Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7175
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Collegium Musicum śpiewa. Masz głos? Dołącz do zespołu!

Czwartek, 20 września 2012, 7:32
Aktualizacja: 7:34
Autor: JS
Jelenia Góra: Collegium Musicum śpiewa. Masz głos? Dołącz do zespołu!
Fot. Archiwum Zespołu
Od kilku miesięcy Franciszek Kosch, wychowanek osławionego Stefana Stuligrosza po 20 latach przerwy – znowu kształci chórzystów w Jeleniej Górze. Tworzą oni zespól śpiewaczy pod nazwą Collegium Musicum – Jelenia Góra, który odbywa próby w sali „Nowa” Jeleniogórskiego Centrum Kultury (w poniedziałki od godz. 19.00), a ostatnio również w filharmonii (w czwartki od godz. 18.00).

W repertuarze mają zarówno kompozycje a’capella z dawnych epok, jak też przeboje od Mozarta i Schuberta - po Chopina, Beethovena i Rachmaninowa.
Niedawno zespół poszerzył ten program o znane kompozycje Moniuszki i Kurpińskiego, z towarzyszeniem fortepianu.

Reaktywowany po latach społecznie - nowy chór Franciszka Koscha, ciągle liczy na powrót kolejnych swoich śpiewaków z Jeleniogórskiego Chóru Chłopięco Męskiego i Kameralnego, a także na nowych, mających wykształcenie muzyczne bądź doświadczenie śpiewacze. Jak w innych chórach tego typu - szczególnie brakuje dobrych głosów męskich.

Franciszek Kosch nie jest sam, bo jego partnerami są asystenci-chórzyści: Mariusz Mieszkowski, Zenon Siegeńczuk i Eugeniusz Wysoczański.
Życzliwa przedsięwzięciu Filharmonia Dolnośląska, już zaplanowała ich występ m.in. - podczas Dni Muzyki Pasyjnej, czyli w marcu przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group