Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6261
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Coraz więcej zwolenników kolei do Karpacza i Kowar

Niedziela, 26 lipca 2015, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2015, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Coraz więcej zwolenników kolei do Karpacza i Kowar
Fot. Przemek Kaczałko
Po 15 latach przerwy rośnie nacisk społeczny, by pociągi do Karpacza i Kowar wróciły na trasę. Koleje Dolnośląskie, jako przewoźnik, realizują zadania zlecone przez samorząd województwa dolnośląskiego. Organizatorem przewozów na Dolnym Śląsku jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i to ten organ może mieć decydujący głos w sprawie połączenia kolejowego na liniach nr 308 i 340.

- Koleje Dolnośląskie, jako przewoźnik, którego celem jest zapewnienie sprawnego systemu kolejowej komunikacji regionalnej, są zainteresowane realizacją jak największej liczby połączeń. Karpacz natomiast, jako dolnośląskie centrum turystyki górskiej, z pewnością zasługuje na połączenie kolejowe, a liczne inicjatywy społeczne, mające na celu przywrócenia połączenia Jelenia Góra - Karpacz, Kowary, wskazują na potrzebę przywrócenia ruchu kolejowego na tej trasie – Justyna Stachniewicz, specjalista ds. marketingu i promocji Kolei Dolnośląskich S.A.

- Jesteśmy przeciw wszelkim działaniom, które niszczą istniejącą infrastrukturę kolejową na Dolnym Śląsku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rewitalizowanie linii kolejowych, niż rozbieranie istniejących jeszcze torów. Reaktywacja ruchu kolejowego na zamkniętych liniach - to z pewnością wyzwanie organizacyjne, wymagające nakładów finansowych, ale niewątpliwie warto je podjąć – podkreśla Justyna Stachniewicz.

Przeciwne likwidacji linii kolejowych w regionie są również władze Jeleniej Góry. - Władze samorządowe Jeleniej Góry są zainteresowane utrzymaniem lokalnej komunikacji kolejowej w możliwie szerokim zakresie i są przeciwne jakimkolwiek działaniom, które spowodują nieodwracalne skutki w obszarach infrastruktury kolejowej, które mogą być w przyszłości istotną przeszkodą we wznowieniu ruchu kolejowego – odpowiada rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry Cezary Wiklik.

Decydujący głos może mieć w tej sprawie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Przypominamy, że trwa akcja społeczna w obronie linii kolejowych w regionie. Petycję online można wypełnić za pomocą strony: www.petycjeonline.com/signatures/stop_likwidacji_kolei_w_karkonoszach
Można również zrobić to osobiście w Urzędzie Miejskim w Karpaczu (w kancelarii), w Muzeum Zabawek ze zbiorów H. Tomaszewskiego w Karpaczu (w kasie) oraz w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach. Podpisy we wrześniu mają trafić do premier Ewy Kopacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group