Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 12569
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co u młodych duchem?

Piątek, 1 października 2021, 7:02
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Co u młodych duchem?
Fot. Przystań Twórcza
Fitness, „Duety Rodzinne”, wieczór poetycki i malarski, historia Pałacu w Sobieszowie, biofeedback, śpiewy w kręgu oraz brydż – to spotkania zaplanowane w październiku dla seniorów w ramach Klubu „Młodzi Duchem” w JCK filii Przystań Twórcza, przy ul. Cieplickiej 74 (budynek SP6). Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy).

Warsztaty psychologiczne cz. 2 - W ramach Klubu odbyło się już drugie spotkanie z Panią Anną Figiel, psychologiem, w postaci warsztatów psychologicznych. Po wysłuchaniu wykładu na temat technik treningu pamięci, uczestnicy mieli okazję poznać konkretne ćwiczenia zarówno słowne, jak i matematyczne. Na koniec dla osób chętnych odbyły się indywidualne badania pod kontem demencji. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu pt.: ”Psychoedukacja i profilaktyka wczesnego wykrywania chorób otępiennych wśród mieszkańców Jeleniej Góry po 60 roku życia” realizowany jest w zakresie zadania publicznego Działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego przez Fundację POMAGANIE PRZEZ WSPIERANIE z Jeleniej Góry.

Fitness z elementami tańca - Panie z Klubu uczestniczyły w zajęciach Fitness z elementami tańca z energiczną Barbarą Szoką. Klubowiczki trenowały kroki do salsy oraz bachaty. Nie zabrakło ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągania z kijami. Warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r.

Wieczór poetycki Grzegorza Nowickiego - Śmiech, radość, zaduma, melancholia, nostalgia – to emocje, które towarzyszyły uczestnikom spotkania ze wspaniałym jeleniogórskim poetą Grzegorzem Nowickim. Wieczór uświetnił Jacek Rogulski autorską aranżacją dźwiękową do malowniczych słów poety. Niesamowitą oprawą malarską imprezy były również metafizyczne grafiki autorstwa Agnieszki Cieślińskiej. Była to okazja do obejrzenia filmów ze spotkań Pana Grzegorza oraz poezji przekazanej wraz z grafikami w postaci filmowej. Różnorodność form prezentowanych wierszy sprawiła, że uczestnicy mogli doznać ich sensu na wielu poziomach percepcji. Mickiewiczowskie „rzeczy życie”, czy też witkacowska „rzeczy-wistość”, była zauważalna w tematyce utworów. Pan Grzegorz prowadzi bowiem antykwariat w Jeleniej Górze i jak sam mówi „antyki przemawiają do niego”, nie raz będąc tematyką pisanych wierszy. Przemówiła również Ceramika Artystyczna w Bolesławcu, dla której pisarz stworzył rymowaną bajkę pt. „Niezwykła przygoda dzbanka Franka”. Połączenie piękna słowa pisanego z oryginalną muzyką do wierszy m.in. z tomiku „Chciałbym zostawić ślad na śniegu” było swoistym katharsis dla Klubu Seniora i nie tylko. Tematyka dotycząca przemijania, wrażliwości ludzkiej, czy też miłości poruszyła wielu uczestników spotkania. Artysta opowiedział również o początkach swojej pasji i doświadczeniu z publikowaniem twórczości w przestrzeni wirtualnej.

Samoobrona z pierwszą pomocą - Seniorzy wzięli udział w spotkaniu dotyczącym Podstaw samoobrony i pierwszej pomocy, które poprowadziła Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Była to okazja do poznania metod reanimacji, układania osoby w różnych dolegliwościach, czy też technik ucisku przy zadławieniu.

Spacer do stawów sobieszowskich z nordic walking - Seniorzy maszerowali do malowniczo położonych stawów sobieszowskich, po drodze poznając tajniki ćwiczeń nordic walking, które poprowadził instruktor Bronisław Jarosz. Urokliwe tereny Cieplic i stawów sobieszowskich były wspaniałym miejscem do integracji i aktywnego spędzenia czasu.

Śpiewy w Kręgu - Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, także ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.

Klub Brydżowy - Brydżyści rozegrali partę w karty trenując w ten sposób pamięć. Towarzyska forma gry jest wspaniałą metodą, by miło spędzić czas w aktywny sposób.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”.

