Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6722
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czar rzeźbienia w śniegu

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 20 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:42
Autor: konrad
Fot. konrad
Śniegolepy 2006, szósta już edycja święta śniegu, rozpoczęła się w sobotnie przedpołudnie przy doskonałej pogodzie. Niestety, w miarę jak powstawały śniegowe rzeźby, niebo pokrywało się chmurami a z nieba zaczął sypać śnieg. Nie zepsuło to jednak zabawy, jaką mieli uczestnicy zawodów oraz liczni widzowie, w większości turyści.

Rzeźby ze śniegu powstawały przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, a dwanaście czteroosobowych drużyn rzeźbiło bajkowe postacie, samochód Garbus czy zamek Chojnik.

Jurorom najbardziej przypadła do gustu rzeźba drużyny Mirszczanie z Mirska. Dzieło nazwane "Pamięć", karmik dla gołębi na drzewie poświecone ofiarom katastrofy w Katowicach.

Druga drużyna z Mirska wyrzeźbiła Królową Lodu, bohaterkę "Opowieści z Narnii", ale to dzieło nie spodobało się jurorom. Za to więcej uznania znalazła rzeźba "Chojnik" ekipy Dzieci Karkonoszy ze Szklarskiej Poręby, która zajęła drugie miejsce. Wprawdzie śnieżny Chojnik niewiele przypominał ten prawdziwy, ale wiza artystów byłaby na pewno atrakcyjniejsza dla zwiedzających zamek.

Wszyscy doskonale się bawili, dziesiątki turystów czekało do końca zawodów, żeby zobaczyć ostateczny kształt dzieł. Większość z nich była imponująca. Aż trudno uwierzyć, że śnieg można tak precyzyjnie obrabiać.

Kolejne Śniegolepy za rok w lutym, a dzieła wykonane w tym roku będzie można jeszcze oglądać w Szklarskiej Porębie do pierwszego roztopu.

1. Mirszczanie - drużyna z Mirska, rzeźba "Pamięć"

2. Dzieci Karkonoszy - drużyna ze Szklarskiej Poręby, rzeźba "Chojnik"

3. Koło Ekologiczne - drużyna ze Szklarskiej Poręby, rzeźba "Smoczyca"

4. Jaromiry - drużyna ze Szklarskiej Poręby, rzeźba "Księżniczka w wieży"

5. Morsy - drużyna ze Szklarskiej Poręby, rzeźba "Yeti"

6. Uczniowie - drużyna ze Zgorzelca, rzeźba "Garbus"

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jur 20-02-2006 9:10
A widzów widzę "tysiące"
~sniegolep 20-02-2006 14:30
fajna impreza i fajne zdjecia, kiedy beda roztopy... nie lubie zimy, ale dla tych rzezb to moze w szklarskiej jeszcze zostac
~:P... 20-02-2006 16:15
lol czyż to nie Buba na zdjęciu która lepi smoka na kolanach hehe :P
~Rekin 22-02-2006 13:55
>fajna impreza i fajne zdjecia, kiedy beda >roztopy... nie lubie zimy, ale dla tych rzezb to >moze w szklarskiej jeszcze zostac nie napisali o innych drużynach które brały udział np Notoryczni Nieudacznicy z Jeleniej Góry z rzeźbą "MOPS nocą"
~=p=p 4-03-2006 12:04
>lol czyż to nie Buba na zdjęciu która lepi smoka >na kolanach hehe :P bubaaa??pfff tesh coś;p

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group