Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 4972
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Codzienne odkurzanie… deptaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 maja 2014, 8:53
Aktualizacja: 8:59
Autor: Z–R
Fot. Z–R
Od początku maja Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej codziennie sprząta cały jeleniogórski deptak, Plac Ratuszowy, ul. Długą, Jasną, Krótką… To efekt wygranego przez spółkę przetargu. Dotychczas było inaczej – utrzymaniem czystości na chodnikach głównych traktów na starówce zajmowało się wiele podmiotów.

Jeszcze w kwietniu sytuacja była skomplikowana - MPGK utrzymywało porządek tylko w części ul. 1 Maja, Konopnickiej czy Krótkiej. Sprzątanie chodników położonych przy budynkach spoczywało na barkach właścicieli nieruchomości. Efekt tego był różny.

- Po wygranym przez nas przetargu, codziennie sprzątamy teraz cały deptak oraz niektóre uliczki przylegające do niego - mówi Grzegorz Demuth, kierownik Działu Wywozu i Oczyszczania jeleniogórskiego MPGK. - Kupiliśmy nowoczesny odkurzacz z dmuchawą, planujemy kupić kilka następnych. Obecnie centrum miasta sprzątają cztery osoby.

Nie oznacza to wcale, że zarządcy nieruchomości zostali z tego obowiązku zwolnieni. Od maja zamiatanie odbywa się po prostu częściej.

- Odkurzenie odcinka od Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do Placu Ratuszowego zajmuje mi od godziny do trzech godzin - mówi Paweł Korba z MPGK. - Najwięcej problemu sprawiają rzucane na ulice niedopałki, które wchodzą między kamienie i niełatwo je wymieść., ale teraz je po prostu usuwam odkurzaczem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group