Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5557
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cobra: skandal i oszustwo

Czwartek, 21 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 21 września 2006, 11:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Cobra: skandal i oszustwo
Fot. Archiwum
Słuchacze zostali bez dyplomów, a szef szkoły zniknął – donosi w czwartkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Chodzi o Elitarną Szkołę Służb Ochrony i Biznesu – Cobra, która bez zapowiedzi zwinęła żagle i zostawiła uczniów z niczym.

Szkoła kształciła przyszłych pracowników ochrony w Cieplicach w wynajmowanych pomieszczeniach od Politechniki Wrocławskiej. Niektórym studentom do zakończenia nauki został jeden semestr. Po nim mieli uzyskać – między innymi – licencję pracownika ochrony.

Placówka jednak niespodziewanie zakończyła działalność. Studentów poinformowano, że szkoła została sprzedana, a nowy właściciel nie zorganizował zajęć ani nie poinformował uczniów, co mają dalej robić.
Studenci są wściekli, bo teraz został im niewiele warty indeks. Niektórzy dojeżdżali do Jeleniej Góry z innych miast.
Jeden z rozmówców gazety wyjaśnia, że na noclegi i dojazdy wydał niemal 9 tysięcy złotych. Sama nauka kosztowała 1 zł miesięcznie.

Gazeta bezskutecznie próbowała ustalić, co dzieje się z właścicielem szkoły, która wyrolowała słuchaczy.
Sprawa najpewniej trafi do prokuratury. Zostanie potraktowana jako oszustwo i w tym kierunku podąży śledztwo. Nieuczciwemu właścicielowi grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Sprawę zna wydział oświaty jeleniogórskiego urzędu miejskiego. Jego naczelnik Ryszard Wach podkreśla, że właścicielowi Cobry nie udało się wyciągnąć pieniędzy z publicznej dotacji. W tym roku szkoła miała dostać ponad 23 tysiące złotych na 28 uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group