Plan na październik Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- Cykl „Fitness z elementami tańca” (kontynuacja) - 4, 11, 18, 25.10.2021 r. (poniedziałki) godz. 11.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). „Fitness z elementami tańca” dla seniorów m.in. z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” – to warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy). Zajęcia będą trwały do 22 listopada 2021 r. w wyznaczonych terminach. Warsztaty poprowadzi Barbara Szoka. Będzie to doskonała okazja do połączenia piękna tańca z różnymi formami ćwiczeń ruchowych. Nie zabraknie nauki salsy. Jeśli będzie ładna pogoda, zajęcia odbędą się na dworze. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych zajęcia zostaną poprowadzone przez Internet za pomocą programu ZOOM oraz Messengera. Zajęcia „Fitness z elementami tańca” realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- „Duety Rodzinne” – muzyczna niespodzianka - 06.10.2021 r. (środa) godz. 17.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502 474 847). „Duety Rodzinne” to tytuł spotkania z fantastyczną, muzykującą rodziną. Dla Seniorów wystąpią: Tosia i Marcin Sweklej, prezentując m.in. autorskie piosenki i aranżacje. Wszechstronnie utalentowana Tosia zaśpiewa m.in. utwór, do którego tekst oraz muzykę skomponowała samodzielnie. Zagra również na pianinie elektrycznym i nie tylko. Mesmeryczny Marcin Sweklej znany jest z zespołu W Tym Sęk, w którym wraz z Anią Kosą-Sweklej od lat występują m.in. w Borowicach, podczas kultowego festiwalu „Gitarą i Piórem”. Będzie to również okazja do dyskusji na temat znanych wokalistów, których dzieci podążają tą samą, muzyczną drogą.

- „Wszechobecne piękno” z Marią Maczkowską - 13.10.2021r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). „Wszechobecne piękno” – to tytuł wieczoru poetyckiego Marii Maczkowskiej z wystawą malarską. Seniorzy zaprezentują najnowsze wiersze jeleniogórskiej poetki, która jest również malarką i członkinią Klubu. Zmysłowe anioły, czy też tańczące pary uwiecznione na obrazach zachwycą swą niepowtarzalnością, a połączenie malarstwa z poezją, będzie niezapomnianym przeżyciem. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych spotkanie zostanie zrealizowane w formie on-line.

- „Pałac w Sobieszowie dawniej i dziś” ze Stanisławem Firsztem - 20.10.2021 r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). Pałac, dom zarządców, a może biblioteka majoracka? Historię majątku Schaffgotschów w Sobieszowie nakreśli Stanisław Firszt. Nie zabraknie informacji o bieżących planach zagospodarowania kompleksu budynków przez Karkonoski Park Narodowy. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych spotkanie zostanie zrealizowane w formie on-line.

- Czym jest terapia biofeedback? - 27.10.2021 r. (środa) godz. 16.00. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847). Spotkanie z Eweliną Zielonką i Pauliną Okoń z firmy Skoncentrowani.pl na temat terapii biofeedback, czyli najnowocześniejszej formy treningu mózgu. Na 2-3 osobach Panie zaprezentują metodę regulowania bioelektrycznej aktywności mózgu, która poprawia koncentrację i pamięć, przyśpiesza efektywne uczenie się oraz niweluje chroniczne zmęczenie. W razie zaostrzenia przepisów epidemicznych spotkanie zostanie zrealizowane w formie on-line.

- Śpiewy w Kręgu (cykl) 7, 14, 21 i 28 i 30.10.2021 r. (czwartek) godz. 10.30. Wstęp wolny. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają m.in. piękne polskie pieśni, także ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść. Wstęp wolny (prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 502 474 847).

- Klub Seniora „Młodzi Duchem” - Klub Brydżowy spotyka się we wtorki lub piątki ok. godz. 15.30 gdy skompletuje 4 lub 8. Jest to towarzyska forma gry. Wstęp wolny. Nowe osoby mogą się zapisać pod nr tel. 502 474 847.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
766
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
5%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
9%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
1%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
2%
10 Normalny Kraj
3%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Kultura
Nagrali teledysk w Jeleniej Górze
 
112
Zderzenie na Jana Pawła
 
Aktualności
Modernizują oczyszczalnię
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group