Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8445
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Coraz bliżej do przebudowy kolejki linowej na Kopę

Piątek, 20 stycznia 2012, 8:46
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2012, 16:46
Autor: Es
Do Urzędu Miasta w Karpaczu wpłynęło uzgodnienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu w związku z przebudową istniejącej kolei linowej na Kopę.

Liczący 22 strony dokument zawiera szczegółowe warunki prowadzenia rozbudowy kolejki w taki sposób, aby środowisko naturalne ucierpiało jak najmniej. Opisane są tam także zasady użytkowania wyciągu, instalacji dośnieżających i tras narciarskich po zakończeniu przebudowy.

Uzgodnienie dotyczące inwestycji pn:. „Przebudowa istniejącej kolei linowej na Kopę wraz z rozbudową infrastruktury towarzyszącej” wydano po niemal trzech latach wymiany dokumentacji, która - zdaniem Dyrekcji Ochrony Środowiska - była niekompletna. Teraz dokument będzie podstawą do wystąpienia Inwestora – Miejskiej Kolei Linowej Sp. z o.o. do Starosty Jeleniogórskiego celem uzyskania pozwolenia na budowę.

Działająca w Karpaczu kolej na Kopę "Zbyszek" istnieje od lat 60. minionego wieku i jest jednym z najstarszych wyciągów karkonoskich. Zgodnie z planem przebudowy jednoosobowe "krzesełka" zostaną zastąpione kanapami dla czterech pasażerów. Zostanie też przebudowany budynek górnej stacji kolei: ma nawiązywać architektonicznie do wyglądu obserwatorium na Śnieżce: będzie miał cztery kondygnacje (dwie pod ziemią). Zostaną także przebudowane i poszerzone nartostrady: Jan, Liczykrupa i Euro. Dodatkowo powstanie kolejka szynowa z wagonami dla czterech lub ośmiu osób, która połączy istniejący parking z dolną stacją wyciągu "Zbyszek".

Cały dokument dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group