa mi zucane klody pod nogi.przerazilam sie czytajac komentaze,ze moge zostac ukarana . bo ja wlasnie naleze do tych ludzi, pomimo placenia bardzo wysokiego czynszu, to dbam zeby chata sie nie zawalila.a znzm ludzi ktozy wykupili swoje mieszkania a przed wykupem za przyslowiowa zl.wymienili im jeszcz okna.jestem wstanie udowodnic.
Cień 26-12-2009 0:56
Podsumowując wszystkie posty, wychodzi na to, że trzeba zlikwidować ZGL-e, ich pracowników na bezrobocie, a mieszkania oddać za darmo wszystkim ich użytkownikom.
~DO :SROKA 5-01-2010 15:37
jesli masz dowody to do prokuratury powiinasc po prostu pójść a nie na forum straszyc... to nic nie da, natomiast dokumentacja w zgl jest zobowiazana istniec i wtedy wszystko jest do zalatwienia no chyba ,że akurat pociotek elit mial te okna wstawiane to juz inna bajka.......
~kk 14-01-2010 11:54
nastepny Wodnik do rozgonienia
gnom 14-01-2010 15:13
Mamy wspólnotę. Ineresuje mnie ranking zarządców w Jel Górze (dwie opinie negatywne znam) (poniżej 50gr/1m2), również takich, którzy potrafią wymóc na lokatorach ZGL nie niszczenie – szanowanie własności i co ciekawe potrafi to wymóc też na wciąż nizbyt świadomych właścicielach. Niestety ZGL południe w administrowaniu-też między sąsiadami właścicielami, organizowaniu i usuwaniu drobnych uszkodzeń jest faktycznie oporny – wsparcie znikome. Choć czasem i tam widać przebłyski działnia. gnom.
~legnica 22-04-2010 7:38
boki jeleniej góry to tragedia nie macie co sie szczycić ta jelenią syf legnica to sie rozwija bierzcie przyklad

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group