Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7404
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Codzienne odkurzanie… deptaka

Czwartek, 15 maja 2014, 8:53
Aktualizacja: 8:59
Autor: Z–R
Jelenia Góra: Codzienne odkurzanie… deptaka
Fot. Z–R
Od początku maja Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej codziennie sprząta cały jeleniogórski deptak, Plac Ratuszowy, ul. Długą, Jasną, Krótką… To efekt wygranego przez spółkę przetargu. Dotychczas było inaczej – utrzymaniem czystości na chodnikach głównych traktów na starówce zajmowało się wiele podmiotów.

Jeszcze w kwietniu sytuacja była skomplikowana - MPGK utrzymywało porządek tylko w części ul. 1 Maja, Konopnickiej czy Krótkiej. Sprzątanie chodników położonych przy budynkach spoczywało na barkach właścicieli nieruchomości. Efekt tego był różny.

- Po wygranym przez nas przetargu, codziennie sprzątamy teraz cały deptak oraz niektóre uliczki przylegające do niego - mówi Grzegorz Demuth, kierownik Działu Wywozu i Oczyszczania jeleniogórskiego MPGK. - Kupiliśmy nowoczesny odkurzacz z dmuchawą, planujemy kupić kilka następnych. Obecnie centrum miasta sprzątają cztery osoby.

Nie oznacza to wcale, że zarządcy nieruchomości zostali z tego obowiązku zwolnieni. Od maja zamiatanie odbywa się po prostu częściej.

- Odkurzenie odcinka od Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do Placu Ratuszowego zajmuje mi od godziny do trzech godzin - mówi Paweł Korba z MPGK. - Najwięcej problemu sprawiają rzucane na ulice niedopałki, które wchodzą między kamienie i niełatwo je wymieść., ale teraz je po prostu usuwam odkurzaczem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group