Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5553
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ćwiczyli kuratorzy

Czwartek, 22 listopada 2018, 6:33
Aktualizacja: Piątek, 23 listopada 2018, 6:33
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ćwiczyli kuratorzy
Fot. WAC
Ponad 40 kuratorów sądowych z terenu dawnego województwa jeleniogórskiego brało udział w zorganizowanym przez Służbę Więzienną szkoleniu, podczas którego uczyli się jak zachować się w przypadku kontaktu z tzw. „trudnym” klientem oraz praktycznych umiejętności postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Szkolenie odbywało się w jeleniogórskim Areszcie Śledczym, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Służby Więziennej p.n. „Bezpieczni w służbie i w pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym”, która ruszyła już w ubiegłym roku. W całym kraju przeszkolono kilkuset pracowników pomocy społecznej, kuratorów, pracowników urzędów pracy. Wiosną wiedzę z zakresu radzenia sobie z trudnymi, często agresywnymi petentami zdobywali pracownicy jeleniogórskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Teraz przyszła pora na kuratorów sądowych.

- Kilkugodzinne szkolenie obejmowało cztery moduły: psychologiczny, prawny, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz samoobrony – mówi rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze mjr Mariusz Mrozewski. - To ostatnie prowadzili funkcjonariusze specjalnej grupy interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia. Na co dzień zajmują się oni konwojowaniem szczególnie niebezpiecznych więźniów, są też przygotowani do reagowania we wszelkich sytuacjach kryzysowych do jakich może dochodzić w zakładach penitencjarnych w regionie.

Jak mówili pytani kuratorzy sądowi, wiedza zdobyta na szkoleniu na pewno przyda się im podczas codziennej pracy, da im większą pewność siebie w sytuacji kontaktu z agresywnie zachowującym się petentem. Jak podkreślali, tego typu szkolenia powinny odbywać się dużo częściej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group