Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8145
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z krawężnikami na Zjednoczenia Narodowego?

Piątek, 16 sierpnia 2013, 8:26
Aktualizacja: 8:29
Autor: Mea
Jelenia Góra: Co z krawężnikami na Zjednoczenia Narodowego?
Fot. Mea
– Jeśli kładzie się asfalt to najpierw powinno się wyrównać krawężniki – przekonuje mieszkaniec ul. Zjednoczenia Narodowego w Cieplicach, gdzie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” w Jeleniej Górze wybudowało sieć kanalizacji. – Będziemy wstawiać nowe krawężniki tylko tam, gdzie zostały one zniszczone przez nasze prace – poinformował Wojciech Jastrzębski, prezes zarządu „Wodnika”.

Część uszkodzonych krawężników przy ul. Zjednoczenia Narodowego została już wymieniona na nowe, a część starych nadal szpeci okolicę. Droga w połowie jest jeszcze rozkopana.

– Jeśli chcą położyć asfalt powinni najpierw wymienić w tych miejscach krawężniki, które pozapadały się już. Kiedy inna firma będzie remontować chodniki i wtedy dopiero zacznie wymieniać te krawężniki, to zniszczy dopiero co wyłożony asfalt – martwi się mieszkaniec Cieplic.

Prezes „Wodnika” wyjaśnia, że zgodnie ze sztuką budowlaną Wodnik odtworzy tylko te fragmenty drogi, krawężników i chodników, które uszkodził.

– My nie będziemy wymieniać całego asfaltu na drodze. Uzupełnimy jedynie te ubytki, które powstały w wyniku prac. To samo tyczy się krawężników i chodników. Musimy zostawić teren tak, jak zastaliśmy go przed rozpoczęciem robót – powiedział Wojciech Jastrzębski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group