Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5382
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cwaniacy "od św. Floriana"

Czwartek, 6 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:42
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Dzwonili do drzwi, a potem robili dużo szumu i zamieszania. Gdy ktoś otworzył, przed oczami widział kominiarza w kompletnym „umundurowaniu”, który na dodatek mówił wierszem: „Dziś kominów nie czyścimy, dziś wesoło się bawimy”.

Zanim domownik się otrząsnął, już trzymał w ręce kartkę papieru, zadrukowaną z jednej strony reklamami, a z drugiej kalendarzem… strażackim. W tym czasie kominiarz rzeczywiście bawił się w najlepsze: „Jesteśmy od świętego Floriana. Kalendarzyk można wziąć dla siebie albo dla znajomych” - przekonywał podekscytowanym i tubalnym głosem, a następnie wyciągał rękę i dodawał: „A teraz poproszę o datek”.

Były godziny wieczorne: ciemno, deszcz. Mieszkańcy Zabobrza reagowali różnie: jedni zatrzaskiwali drzwi intruzowi przed nosem, inni wręczali drobne pieniądze. My zatelefonowaliśmy po policję. Przyjechała w ciągu pięciu minut. Policjanci rozbiegli się po okolicznych budynkach…

Pół godziny później w komisariacie przy ul. Armii Krajowej siedziało sześciu kominiarzy. Jak się okazało, wszyscy pochodzili z… Torunia, a do Jeleniej Góry przyjechali po prostu w celach handlowych.

- Ustaliliśmy, że z sześciu mężczyzn tylko jeden był naprawdę kominiarzem - powiedziała nam Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jeleniej Górze. - Mężczyzna ów posiadał również pozwolenie na prowadzenie działalności handlowej na terenie całego kraju. Następnego dnia rano wszyscy zostali zwolnieni. Toruńska policja jeszcze ich jednak sprawdza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group