Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9054
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co z gondolą w Jagniątkowie?

Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 9:57
Aktualizacja: 11:06
Autor: TEJO/Angela
JELENIA GÓRA: Co z gondolą w Jagniątkowie?
Fot. Archiwum
Cztery lata temu rzucił pomysł budowy kolei gondolowej na Hutniczy Grzebiet w Jagniątkowie. Gondole ruszyły, ale… w Świeradowie Zdroju. Pomysłodawca uważa, że jest to wciąż możliwe w Jeleniej Górze.

– Budowa kolei gondolowej jest realna w Jeleniej Górze . Myślę, że tak może się stać dzięki ludziom odpowiedzialnym za rozwój turystyki w naszym mieście – pisał w jednym z artykułów Krzysztof Pik, sekretarz Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowo-Narciarskiego. Dziś, po czterech latach, autor skierował list otwarty do władz Jeleniej Góry.

Zarzuca w nim odpowiedzialnym za rozwój turystyki w Jeleniej Górze bezczynność. – Sprawa (gondoli – przyp. Red.) utkwiła w martwym punkcie. W tym czasie mój pomysł zrealizowano w Świeradowie Zdroju – czytamy w liście K. Pika. Zaproponował, aby podobną kolejkę postawić w Jagniątkowie. Byłaby świetną atrakcją nie tylko dla tej peryferyjnej i najbardziej zaniedbanej części naszego miasta, lecz także dla całego regionu. Wtedy go wyśmiano. Okazuje się, że w Świeradowie Zdroju, gdzie gondolę zbudowano, pomysł sprawdził się.

・ Różnica jest tylko taka, że posiadamy znacznie atrakcyjniejsze tereny od Świeradowa pod względem turystycznym i przyrodniczym. Nasze miasto graniczy z zimową stolicą Czech. Czy władze naszego miasta będą preferowały rozwój turystyki w jeleniogórskiem i nie zostaniemy w tyle za Świeradowem? - pytał cyklista tuż przed otwarciem kolei gondolowej w Świeradowie Zdroju, w marcu 2007 roku.

- Tryz lata później w Świeradowie w sylwestra ludzie jeździli kolejką i na nartach, a jeleniogórzanie pili szampana na placu Ratuszowym – stwierdza K. Pik. – Może stworzyć choćby wirtualny plan rozwoju Jagniątkowa i przedstawić na jakichś targach? Może znalazł by się inwestor do realizacji tego pomysłu? – sugeruje.

List trafił na biurko samorządowców jeleniogórskich. Autor liczy na odpowiedź.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group