Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5500
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ćwierć wieku w celi za zabójstwo sąsiada

Środa, 6 kwietnia 2011, 14:49
Aktualizacja: 14:49
Autor: RED
Pod koniec marca przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący 21–letniego mieszkańca Małej Kamienicy Janusza U. za zabójstwo ponad 50–letniego Mariana L., do którego doszło 3 października minionego roku.

Sąd wymierzył zabójcy karę dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności podzieliwszy ocenę prokuratora co do charakteru zdarzenia skazując Janusza U. za zabójstwo z zamiarem bezpośrednim. – Sąd zgodził się z wnioskiem o taki wymiar kary uznając, że Janusz U. jest osobą, która na dłuższy czas powinna zostać wyeliminowana ze społeczeństwa – poinformowała prokurator Violetta Niziołek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Do zbrodni doszło 3 października 2010. U. pozbawił życia L. w wyniku awantury, do której doszło po zakrapianej alkoholem imprezie po wykopkach. Sprawca najpierw poszkodowanego pobił, a później – myśląc, że już nie żyje – wrzucił do szamba. Sekcja zwłok wykazała jednak, że przyczyną śmierci było utonięcie. Orzeczenie sądu nie jest jeszcze prawomocne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group