Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8235
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cygan oszust jechał na gapę

Czwartek, 19 marca 2009, 13:50
Aktualizacja: 13:51
Autor: TEJO
Mężczyzna romskiej narodowości bez biletu próbował dojechać autobusem miejskim z Sobieszowa do Jeleniej Góry. Zaczepiony przez kontrolera wpadł w furię i go zwyzywał. Straż miejska i policja uspokoiły awanturnika, który ponadto okazał się… symulantem.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Kiepury około godziny 8.30 w autobusie komunikacji miejskiej linii numer „7”. Mężczyzna pochodzenia romskiego został poproszony przez kontrolera o okazanie biletu.

Kiedy pasażer pokazał bilet skasowany dzień wcześniej, kontroler zwrócił mu uwagę, że jest on nieważny i zagroził mandatem. Wówczas Rom wpadł w szał: Zaczął wyzywać rewizora polskimi wulgaryzmami i krzyczeć na cały autobus. Kierowca kursu oraz kontroler wezwali na miejsce straż miejską. Wraz z ich przyjazdem Rom nagle zapomniał jednak języka polskiego, przestał widzieć, słyszeć i zaczął odczuwać ból nóg.

Nie chciał podać swoich danych i udawał, że nic po polsku nie rozumie. To jednak nie pomogło symulantowi. Osoby, które zawiadomiły strażników, złożyły oficjalne zawiadomienie o wykroczeniu, dzięki czemu sprawę można było kontynuować.

Strażnikom miejskim przy udziale policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny i ukarać go mandatem. Okazało się, że pasażerem na gapę jest znany jeleniogórzanom człowiek zajmujący się żebraniem na ulicach i chodnikach miasta. W jego plecaku znaleziono też rozkładaną kulę, przy pomocy której Rom udaje osobę niepełnosprawną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group