Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9010
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cuda w „trójce” – w zdrowym ciele zdrowy duch

Sobota, 7 czerwca 2008, 12:06
Aktualizacja: Niedziela, 8 czerwca 2008, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cuda w „trójce” – w zdrowym ciele zdrowy duch
Fot. TEJO
Woda przemieniona w wino, a wino – w piwo, pióro prezydenta do wygrania, słodkości, loteria i mnóstwo innych atrakcji – tak wygląda sobota w Gimnazjum nr 3. Placówka zaprosiła uczniów i jeleniogórzan na VI Festiwal Nauki pod hasłem „Zdrowe ciało, mądry umysł, piękna dusza”.

Pokazy tańca i przeboje w wykonaniu gimnazjalistów otworzyły w sobotę rano tę nietypową imprezę. Łączono przyjemne z pożytecznym: konkursy wiedzy przeplatane z ciekawymi pokazami, a także zmagania sportowe. To wszystko sprawiło, że kto do „trójki” przyszedł, nie wyszedł znudzony.

Kilka gimnazjalistek przezwyciężyło nieśmiałość i wystartowało w dyktandzie „O pióro prezydenta Jeleniej Góry”. Panowie stchórzyli. Nie było żadnego. A tekst, który trzeba było bezbłędnie napisać, zatytułowany „O grzesznym młynarzu” pochodził z archiwum Stanisława Lema.

Przybył także właściciel pióra - nagrody, Marek Obrębalski ze świtą. Byli niemal wszyscy radni ze swoim szefem Hubertem Papajem na czele. Niektórzy zmobilizowani sportowo – jak Miłosz Sajnog, który gotował się do meczu w siatkówkę Dorośli vs Uczniowie. Inni, nie tylko radni, ale i szef wydziału oświaty Waldemar Woźniak – nastawili się biesiadnie i podjadali bigos i grochówkę z kuchni wojskowej. Jeszcze inni poczuli pęd do wiedzy.

Jak Józef Sarzyński, który oglądał pokaz „Alchemia dla każdego”. Miłośnicy chemii, a także ci, którzy tego przedmiotu nie trawią, mogli przekonać się, że może być to materia fascynująca. A to dzięki Konradowi Kubasiewiczowi, tegorocznemu maturzyście z I LO im. Żeromskiego, który „szalał” w pracowni alchemika. Złota z niczego wprawdzie nie zrobił, ale przemienił wodę w wino, a wino w piwo. Obok tego cudu stworzył sól i zgasił świeczki na torcie nie dmuchnąwszy na nie ani razu. – Konrad jest absolwentem naszego gimnazjum. Chemią „zaraził” się na moich lekcjach – nie bez dumy mówiła Małgorzata Jacheć, nauczycielka przedmiotu.

Był konkurs fotograficzny na zdjęcia ilustrujące zabytki Jeleniej Góry. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Zmagali się także z wiadomościami dotyczącymi krajów anglojęzycznych i wystawili przedstawienie „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim. Mogli także błysnąć wiedzą z geografii i matematyki. Wszystkiemu przyglądali się słuchacze kursu zarządzania oświatą, który odbywa się w weekedn w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Do tego rozrywka z zacięciem sportowym: familijny bieg sztafetowy, wspomniany mecz siatkówki uczniów z dorosłymi. Była też porcja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przekazana przez policjantów oraz strażników miejskich. Festiwal zakończył się o godzinie 13 wielkim finałem w sali gimnastycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1267
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group