Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 8296
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cyklostrada z poparciem

Niedziela, 7 listopada 2021, 7:05
Autor: WAC
Region: Cyklostrada z poparciem
Fot. UMWD
Przedstawiciele samorządów lokalnych oraz władz województwa dolnośląskiego podpisali deklarację współpracy przy realizacji Cyklostrady Dolnośląskiej. Spotkanie w tej sprawie odbyło się kilka dni temu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin: Bolesławiec (gmina miejska i wiejska), Lwówek Śląski, Lubomierz, Jeżów Sudecki, a także powiatów bolesławieckiego i lwóweckiego. Tematem spotkania był odcinek Trasy Doliny Bobru od granicy gminy Jelenia Góra do granicy w województwem lubuskim.

Dolny Śląsk, jako jeden z pierwszych regionów w Polsce, podjął temat dróg rowerowych w sposób tak kompleksowy – mówi marszałek Cezary Przybylski. - Wspólnie z ekspertami i przedstawicielami środowiska miłośników turystyki rowerowej tworzymy strategię budowy sieci dróg rowerowych w całym regionie. Zadbaliśmy również o wypracowanie standardów projektowych, dzięki którym nowo budowane drogi będą bezpieczne, funkcjonalne, przyjazne dla użytkowników i środowiska.

Cyklostrada Dolnośląska to system tras rowerowych, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Jej projekt jest efektem prac planistycznych, które trwały w ostatnich 4 latach. Oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Cyklostrada zapewnia między innymi dostęp do atrakcji turystycznych, a także połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu. Dzięki przeprowadzonym przez samorząd województwa w ostatnich miesiącach konsultacjom społecznym zgromadzono kilkaset uwag, które wpłynęły na ostateczny kształt projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
4
24%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
120
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group