Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 10434
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Coś się ruszyło w sprawie parkingów dla niepełnosprawnych

Wtorek, 10 kwietnia 2012, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: bc
Przedstawiciele Inicjatywy Obywatelskiej mieszkańców Jeleniej Góry, domagających się zmiany obowiązujących zasad korzystania przez niepełnosprawnych z parkingów w strefie płatnego parkowania w mieście, spotkali się w miniony piątek z samorządowcami w ratuszu.

Z przedstawicielami Inicjatywy Obywatelskiej spotkali się w ratuszu: wiceprzewodniczący rady miasta Józef Sarzyński i zastępca prezydenta Hubert Papaj. Obecny był radny Leszek Wrotniewski i komendant straży miejskiej Jerzy Górniak.

Podkreślono potrzebę weryfikacji blisko 4 tys. wydanych kart parkingowych w czym pomóc ma wprowadzenie dodatkowych plakietek zegarowych wydawanych przez miasto po uprzednim sprawdzeniu ważności orzeczeń o niepełnosprawności. Niezależnie od tego mundurowi kontrolować będą osoby posługujące się przy parkowaniu europejskimi kartami parkingowymi.

Nowe zasady mają być wprowadzone w ciągu dwóch miesięcy i monitorowane będą przez służby miejskie i niepełnosprawnych, aby dokonywać niezbędnych korekt. W tej sytuacji członkowie Inicjatywy Obywatelskiej postanowili zawiesić wniosek o zmianę uchwały do czasu uzgodnionego i oczekiwanego rozwiązania tej kwestii. Ratusz otwarty jest na pomysły, które pomogą rozwiązać problem.

Propozycje można zgłaszać także do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze, tel. 75 75 242 54 lub e-mail biuro@kson.pl.
Do rady miasta trafiła lista z ponad sześciuset podpisami mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu, którzy domagali się zmiany nieprzyjaznych rozwiązań, przyjętych w uchwale w sprawie strefy płatnego parkowania. Zbyt mała liczba „kopert” i restrykcyjny zapis w uchwale o stosowaniu tzw. opłaty dodatkowej zdaniem niepełnosprawnych czyni miasto nieprzyjazne mieszkańcom, których prawie 4 tys. posiada europejskie karty parkingowe.

Na czym ma polegać usprawnienie wykorzystania „kopert” w płatnej strefie parkowania? M.in. na ograniczeniu bezpłatnego postoju na kopertach do maksymalnie trzech godzin, po czym zastosowana zostanie taryfa opłat. Miejsca te zajmowane są przede wszystkim przez mieszkańców okolicznych domów, właścicieli lub pracowników placówek handlowych albo osoby posługujące się kartami parkingowymi w sposób nieuprawniony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
388
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group