Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cuda w „trójce” – w zdrowym ciele zdrowy duch

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 7 czerwca 2008, 12:06
Aktualizacja: Niedziela, 8 czerwca 2008, 7:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Woda przemieniona w wino, a wino – w piwo, pióro prezydenta do wygrania, słodkości, loteria i mnóstwo innych atrakcji – tak wygląda sobota w Gimnazjum nr 3. Placówka zaprosiła uczniów i jeleniogórzan na VI Festiwal Nauki pod hasłem „Zdrowe ciało, mądry umysł, piękna dusza”.

Pokazy tańca i przeboje w wykonaniu gimnazjalistów otworzyły w sobotę rano tę nietypową imprezę. Łączono przyjemne z pożytecznym: konkursy wiedzy przeplatane z ciekawymi pokazami, a także zmagania sportowe. To wszystko sprawiło, że kto do „trójki” przyszedł, nie wyszedł znudzony.

Kilka gimnazjalistek przezwyciężyło nieśmiałość i wystartowało w dyktandzie „O pióro prezydenta Jeleniej Góry”. Panowie stchórzyli. Nie było żadnego. A tekst, który trzeba było bezbłędnie napisać, zatytułowany „O grzesznym młynarzu” pochodził z archiwum Stanisława Lema.

Przybył także właściciel pióra - nagrody, Marek Obrębalski ze świtą. Byli niemal wszyscy radni ze swoim szefem Hubertem Papajem na czele. Niektórzy zmobilizowani sportowo – jak Miłosz Sajnog, który gotował się do meczu w siatkówkę Dorośli vs Uczniowie. Inni, nie tylko radni, ale i szef wydziału oświaty Waldemar Woźniak – nastawili się biesiadnie i podjadali bigos i grochówkę z kuchni wojskowej. Jeszcze inni poczuli pęd do wiedzy.

Jak Józef Sarzyński, który oglądał pokaz „Alchemia dla każdego”. Miłośnicy chemii, a także ci, którzy tego przedmiotu nie trawią, mogli przekonać się, że może być to materia fascynująca. A to dzięki Konradowi Kubasiewiczowi, tegorocznemu maturzyście z I LO im. Żeromskiego, który „szalał” w pracowni alchemika. Złota z niczego wprawdzie nie zrobił, ale przemienił wodę w wino, a wino w piwo. Obok tego cudu stworzył sól i zgasił świeczki na torcie nie dmuchnąwszy na nie ani razu. – Konrad jest absolwentem naszego gimnazjum. Chemią „zaraził” się na moich lekcjach – nie bez dumy mówiła Małgorzata Jacheć, nauczycielka przedmiotu.

Był konkurs fotograficzny na zdjęcia ilustrujące zabytki Jeleniej Góry. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Zmagali się także z wiadomościami dotyczącymi krajów anglojęzycznych i wystawili przedstawienie „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim. Mogli także błysnąć wiedzą z geografii i matematyki. Wszystkiemu przyglądali się słuchacze kursu zarządzania oświatą, który odbywa się w weekedn w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Do tego rozrywka z zacięciem sportowym: familijny bieg sztafetowy, wspomniany mecz siatkówki uczniów z dorosłymi. Była też porcja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przekazana przez policjantów oraz strażników miejskich. Festiwal zakończył się o godzinie 13 wielkim finałem w sali gimnastycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

vermissen 7-06-2008 12:23
przez tyle lat chemią udało się Pani "zarazić" tylko jednego ucznia? Pani magister, chemia byłaby z pewnością interesującym przedmiotem, gdyby nie Pani sposób nauczania. a ogólnie, bardzo miło, że nasze gimnazjum organizuje takie imprezy. to świetny pomysł! żałuję, że nie miałam możliwości pojawić się w tą sobotę. z pełnym szacunkiem dla wszystkich nauczycieli, nawet tych od chemii.
~ja 7-06-2008 14:01
vermissen cicho bo cię na policję poda za obrażanie! ;> widzę, że dużo się nie zmieniło... nadal Festiwal Nauki wygląda jak jeden wielki odpust. Tylko straganu z plastikowymi zabawkami brakuje.
~wiking ze zdjecia 7-06-2008 18:36
Rotfl, nawet załapałem się na zdjęcie, a tak unikałem aparatu.
~Pipii + Piipi + Piippi + Pippii 7-06-2008 20:58
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO SŁODZIUTKIE DZIECIACZKI!!!.. Oby wam świergotały radosnie kurczaczki... zyczą WSZYSTKIE JELONKOWE.. PIPIE
~ 7-06-2008 21:39
~k. 9-06-2008 15:44
Owszem .jeden uczen przez tyle lat.? cos sie nie zgadza. Sposób nauczanie jest ' beznadziejny'. malo kto co rozumie z tego co nasza wspaniała chemiczka mówi . powodzenia
~xxx 9-06-2008 23:00
weźcie przestańcie z tą chemią. owszem, łatwo nie było, ale jak się chce to można. Po owej pani lekcjach, poszłam do dobrego liceum i jestem jedną z lepszych w klasie, więc hello?
~k. 10-06-2008 22:38
to nie znaczy ze my tez bedziemy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group