Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Coraz więcej małych architektów – warsztaty się podobają

Niedziela, 2 grudnia 2012, 9:17
Aktualizacja: 12:55
Autor: Org
Jelenia Góra: Coraz więcej małych architektów – warsztaty się podobają
Fot. Archiwum Organizatora
Trwają w Jeleniej Górze warsztaty architektoniczne dla dzieci. Odbywają się one w środy od godz. 16.00 do 17.30 w siedzibie SARP–u przy ul. Wolności 2 w Jeleniej Górze. Organizatorem jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Jeleniej Górze oraz pracownia projektowa SK–ARCHITEKCI. Zajęcia prowadzone są przez architektów oraz studentów architektury. W najbliższą środę (5 grudnia) dzieci zmienią się w projektantów swoich wymarzonych pokoi.

Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni i zwiększanie możliwości manualnych u dzieci. - Nie chcemy narzucać dzieciom sposobu tworzenia makiet czy modeli. Chcemy, aby dzieci miały możliwość samodzielnego decydowania, jak chcą skonstruować swoje projekty, prowadzący są wyłącznie pomocą. Pragniemy aby warsztaty dały możliwość - przede wszystkim dzieciom - odczuć, jak wiele wpływu mają one na otoczenie i świat w którym żyją - informują organizatorzy.

W ostatnią środę dzieci zmierzyły się z tematem projektowania ponad chmurami. Tworzyły makiety domów na Marsie i stacji kosmicznych w przestworzach. Organizatorzy przygotowali na grudzień tematy świąteczno-zimowe. - Będziemy robić konstrukcje choinkowe, makiety karmników dla ptaków, a już w najbliższą środę dzieci zaprojektują swoje wymarzone pokoje - dodają organizatorzy.

Większość użytych do modeli materiałów pochodzi z recyklingu, są to m.in. nakrętki po napojach, rolki po papierze, zużyte baterie czy sprężynki z długopisów.

Zapisy i szczegółowe informacje: k.szkapiak@jgora.sarp.org.pl, tel. tel: 608 382 410.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group