Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 15695
Zalogowanych: 88
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z basenem w Sobieszowie?

Wtorek, 27 sierpnia 2013, 9:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 września 2013, 10:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co z basenem w Sobieszowie?
Fot. TED
Nasi Czytelnicy po raz kolejny pytają co z basenem w Sobieszowie, któryobecnie stał się miejscem alkoholowych libacji i dzikim wysypiskiem śmieci. Władze miasta informują, że podpisano już akt notarialny przekazania tego terenu nowemu właścicielowi, który do końca roku ma go ogrodzić i posprzątać. Docelowo nowy inwestor ma w planach budowę hotelu z basenami.

Sprawą basenu od wielu lat zajmuje się radny Janusz Wojtas, który swego czasu jako dyrektor szkoły zawodowej w Sobieszowie chciał ten obiekt przejąć i zagospodarować.

- Wówczas miasto się na to nie zgodziło i przez lata teren ten stoi i straszy – mówi radny Janusz Wojtas. - W ostatnim czasie kolejny raz pytałem, co z tym terenem i otrzymałem informację, że miasto podpisało akt notarialny z nowym inwestorem, który chce w tym miejscu wybudować hotel z basenami wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Zgodnie z harmonogramem prac dołączonym do umowy, do końca tego roku przedsiębiorca ma obowiązek zabezpieczenie terenu ogrodzeniem trwałym oraz uporządkowania go. Mieszkańcy czekają na zagospodarowanie tego miejsca z niecierpliwością. Mamy więc nadzieję, że tym razem coś wreszcie zacznie się dziać, bo dotychczas było już wielu inwestorów, ale żaden nic tu nie zrobił – dodaje radny.

Sonda

Co myślisz o podwyższe płacy minimalnej?

Oddanych
głosów
365
Pozytywnie
35%
Mam mieszane odczucia - niewiele się zmienia
37%
Negatywnie
28%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
W ciele człowieka bije drugie serce...
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Pogoda
Blisko pół metra śniegu na Śnieżce
 
Aktualności
Sztuczki Jakuba rozbawiły zebranych
 
Pomagamy
Dramat w ringu. Nasz bokser walczy o życie
 
Aktualności
Pociągi coraz bliżej powrotu do Kowar
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group