Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7959
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cykliści na szlaku jeleniogórskich tramwajów

Wtorek, 1 maja 2012, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Cykliści na szlaku jeleniogórskich tramwajów
Fot. Organizatorzy
Jedenastu rowerzystów wzięło udział w niedzielnej wycieczce szlakiem jeleniogórskiej linii tramwajowej, którą zorganizował rowerzysta Bolesław Osipik. Uczestników zaskoczyła ciekawa wystawa na temat starych tramwajów w Jeleniej Górze, znajdująca się w siedzibie MZK.

- W niedzielę o 10.30 wyruszyliśmy spod dworca kolejowego szlakiem dawnej linii tramwajowej, ponieważ w ten dzień, czyli 29 kwietnia była 43 rocznica linii tramwajowej w Jeleniej Górze – mówi Bolesław Osipik, jeleniogórski rowerzysta.

Cykliści przejechali trasę przez ul. 1 Maja, Bankową na Plac Ratuszowy, gdzie zrobili wspólne zdjęcie przed tramwajem. Następnie udali się ul. Wolności do muzeum tramwajowego, które znajduje się w budynku MZK, gdzie odbyła się mini-prelekcja na temat dawnej linii tramwajowej. Uczestnicy wyprawy obejrzeli również wystawę związaną z tramwajami.

- W czasie krótkiej prelekcji przedstawiłem zdjęcia i dokumenty z 1945 r., kiedy to moja matka była motorniczym i konduktorką w jeleniogórskich tramwajach – dodał Bolesław Osipik.

Punktem kulminacyjnym wycieczki była dawna pętla tramwajowa, czyli obecny przystanek „Korona” w Cieplicach.

- Pogoda nam dopisała, także uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Wielu z nich po raz pierwszy odwiedziło muzeum tramwajowe. Część jeleniogórzan niestety nawet nie wie, że w siedzibie MZK można podziwiać wspaniałe zdjęcia i pamiątki z czasów gdy tramwaje były ciągnięte przez konie, aż po nowoczesne autobusy, które dziś kursują – mówił.

30 czerwca planowany jest kolejny przejazd szlakiem linii tramwajowej na trasie Jelenia Góra -Sobieszów, z okazji 47 rocznicy budowy linii tramwajowej. Warto dodać, że na grudzień przypada 48 rocznica budowy linii tramwajowej w Podgórzynie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group